Biatlon-SP: Kazár skončil v pretekoch s hromadným štartom desiaty

Kazár predviedol v Canmore výbornú bežeckú časť, ako aj bezchybnú streľbu.
Kazár predviedol v Canmore výbornú bežeckú časť, ako aj bezchybnú streľbu. (Autor: facebook (Matej Kazar))
TASR|6. feb 2016 o 19:58

Matej Kazár predviedol najlepšiu streľbu zo všetkých pretekárov.

CANMORE. Slovenský biatlonista Matej Kazár predviedol výborný výkon v sobotňajších pretekoch s hromadným štartom v kanadskom Canmore, keď obsadil desiatu priečku, čo je jeho najvyššie umiestnenie v kariére vo Svetovom pohári.

Z premiérového víťazstva v prestížnom seriáli sa tešil Talian Dominik Windisch (40:37,1 min) pred Nemcom Benediktom Dollom (+4,1 s) a Francúzom Quentinom Fillonom Mailletom (+8,6 s).

dominik comes from third after the final standing to claim his first victory over Benedikt Doll and Quentin Fillon Maillet/

Posted by Biathlonworld on Saturday, February 6, 2016

Líder celkového poradia SP Martin Fourcade z Francúzska obsadil šieste miesto.

Tridsaťdvaročný pretekár VŠC Dukla Banská Bystrica chyboval na strelnici iba jedenkrát a do cieľa finišoval so stratou 43 sekúnd na víťaza.

Kazár predviedol najlepšiu streľbu zo všetkých pretekárov.

Na prvú streleckú položku prišiel ako posledný z 30-členného štartového pola, no po čistej streľbe z nej vyšiel na štvrtom mieste.

Po druhej ležke, taktiež čistej, klesol o jednu priečku nižšie. Jedinú chybu spravil pri prvej stojke, musel tak absolvovať trestné kolo a prepadol sa na deviate miesto.

Poslednú streleckú položku však zvládol opäť výborne a vyštartoval z nej na piatom mieste, no iba s tesným náskokom asi troch sekúnd na kvinteto rýchlejších pretekárov za ním.

Do cieľa tak prišiel ako desiaty.

Vylepšil si tak najlepšie umiestnenie v SP z piatkového šprintu, v ktorom skončil pätnásty. Rovnakú priečku si predtým vybojoval aj v "masáku" na zimnej olympiáde v Soči 2014.

Na čele celkového poradia je stále M. Fourcade, ktorý nazbieral už 809 bodov. Druhý Rus Anton Šipulin na neho stráca 217, tretí je Nemec Simon Schempp.

Kazár figuruje so 141 bodmi na 37. mieste.

Preteky s hromadným štartom na 15 km:

1. Dominik Windisch (Tal.) 40:37,1 min (4)

2. Benedikt Doll (Nem.) +4,1 s (4)

3. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +8,6 (3)

4. Dominik Landertinger (Rak.) +20,7 (3)

5. Andrejs Rastorgujevs (Lot.) +20,9 (3)