Hingisová a Mirzová majú nevídanú sériu

Tenisový pár Martina Hingisová a Sania Mirzová valcuje súperky.
Tenisový pár Martina Hingisová a Sania Mirzová valcuje súperky. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. jan 2016 o 07:23

Tenisová dvojica má najdlhšiu víťaznú sériu od roku 1990. Neprehrali už 33 zápasov po sebe.

MELBOURNE. Švajčiarska tenistka Martina Hingisová a Indka Sania Mirzová nasadené ako prvé zvíťazili v pondelňajšom zápase osemfinálového 3. kola štvorhry na melbournských grandslamových Australian Open nad Ruskou Svetlanou Kuznecovovou a Taliankou Robertou Vinciovou za 80 minút jasne 6:1, 6:3.

Hingisová opäť líderkou

Na tomto turnaji hrajú prvý raz ako spoločné jednotky deblového renkingu WTA pre nasadzovanie. Vo štvrťfinále ich vyzvú Nemka Anna-Lena Grönefeldová a Američanka CoCo Vandeweghová.

Hingisová sa 18. januára stala líderkou svetového rebríčka vo štvorhre prvý raz od 19. marca 2000. Tridsaťpäťročná košická rodáčka, kedysi aj jednotka vo dvojhre, v minulosti strávila na najvyššej deblovej priečke 35 týždňov v šiestich rôznych funkčných obdobiach.

Majú už 11 trofejí

Dvojica nazývaná "Santina", čiže Hingisová s Mirzovou, ťahá šnúru 33 zápasových úspechov, čo je najdlhšia séria od roku 1990.

Útočia na 44 víťazstiev v rade v podaní Češiek Jany Novotnej a Heleny Sukovej. Tento rok už Švajčiarka a Indka získali tituly v Brisbane a Sydney.

Dovedna majú na konte 11 spoločných trofejí vrátane dvoch úspechov na grandslamových podujatiach: Wimbledone aj US Open 2015. Radovali sa aj na koncosezónnom šampionáte WTA Finals v Singapure. Dosiaľ naposledy prehrali v auguste v semifinále v Cincinnati s Taiwančankami Čchan Chao-čching a Čchan Jüng-ťan.

Štvorhra žien - 3. kolo (osemfinále):

Martina Hingisová, Sania Mirzová (Švaj./India-1) - Svetlana Kuznecovová, Roberta Vinciová (Rus./Tal.) 6:1, 6:3 za 80 minút