Fed cup: Slovenky rozhodujúcu štvorhru nezvládli. Austrálčanky ju vyhrali 2:1

Na štvorhru nastúpi Daniela Hantuchová po boku Jany Čepelovej. (Autor: SME - Tibor Somogyi)

Slovenské tenistky sa nemajú za čo hanbiť. Odohrali výborný zápas.

1. kolo II. svetovej skupiny Pohára federácie (Bratislava):

Anna Karolína Schmiedlová - Arina Rodionovová 5:7, 7:5, 6:0

Jana Čepelová - Samantha Stosurová 3:6, 4:6

Schmiedlová - Stosurová 6:7 (5), 5:7

Dominika Cibulková - Kimberly Birrellová 6:3, 6:1

Daniela Hantuchová, Jana Čepelová - Stosurová, Casey Dellacquová 7:5, 1:6, 2:6

Slovenské tenistky budú rovnako ako vlani bojovať o zotrvanie v druhej svetovej skupine Pohára federácie.

V dueli 1. kola totiž prehrali v bratislavskom NTC s Austráliou 2:3.

O triumfe hostiek rozhodla až záverečná štvorhra, v ktorej Samantha Stosurová s Casey Dellacquovou zdolali pár Daniela Hantuchová, JanaˇČepelová 5:7, 6:1, 6:2.

Stosurová bola hlavnou hrdinkou austrálskeho družstva, keď uspela aj v oboch singloch. Slovenky spoznajú svoje súperky v aprílovej baráži v utorok o 13.00 SEČ, keď je v londýnskej centrále ITF na programe žreb.

Austrálčankam vyšiel úvod stretnutia, keď v druhom geme prelomili podanie Hantuchovej a po potvrdení brejku sa ujali vedenia 3:0.

Slovenky však v ďalších minútach vďaka zlepšenej hre vyrovnali na 4:4 a v koncovke setu slávili úspech, keď za stavu 5:5 brejkli Dellacquovú.

Deblová špecialistka neodohrala od októbra minulého roka aní jeden súťažný zápas a väčšina loptičiek z rakiet slovenského dua mierilo práve na ňu.

Druhé dejstvo bolo jasne v réžii austrálskej dvojice, ktorá dvakrát prelomila podanie Hantuchovej.

V rozhodujúcom sete Austrálčanky vyhrali "maratónsky" gem pri Hantuchovej servise a ujali sa vedenia 2:1.

Slovenky síce hneď vzápätí vyrovnali, no Austrálčanky potom získali štyri gemy v rade a nadviazali na triumf z úvodného vzájomného duelu oboch tímov z Perthu 1995.

Hlasy:

(RTVS)

Jana Čepelová: "S Danielou sme hrali spolu štvorhru prvýkrát. Bojovali sme, ale na kvalitne súperky to nestačilo. V druhom a treťom sete sme na Austrálčanky jednoducho nemali. Som sklamaná, už s tým však nič nenarobíme. Stalo sa a budeme hrať o udržanie sa v II. svetovej skupine."

Daniela Hantuchová: "Diváci boli skvelí a neustálne nás hnali vpred. Škoda, že nám ušiel začiatok druhého setu. Keby sme sa tam chytili, mohlo sa to vyvíjať ináč. Ak mi kapitán dá dôveru, rada pomôžem tímu aj v baráži."

Matej Lipták: "Janka s Danielou sú podobné typovo, môžu si viac sedieť pokiaľ ide o deblové varianty. Set a pol s favoritkami držali krok. Chlieb sa lámal na začiatku druhého a tretieho setu. Na Austrálčankách bolo vidieť, že keď boli na koni, hrali v pohode a deblovejšie. Dellacquová dokáže hrať rýchlo od základnej čiary, Stosurová má zasa nepríjemný kick a vie to na sieti. Pre dievčatá bolo veľmi ťažké returnovať jej servis."

Online prenos

III. set

tenis-lopticka.jpg Austrálčanky víťazným stopvolejom rozhodli o tom, že rozhodujúcu štvorhru vyhral 2:1 na sety. Slovenské tenistky sa však nemajú za čo hanbiť, odohrali výborný zápas.

tenis-lopticka.jpg Zdá sa, že je rozhodnuté. Po skvelých returnoch Austrálčanky získali ďalší brejk a budú podávať na víťazstvo v zápase.

tenis-lopticka.jpg Jana Čepelová si svoje podanie neudržala a preťahovanie pokračuje. Výsledok je 3:2 pre Austráliu, ktoré majú k dispozícii aj brejk.

tenis-lopticka.jpg Zo stavu 0:40 až na okamžitý re-brejk našich tenistiek. Stav je opäť vyrovnaný a rad je na Jane Čepelovej.

tenis-lopticka.jpg Aj v 3. sete získavajú prvý brejk austrálske tenistky. Slovenky urputne bojovali, no 7. brejkbal im bol osudný. 2:1 v prospech súperiek.

II. set

tenis-lopticka.jpg Austrálčanky v druhom sete zapli a vyvarovali sa zbytočných chýb. Naše hráčky nenadviazali na výkon z prvého setu a druhý prehrali jednoznačne 1:6.

tenis-lopticka.jpg Druhý set je podľa všetkého stratený. Hantuchová prišla o svoje podanie a súperky budú podávať na vítazstvo v 2. sete a vyrovnanie stavu na 1:1 na sety.

tenis-lopticka.jpg Súperky našich hráčok ďalšie prekvapenie nepripustili a po podržaní servisu Jankou Čepelovou tak učinila aj Sam Stosurová. Austrálčanky aj naďalej vedú s jedným brejkom 4:1.

tenis-lopticka.jpg Vývoj v druhom sete je identický s tým prvým. Slovenský tím prehráva so súperkami z Austrálie 0:3. Dúfajme, že aj ďalší priebeh bude podobný tomu z prvého setu.

tenis-lopticka.jpg Do druhého setu vstúpili Austrálčanky úspešne. Vedú 1:0 a rad je na našich tenistkách.

I. set

tenis-lopticka.jpg Janka Čepelová si podržala svoje podanie a rozhodla o tom, že Slovenky pomerne prekvapujúco vyhrali prvý set 7:5 napriek tomu, že prehrávali 0:3.

tenis-lopticka.jpg Záver setu patrí našim hráčka, ktoré opäť zobrali svojim súperkám podanie a budú podávať na víťazstvo v úvodnom sete.

tenis-lopticka.jpg Hantuchová si tlak nepripustila a aj vďaka jej skvelému podávaniu Slovenky vyrovnali stav na 5:5. Každý ďalší gem v prvom sete bude kľúčový.

tenis-lopticka.jpg Austrálska dvojica si svoje podanie udržala a teraz je na rade Daniela Hantuchová. Ak si svoje podanie neudrží, slovenský tím stratí prvý set.

tenis-lopticka.jpg Jana Čepelová si svoje podanie udržala po skvele hre Daniely Hantuchovej na sieti. Stav je vyrovnaný 4:4.

tenis-lopticka.jpg Slovenské hráčky získali aj ďalší brejk späť a budú podávať za stavu 3:4 z nášho pohľadu.

tenis-lopticka.jpgVo vyrovnanom geme ťahali nakoniec naše hráčky za kratší koniec. Austrálčanky vedú s brejkom 4:2.

tenis-lopticka.jpg Slovensky sa otrepali z nevýrazného úvodu a zobrali si späť brejk. Stav - 3:2 pre Austráliu.

tenis-lopticka.jpg Začiatok zápasu ukazuje kvalitatívnu prevahu Austrálčaniek. Naše hráčky nemajú žiadnu šancu a prehrávajú 0:3.

tenis-lopticka.jpg Kvalita sa ukazuje od začiatku. Daniela Hantuchová svoje podanie stratila a Austrálčanky získavajú brejk.

tenis-lopticka.jpg Zápas sa začal. Austrálska deblová dvojica zahájila duel víťazstvom na svojom podaní. 1:0.

Domov»Tenis»Fed cup: Slovenky rozhodujúcu štvorhru nezvládli. Austrálčanky ju vyhrali 2:1