Messi ustál brutálny faul, ktorý mohol ukončiť jeho kariéru

Filipe Luis zasiahol koleno Lionela Messiho.
Filipe Luis zasiahol koleno Lionela Messiho. (Autor: internet)
Pavol Spál, TASR|30. jan 2016 o 18:22

Atletico vyhrávalo 1:0, no Barcelona ešte v prvom polčase otočila stav vo svoj prospech.

BARCELONA. Futbalisti úradujúceho španielskeho majstra FC Barcelona zdolali v sobotňajšom šlágri 22. kola La Ligy druhý tím súťaže Atletico Madrid tesne 2:1.

Hostia dohrávali zápas iba s deviatimi hráčmi po tom, čo predčasne boli vylúčení obrancovia Filipe Luis a Diego Godin.

Zverenci trénera Luisa Enriqueho sa tak osamostatnili na čele tabuľky, pred Atleticom majú náskok troch bodov a zápas k dobru.

Tretí je Real Madrid, ktorý stráca na Barcelonu aktuálne sedem bodov, manko však môže skresať v nedeľu v prípade úspechu v domácom dueli s Espanyolom.

Šláger na Nou Campe lepšie rozbehlo Atletico, už v 10. minúte využil nedôslednosť domácich obrancov úplne voľný Koke, ktorý po centri Saula Nigueza z pravej strany strelou z prvej prekonal Claudia Brava.

Majster potom zapol, v 29. minúte ešte Oblak zlikvidoval pokus Luisa Suareza, ale o minútu neskôr už slovinský brankár ťahal loptu zo svojej siete, keď prihrávku Jordiho Albu zužitkoval Lionel Messi.

Obrat dokonal v 38. minúte Suarez, ktorý si nabehol na dlhý pas Daniho Alvesa a nedal šancu brankárovi hostí - 2:1.

Luis Suarez oslavuje gól. FOTO - TASR/AP

Situáciu si Atletico ešte viac skomplikovalo minútu pre prestávkou, keď Filipe Luis si za šlapák na Messiho vyslúžil od rozhodcu červenú kartu.

Štupľami kopačiek zasiahol Messiho koleno, najlepší hráč sveta za minulý rok sa od bolesti zrútil k zemi, držal si čelo.

Bol to brutálny a úplne nezmyselný zákrok, ktorý mohol vážne ohroziť zdravie možno najlepšieho hráča vo futbalových dejinách.

Tréner Barcelony Luis Enrique rozzúrene vyskočil z lavičky. "Mal som veľký strach, že došlo k najhoršiemu," tvrdil Enrique.

Filipe Luis bol zaslúžene vylúčený, už predtým Messiho kopol minimálne štyrikrát.

„Bolo to odporné. Filipe by mal dostať trest minimálne desať týždňov,“ cituje sport.es Taliana Christiana Vierriho, bývalého útočníka Atlética Madrid.

A to nebolo všetko, v 65. minúte putoval po druhej žltej karte predčasne z ihriska aj kľúčový muž defenzívy Atletica Godin a hostia tak dohrávali s ôsmimi hráčmi v poli.

Je otázne ako by sa zápas vyvíjal, ak by krátko predtým nepremárnil čistú šancu útočník Atlética Antoine Griezmann.

Barcelona oslabeného súpera síce pritlačila, ale napriek presilovke o dvoch hráčov sa do šancí príliš nedostávala. Úradujúci šampión rozhodne nepodal ideálny výkon. A tŕpol.

"Zdolali sme skvelý tím, ale som znepokojený, že musíme ešte veľa vecí zlepšiť," dodal kouč Barcelony.

Atlético bolo nepríjemným súperom, ale o lepší výsledok sa pripravilo zbytočnými a surovými zákrokmi. Boli až príliš premotivovaní.

La Liga - 22. kolo:

FC Barcelona - Atletico Madrid 2:1 (2:1)

Góly: 30. Messi, 38. Suarez - 10. Koke, ČK: 44. Filipe Luis, 65. Godin (obaja Atletico) po druhej ŽK, 94.990 divákov.

Eibar - Málaga 1:2 (0:1)

Góly: 90.+ Bastón - 45. Juanpi, 90.+ Santa Cruz

Getafe - Athletic Bilbao 0:1 (0:1)

Gól: 24. I. Williams, ČK: 90.+ Cala (Getafe) po 2. ŽK

Real Sociedas San Sebastian - Betis Sevilla 2:1 (2:0)

Góly: 16. Prieto, 34. Martinez - 51. Castro

Domov»Futbal»Španielsko»Messi ustál brutálny faul, ktorý mohol ukončiť jeho kariéru