Olympijský výber prehral s domácim Rakúskom 1:3

Slovenskí reprezentanti prehrali s Rakúšanmi.
Slovenskí reprezentanti prehrali s Rakúšanmi. (Autor: facebook (Slovak Ice Hockey Federation))
Sportnet|12. feb 2016 o 22:32

Slovenskí reprezentanti zakončia turnaj sobotňajším stretnutím proti Slovinsku (12.30 h).

Euro Ice Hockey Challenge 2016

Rakúsko - Olympijský výber SR 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 14. N. Petrik (Fischer, B. Petrik), 26. Pallestrang (B. Petrik, N. Petrik), 34. Lebler (Herburger, Heinrich) - 55. Gašparovič (Paukovček, Kubka).

Rozhodovali: K. Nikolic, Novák - Kroyer, Seewald, vylúčení: 4:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2000 divákov.

Rakúsko: Starkbaum - Pallestrang, Kristler, Peter, Heinrich, Schlacher, Viveiros, Schumnig, Lembacher - Hofer, Rauchenwlad, Ganahl - Woger, Oberkofler, S. Geier - M. Geier, Herburger, Lebler - B. Petrik, Fischer, N. Petrik

Olympijský výber SR: Rybár - Štajnoch, Kozák, Kubka, Rosandič, Hatala, Deyl, Rehák, Holenda - Macík, Zigo, Puliš - Majdan, Paukovček, R. Rapáč - B. Rapáč, Kudrna, Gašparovič - Tibenský, Galamboš, Stupka

INNSBRUCK. Olympijský hokejový výber Slovenska prehral vo svojom druhom zápase na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Innsbrucku, keď v piatok podľahol domácemu výberu 1:3.

Tím vedený trénerom Petrom Oremusom inkasoval prvý gól v 14. minúte z hokejky Nikolasa Petrika, v druhej tretine pridali domáci ďalšie dva zásahy. Mladí Slováci dokázali v závere tretej časti len korigovať z hokejky Jakuba Gašparoviča.

Slovenskí reprezentanti, ktorí vyhrali v prvom zápase nad Francúzskom 2:1, zakončia turnaj sobotňajším stretnutím proti Slovinsku (12.30 h).

Priebeh:

Úvod zápasu rozkúskovali tri vylúčenia a pri tom poslednom sa domáci hokejisti takmer dostali do vedenia. Gaier tečoval strelu od modrej a brankár Rybár mal čo robiť, aby puk vytlačil. Mal aj dávku šťastia, keďže ho vyrazil len na žŕdku.

Slováci odpovedali v 9. minúte.Zigo si nakorčuľoval popri ľavom mantineli až za rakúsku bránku, odkiaľ prihral nikým nekrytému Macíkovi, no ten neskóroval.

V 14. minúte išli domáci do vedenia. Fischer v páde ešte stihol poslať puk pred bránku, kde ho N. Petrik tečoval za Rybárov chrbát - 1:0.

O dve minúty neskôr mohol zvýšiť na 2:0 Oberkofler, ktorý predviedol peknú individuálnu akciu. Najprv vybojoval puk vo vlastnej tretine a potom predviedol sólo pomedzi troch brániacich hráčov, no na Rybára už nevyzrel.

Slováci hrali na začiatku druhého dejstva v oslabení a krátko po jeho konci inkasovali ďalší gól. Rakúšania sa udržali v útočnom pásme, puk sa dostal medzi kruhy k Pallestrangovi, ktorého bekhendovú strelu Rybár cez brániaceho hráča poriadne nevidel a tak nestihol zareagovať - 2:0.

Hostia sa snažili znížiť šancami Ziga a Macíka, no neuspeli. V 34. minúte sa opäť presadili rakúski reprezentanti a Lebler zvýšili už na 3:0. Domáci sa rýchlou akciou dostali do útočného pásma, Lebler vystrelil spoza brániaceho hráča a puk si našiel cestu pomedzi Rybárove betóny.

Brankár hostí sa vyznamenal v 36. minúte, keď nedovolil skórovať Leblerovi, ktorý bol pred ním úplne sám a mal dosť času namieriť.

Poslednú tretinu odštartovali zverenci trénera Petra Oremusa v početnej výhode, síce sa držali pred Starkbaumovou bránkou, no nevypracovali si žiadne výraznejšie šance.

V 47. minúte mal dobrú možnosť opäť Macík, ale ani na dvakrát neskóroval. Ich ďalšie útočné snahy otupili časté vylúčenia a museli sa dokonca brániť aj v dlhom oslabení o dvoch hráčov.

Čestný úspech zaznamenali až v 55. minúte. Do prečíslenia dvaja na jedného sa vyrútili Gašparovič s Majdanom, prvý menovaný to nakoniec zobral sám na seba a presnou strelou z ľavého kruhu prekonal Starkbauma - 3:1.

V závere sa už dráma nekonala a tak sa z triumfu tešili domáci hráči.

Hlasy:

Peter Oremus (tréner SR): "Zápas sme nezačali podľa našich predstáv. Chýbal nám pohyb a tým pádom sme si nevytvárali šance. Potom sa náš herný prejav zlepšil. Chlapci robili maximum pre to, aby ten duel zvládli. Dali sme len jeden gól a to je na víťazstvo veľmi málo. Od poslednej tretiny sa môžeme odraziť k sobotňajšiemu duelu. Proti Slovincom sa musíme pobiť o víťazstvo."

Jakub Gašparovič (útočník SR, autor jediného gólu SR): "Nastúpili sme opäť trochu zakríknuto, domáci naopak začali veľmi dobre. Toľko sme nekorčuľovali a súper sa dostával do šancí. Osobne si myslím, že sme boli minimálne vyrovnaný súper. Dostali sme tri góly, ale boli to také zásahy, že také niekedy tím nedostane ani za desať duelov. Rozhodcovia im trochu pomáhali. Keď sme sa trochu dostávali do tempa, tak prišlo naše vylúčenie. Môžeme sa odraziť od druhej časti, ktorá bola za našej strany dobrá. V sobotu ideme zabojovať o celkový triumf na

Patrik Rybár (brankár SR): "Bol to môj prvý reprezentačný duel a bol veľmi náročný. Nechytalo sa mi však zle. Pochytal som aj nejaké šance, ale dostal som také góly, ktoré normálne nedostávam. A to rozhodlo o našej prehre."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Olympijský výber prehral s domácim Rakúskom 1:3