Slovan dosiahol ďalší cenný triumf. Vo Vladivostoku vyhral 3:1

Zverenci Miloša Říhu boli dnes vo vladivostockej Fetisov Arene mimoriadne efektívni. (Autor: TASR)
Sportnet|2. feb 2016 o 10:31

Bratislavský Slovan dokonale odčinil nedeľňajšiu prehru na ľade Sibiru Novosibirsk.

Admiral Vladivostok - HC Slovan Bratislava 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Ugarov (Bartulis) - 8. Šťastný (Tičar, Jeglič), 8. Miklík (Surový), 51. Miklík (Bartovič, Švarný)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Gorškov 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou - V. Nedorost a A. Šťastný (obaja 10 min za nešp. správanie), presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Sidorenko - Goľak, Nesterov (všetci Rus.), 5309 divákov

Admiral Vladivostok: Nalimov – Kinrade, Bartulis, Osipov, Lisov, Zemčonok, Glazkov, Mnacjan, Kosmačiov – Alexandrov, Fisenko, Lugin – Makarov, Kuznecov, Podšenďalov – Sajustov, Booth, Voronin – Gorškov, Jakovlev, Mamin – Ugarov

Slovan Bratislava: Garnett – Kundrátek, Barker, Rosandič, Švarný, Sersen, Mihalik, Šiška – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy – Skokan

Tret zpas na tripe u o 40 mint! #VerniSlovanu #hcslovan

Posted by HC SLOVAN Bratislava on Tuesday, February 2, 2016

BRATISLAVA / VLADIVOSTOK. Hokejisti Slovana Bratislava zvládli ďalší kľúčový zápas KHL na Ďalekom východe.

Na ľade herne aktívnejšieho Admiralu Vladivostok triumfovali vďaka skvelej efektivite 3:1, keď sa dvakrát presadil Michel Miklík a raz Andrej Šťastný.

V tabuľke Západnej konferencie si udržali ôsmu priečku zaručujúcu účasť v play off a pred deviatym Dinamom Minsk majú priebežne sedembodový náskok. Bieloruský klub však má jeden zápas k dobru.

Tréner Miloš Říha dal v utorok príležitosť Michaelovi Garnettovi a kanadský brankár sa mu odvďačil spoľahlivým výkonom.

Za úvodný gólový teč z hokejky Ugarova v 3. minúte nemohol, Slovan však podržal v dôležitých pasážach hry druhej tretiny a jeho spoluhráči na opačnej strane vyťažili z minima maximum.

Strelili tri góly, ktoré im zaistili mimoriadne cenný bodový zisk.

Štvorzápasový trip na klziskách súperov z Ďalekého východu zakončia "belasí" vo štvrtok o 10.30 SEČ na ľade Amuru Chabarovsk.

Domáci Admiral naposledy neuspel pred vlastným publikom už druhý raz po sebe. Foto: facebook (ХК Адмирал Владивосток)

Priebeh:

Hoci si Michael Garnett po návrate do bránky Slovana pripísal na úvod dôležitý prvý zákrok, čisté konto dlho neudržal.

Švarného bekhendové vyhodenie po mantineli si na modrej zastavil Bartulis, ktorého ľahký puk sklepol za Garnetta cloniaci Ugarov.

Povzbudení domáci ešte v 5. minúte vyskúšali brankára Slovana, no Voronin z kruhu neuspel a k slovu sa dostali hostia.

Na začiatku 8. minúty vyrovnali excelentným spôsobom, z obrany hostí spravili štatistov a po parádnej kombinácii na jeden dotyk doklepol puk do prázdnej bránky Šťastný.

Okamžitou nekoncentrovanosťou si vypýtal Admiral druhý gól.

O dvadsaťšesť sekúnd neskôr Bartovič zabojoval v súboji o puk, Miklík si po jeho zisku položil Nalimova a skúsene zavesil - 1:2.

HC SLOVAN Bratislava si po vhre 3:1 nad Admiralom Vladivostok pripisuje do tabuky dleit tri body. Rozhodujca sa uk...

Domáci v závere tretiny zefektívnili napádanie i streleckú produkciu, k dispozícii mali aj 61-sekudovú presilovku o dvoch hráčov, no skóre nevyrovnali.

V úvode druhého dejstva mohol Slovan udrieť tretíkrát, Nedorostovi ale blafák po úniku na pravom krídle nevyšiel a na dlhé chvíle sa jeho hráči v ofenzíve odmlčali.

Domáci naopak zvýšili dôraz v útočnom pásme a s pribúdajúcim časom sa permanentne tlačili do predbránkového priestoru.

Hostia v ňom však ideálne prehusťovali priestor a čo nedokázali odvrátiť, zlikvidoval Garnett, hoci v niekoľkých prípadoch aj za pomoci šťasteny.

Nalimov nemal do polovice duelu žiadnu robotu, celkovo na neho vyslal Slovan za 40 minút len šesť striel.

Zlomovým momentom tretej tretiny bol nebezpečný zásah Gorškovovej hokejky do tváre Kašpara, za ktorý si krídelník Admiralu vyslúžil päťminútový trest do konca stretnutia.

Slovan v dlhej presilovke síce skóroval, keď Jeglič dobrou prácou pred bránkou dotlačil puk za Nalimova, ale rozhodcovia tesne predtým prerušili hru kvôli Šťastnému na ľade a gól neuznali.

Tesne po uplynutí presilovkovej výhody sa však "belasým" predsa len regulárne podarilo zvýšiť na 3:1, Miklík si vykorčuľoval od ľavého mantinelu k osi klziska a strelou zápästím skóroval.

Do záverečnej sirény umnou hrou nedovolili domácim znížiť a tešili sa zo zisku dôležitých bodov.

Hlas:

Miloš Říha (tréner Slovana): "Dnes sme neodohrali taký dobrý zápas ako predvčerom na Sibiri, splnili sme ale všetky taktické pokyny, ktoré sme si určili pred stretnutím. Hráči zápas zvládli na výbornú v koncovke. Vyhrali sme zaslúžene, k čomu prispel dobrým výkonom aj brankár Michael Garnett."

Druhý utorňajší zápas:

Amur Chabarovsk - Medveščak Záhreb 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Góly: 10. Železnov, 25. Gračjov, 56. Ušenin 1. Björkstrand, 12. Glumac, 28. Giliati, 33. Smoleňák, 50. Glumac, 58. Hedberg

KRAAAJ! MEDVJEDI SU POBIJEDILI AMUR 3-6, UPISALI 3 BODA I PRVU POBJEDU U POVIJESTI U HABAROVSKU!

Posted by KHL Medveščak on Tuesday, February 2, 2016

Online prenos

III. tretina

Je tu koniec zápasu. Domáci Admiral sa už márne snažil o comeback do stretnutia, Slovan si už výhru postrážil a pripisuje si ďalšie mimoriadne dôležité body do tabuľky.

Do konca duelu vo Fetisov Arene zostávajú posledné 4 minúty

Tak predsa len sa presadili! Len pár sekúnd po uplynutí 5-minútovej presilovky sa gólovo presadil Michel Miklík. Jeho strelecký pokus si našiel cestu do siete aj vďaka umnému cloneniu Milana Bartoviča pred Nalimovom. Hostia sa tak výrazne priblížili k zisku troch bodov. Vladivostok - Slovan 1:3.

Toto je veľká škoda! Hlavný rozhodca sa teraz "upískol", keď dosť necitlivo prerušil hru, pričom Slovan dosiahol následne gól. Ten však, samozrejme, platiť nemohol. Hostia majú však stále ešte takmer tri minúty presilovkovej výhody.

Faul do oblasti tváre Lukáša Kašpara znamená vylúčenie domáceho Alexandra Gorškova na 5 minút + do konca zápasu. Slovan tak má perfektnú šancu na navýšenie svojho vedenia.

Hokejisti Vladivostoku nezohrali ponúknutú presilovku dobre a z tribún sa ozval prvý ľahký piskot. Naopak, Slovan hneď po ubránení sa vyrazil dopredu, kde pekne zakombinoval Jeglič so Šťastným. Druhému menovanému však zabránil zakončiť zblokovaním strely Kosmačiov.

Začala sa záverečná dvadsaťminútovka, ktorú však hostia nezačínajú dobre. Václav Nedorost nešťastne vyhodil puk cez plexisklo bez toho, aby ho niekto tečoval. Útočník Slovana tak zamieril na trestnú lavicu.

II. tretina

Hoci druhá tretina patrila herne Admiralu, skóre sa nemenilo a Slovan tak drží aj po 40 minútach mimoriadne nádejný výsledok.

Do konca druhej tretiny zostávajú 2 minúty a hostia stále držia priaznivý stav.

Prvú presilovku mal k dispozícii aj Slovan, avšak nič pozoruhodné Říhovi zverenci nepredviedli. Až v samom závere pohrozil šikovným tečom po Šťastného prihrávke Jeglič, Nalimov bol ale pripravený.

Fisenko mal v krátkom slede počas presilovky dve výborné šance, Garnett však naďalej predvádza koncentrovaný výkon. Druhá tretina však patrí jednoznačne výberu v modrých dresoch.

V polovici zápasu bude hrať Vladivostok znova presilovú hru. Za sekanie odchádza na "lavicu hanby" Vladimír Mihálik.

V čase 26:15 si domáci vytvorili veľmi nepríjemný závar pred Garnettom. Kuznecov však na sklamanie domácich tribún nevyrovnal.

Začala sa prostredná tretina.

I. tretina

Slovan sa s vypätím všetkých síl vďaka obetavému výkonu trojice korčuliarov, ako aj gólmanovi Garnettovi ubránil. Admiral už neskóroval ani v záverečných sekundách v rovnovážnom stave, a tak po prvých 20 minútach môžu do kabín spokojnejšie odchádzať Bratislavčania.

Záver tretiny bude pre Slovan poriadne horúci. Hostia budú hrať presne minútu oslabenie 5-3, keď si k už vylúčenému Sersenovi sadá Lukáš Kašpar.

Gorškov v 14. min vyskúšal pozornosť Garnetta. Brankár hostí nemal zakrytý výhľad a Gorškovove zakončenie švihom zlikvidoval.

Tak to je neuveriteľné! Slovan dáva o ďalších 26 sekúnd aj druhý gól. Domáci sa možno ešte ani nespamätali z vyrovnania a už je tu druhý gólový zásah Bratislavčanov. Pred bránou sa výborne zorientoval Michel Miklík, ktorý mal čas a priestor, rozpohyboval si Nalimova a chladnokrvne zakončil. Slovan sa prvý raz v zápase ujíma vedenia. Vladivostok - Slovan 1:2.

Je tu vyrovnanie. V 8. min predviedli hostia parádnu biliardovú akciu po osi Šťastný - Jeglič - Tičar a znova Šťastný. Posledný menovaný zakončoval do odkrytej brány. Vyrovnané 1:1.

V 7. min si dal takmer vlastný gól Mihálik, keď si nerozumel so Sersenom. Našťastie, Garnett bol pripravený.

Tak to je začiatok ako zo zlého sna! Švarný nedokázal vyhodiť puk z obranného pásma. Ten zachytil Bartulis a jeho strelu tečoval za Garnettov chrbát Ugarov. Vladivostok vedie 1:0.

Zápas sa začal. V bráne domácich bude stáť Nalimov, slovanistickú "svätyňu" bude chrániť Garnett.

Slovan nastúpi sprava doľava v bielych dresoch, Vladivostok nastupuje v tmavomodrých dresoch.

Domov»Hokej»KHL»Slovan dosiahol ďalší cenný triumf. Vo Vladivostoku vyhral 3:1