Good Angels vyhrali v Lille, zvýšili šancu na postup

Hráčky Good Angels Košice.
Hráčky Good Angels Košice. (Autor: TASR)
TASR|3. feb 2016 o 21:51

Košičanky od úvodu kontrolovali vývoj zápasu a pripísali si druhé euroligové víťazstvo na palubovke súpera.

Euroliga, A-skupina:

Lille Métropole - Good Angels Košice 48:78 (27:44)

Najviac bodov Lille: Amantová 9, Sacková 6, Gayeová 4

Zostava a body Good Angels: Oblaková 14, Langhorneová 10, Bálintová 8, Hruščáková 8, Kupčíková 2 (Johnsonová 14, Jurčenková 13, Stehlíková 5, Žirková 2, Janoščíková 2).

TH: 24/14 - 10/10, trojky: 2 - 4, os. chyby: 19:22.

Ďalšie výsledky 13. kola v A-skupine:

Uniqa Šopron - Dinamo Kursk 68:102 (33:51)

Fanerbahce Istanbul - Famila Schio 60:66 (29:32)

LILLE. Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v 13. kole A-skupiny Euroligy na palubovke francúzskeho tímu Lille Métropole hladko 78:48 a zvýšili tým svoje šance na postup do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA.

Košičanky od úvodu kontrolovali vývoj zápasu a pripísali si prvé euroligové víťazstvo na palubovke súpera.

S Euroligou sa rozlúčia domácim zápasom s maďarským družstvom Uniqa Šopron, ktorý je na programe v stredu 10. februára o 17.45 h.

Košičanky mali lepší vstup do zápasu, keď rýchlo viedli 5:0. O náskok prišli v 5. minúte (10:9), no v dobrom výkone pokračovali aj naďalej a po tom, čo Stehlíková presne namierila spoza trojkového oblúka, vyhrali prvú štvrtinu 18:15. Druhá časť bola v réžii košického tímu.

Zverenky Maroša Kováčika predvádzali efektívnu hru, darilo sa im v koncovke a v 15. minúte viedli po zásahu Johnsonovej už o deväť bodov - 18:27. Sebavedomie hráčok slovenského majstra narastalo priamo úmerne s ich náskokom a už v 18. minúte dosiahli hranicu 40 bodov, keď Johnsonová zvýšila na 40:23. Hostky sľubný náskok do konca prvého polčasu ešte navýšili.

Ani v treťom dejstve sa domácim hráčkam nedarilo nájsť recept na koncentrovanú hru Košičaniek. Tie si strážili pohodlný náskok a ťažili nielen zo slabej streleckej efektivity domácich, ale aj z pozornej obrannej hry.

O prvé body slovenského tímu v záverečnej štvrtine sa až na konci 5. minúty postarala Langhorneová, no hostky mali v tej chvíli už pohodlný 25-bodový náskok - 40:65. Nad francúzskym tímom napokon vyhrali o 30 bodov, keď na konečných 48:78 uzavrela Janoščíková.

Domov»Halové športy»Basketbal»Good Angels vyhrali v Lille, zvýšili šancu na postup