Lašák s Radivojevičom v Česku žiaria, s klubom útočia na rekord

(Autor: Twitter)
SITA|27. jan 2016 o 13:16

Jeden nedostal gól v troch domácich zápasoch za sebou, druhý sa posunul na piate miesto produktivity celej súťaže. Ján Lašák a Branko Radivojevič ťahajú Liberec na vrchol. Ligu vedie už o jedenásť bodov.

LIBEREC. Bývalí slovenskí reprezentanti Ján Lašák a Branko Radivojevič majú nemalú zásluhu na tom, že hokejový Liberec v českej extralige valcuje a s prehľadom je po štyridsiatich kolách na čele tabuľky.

Tridsaťšesťročný brankár Lašák v domácej Home Credit aréne neinkasoval už 225 minút. O rok mladší útočník Radivojevič sa vyšvihol na piatu priečku produktivity celej súťaže.

Obaja boli oporami mužstva aj v utorok proti Komete Brno - Lašák pochytal všetkých sedemnásť striel súpera, Radivojevič gólom spečatil víťazstvo 2:0. Bol to jeho jedenásty presný zásah v ročníku a 32. bod celkovo.

"V poslednom čase som sa začal lepšie cítiť a myslím si, že je to vidieť na ľade. Je tam väčšia istota, lepšia rozohrávka," uviedol v dokrútke na klubovom webe Lašák.

"Napriek tomu, že na mňa nesmeruje veľa striel, čo je pre brankára náročné, dokážem sa koncentrovať celých šesťdesiat minút. K tomu trochu šťastíčka a je z toho nula," dodal.

Proti Brnu dosiahol tretí shutout v domácom prostredí za sebou a celkovo štvrtý v sezóne. "Tie tri nuly boli kolektívnym výkonom. Chlapcom ďakujem a budem sa naďalej snažiť dávať im vzadu istotu."

Majster sveta z Göteborgu 2002 teraz veľmi túži prekonať extraligový rekord v počte bodov jedného tímu. Maximum (111) držia od ročníka 2002/2003 Pardubice, kde zvolenský rodák v minulosti tiež pôsobil.

Liberec ich dosiaľ nazbieral 91 a s jedenásťbodovým náskokom je prvý pred Spartou Praha. "Ak sa to podarí, tak keď si o desať či pätnásť rokov prečítam, že Liberec spravil rekord, rád si spomeniem, že som vtedy bol jeho súčasťou," vraví Ján Lašák.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Lašák s Radivojevičom v Česku žiaria, s klubom útočia na rekord