Olympijský výber zdolal Slovinsko a vyhral turnaj v Innsbrucku

Václav Stupka vsietil v zápase dva góly.
Václav Stupka vsietil v zápase dva góly. (Autor: TASR)
TASR|13. feb 2016 o 15:01

Prišli sme sem s trochu menším egom, ale odchádzame s väčším, čo je veľmi podstatné pre chlapcov, hovorí generálny manažér výberu Žigmund Pálffy.

Euro Ice Hockey Challenge 2016

Olympijský výber SR - Slovinsko 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)

Góly: 2. Macík (R. Rapáč, Paukovček), 13. Paukovček (Kubka, Rosandič), 18. Stupka (Holenda, Tibenský), 26. Stupka (Tibenský, Rehák), 55. Kudrna (Macík) - 5. Verlič (Vidmar, Milovanovič), 37. Ograjenšek (Sabolič), 39. Pem (Koblar)

Rozhodovali: Novák (SR), Gregersen - Seewald, Verworner (všetci Rak.), vylúčení: 3:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 250 divákov

Olympijský výber SR: Baroš - Štajnoch, Kozák, Kubka, Rosandič, Hatala, Deyl, Rehák, Holenda - Majdan, Zigo, Puliš - Macík, Paukovček, R. Rapáč - B. Rapáč, Kudrna, Gašparovič - Tibenský, Galamboš, Stupka

Slovinsko: Gračnar - Kovačevič, Pretnar, Vidmar, Milovanovič, Selan, Tavželj, Logar - Hebar, Mušič, Sabolič - Ograjenšek, Verlič, Pance - Koblar, Pem, Pešut

Rakúsko - Francúzsko 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

1. Olympijský výber SR 3 2 0 0 1 8:7 6 b
2. Slovinsko 3 2 0 0 1 13:10 6 b
3. Francúzsko 3 1 0 0 2 8:7 3 b
4. Rakúsko 3 1 0 0 2 6:11 3 b

INNSBRUCK. Olympijský hokejový výber Slovenska uspel vo svojom záverečnom vystúpení na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v Innsbrucku, keď zvíťazil nad Slovinskom 5:3 a a vyhral aj celé podujatie.

O jeho celkovom triumfe definitívne rozhodol druhý sobotňajší duel, v ktorom domáce Rakúsko prehralo s Francúzskom 1:4. Slováci potrebovali k prvenstvu na turnaji, aby Rakúšania nevyhrali v riadnom hracom čase.

Hráči SR majú na konte šesť bodov rovnako ako druhé Slovinsko. V ich prospech hrá lepší vzájomný zápas.

Ideme na to! Drte nm palce!

Posted by Slovak Ice Hockey Federation on Saturday, February 13, 2016

Slováci mali v dueli so Slovincami od úvodu herne navrch, vytvárali si množstvo šancí a v 2. tretine viedli suverénne 4:1.

Dva góly vsietil Václav Stupka, po jednom pridali Radoslav Macík a Lukáš Paukovček, pričom všetci štyria útočníci si otvorili strelecký účet v reprezentácii.

Slovinci potom dokázali dvoma presnými zásahmi duel zdramatizovať, no záverečné slovo mal v 55. minúte Andrej Kudrna, ktorý spečatil výsledok na konečných 5:3.

Tím vedený trénerom Petrom Oremusom tak ukončil turnaj s bilanciou dve víťazstvá (nad Francúzskom 2:1 a Slovinskom 5:3) a jedna prehra (s Rakúskom 1:3).

Hlasy:

Peter Oremus (tréner SR): "Dve víťazstvá nad súpermi ako sú Francúzsko a Slovinsko určite potešia, lebo oba tímy mali vo svojom strede hráčov, ktorí sa predstavili na majstrovstvách sveta. Výber, ktorý sme tu mali, bol naozaj veľmi dobre poskladaný. Som rád, že sa hráči z extraligy presadili v medzinárodnom hokeji, takéto výsledky idú do sveta. Je veľmi ťažké odohrať tri zápasy za tri dni na takomto turnaji. Rakúšanom sme dali iba jeden gól, takže víťazstvo by sme si asi nezaslúžili, po včerajšej prehre je však výhra nad Slovincami veľmi potešiteľná. Na chlapcoch bolo od pondelkového zrazu vidno, že chcú a dávajú do toho všetko. V našej hre boli svetlé i horšie momenty, z ktorých sa musia hráči poučiť, určite však kladné veci na tomto turnaji prevažovali."

Martin Štajnoch (obranca a kapitán SR): "Z mojej strany som na tomto turnaji určite cítil zodpovednosť, keďže som vedel, aké výsledky dosiahol tím minulý rok. Chcel som, aby sme tento rok zahrali lepšie a poslali trochu lepšie výsledky do sveta. Myslím si, že z tohto hľadiska sa nám to určite podarilo. Škoda toho druhého smoliarskeho zápasu s Rakúskom. Mali sme v ňom množstvo vylúčených hráčov a to nám nedovolilo lepšie odohrať zápas, keďže väčšinu času sme hrali v oslabení. Myslím si, že toto mužstvo zanechalo celkovo dobrý dojem a viacero chalanov dostane šancu v ďalšom reprezentačnom kempe."

Václav Stupka (útočník a autor dvoch gólov SR): "Som veľmi šťastný. Prvé dva góly v reprezentačnom drese ma veľmi tešia. Škoda, že mi nikto nezobral puk na pamiatku. Dôležité však je, že sme Slovincov zdolali. Z hry na tomto turnaji mám dobrý pocit, akurát ten piatkový zápas s Rakúskom sme mohli lepšie zvládnuť. Dnes sme však vyhrali a je to super pocit."

Žigmund Pálffy, generálny manažér SR: "Bol to pre nás poučný turnaj. Prišli sme sem s trochu menším egom, ale odchádzame s väčším, čo je veľmi podstatné pre chlapcov. Ja dúfam, že si nazbierané skúsenosti z tohto podujatia prenesú do extraligy a do svojich ďalších pôsobísk. V apríli nás čakajú ďalšie reprezentačné akcie a určite budeme chalanov odporúčať trénerom A-tímu. Podstatné pre nás je, že sme na turnaji skončili medzi najsilnejšími tímami. Pevne dúfame, že to bude pre nás prvé miesto. Odchádzame s veľmi dobrým pocitom, tréneri odviedli vynikajúcu prácu, chlapci si podržali svoje pozície a boli strelecky efektívni. Z osobného hľadiska som rád, že som tu mohol byť, mám opäť viac skúseností. Chcel by som hlavne poďakovať môjmu tímu a odkázať týmto chlapcom, aby naďalej na sebe pracovali. S Pánom Oremusom ešte celé naše účinkovanie v Innsbrucku dôkladne zhodnotíme. Určite budú o hráčoch pozitívne referencie, pretože hrali dobre, tvrdo, silovo a dokázali si podržať puk."

Priebeh:

Slovinci nastúpili na tretí zápas na turnaji už bez svojich opôr z KHL Jegliča, Tičara a Muršaka, čo poznačilo ich výkon.

Slovenský výber mal raketový nástup, už v 58. sekunde putoval na trestnú lavicu Sabolič a jeho vylúčenie potrestal v presilovke Macík.

Súper sa však zo studenej sprchy rýchlo otriasol a dokázal rovnakým spôsobom odpovedať, počas vylúčenia Majdana vyrovnal Verlič.

Hoci Slovinci boli v ďalších minútach strelecky mierne aktívnejší, v ďalších herných činnostiach mal jasne navrch slovenský tím. Darilo sa najmä druhému útoku, tesný náskok vrátil mužstvu v 13. minúte Paukovček.

Necelé tri minúty pred prestávkou prekonal Gračnara v bránke "rysov" Stupka, keď sa z ľavej strany natlačil cez obrancu a bekhendom ponad brankárovu lapačku zavesil na 3:1.

Oremusova družina tak druhýkrát v zápase využila početnú výhodu. Stupka sa strelecky presadil aj v 25. minúte, keď strelou z nulového uhla prekvapil Gračnara. Svoju druhú asistenciu v stretnutí si pripísal Tibenský.

Slováci boli na ľade lepším tímom, mali viac z hry a vytvárali si viac šancí ako súper.

V závere tretiny však trochu poľavili, čo Slovinci okamžite využili na zníženie na 3:4, keď v rýchlom slede skórovali Ograjenšek a Pem.

V úvode tretieho dejstva sa museli hráči v bielych dresoch brániť pri vylúčení Stupku, no oslabenie prežili bez ujmy.

V 55. minúte vlial pokoj na slovenské hokejky Kudrna, ktorý upravil na 5:3. Olympijský výber si už vedenie ustrážil a doviedol zápas do úspešného konca.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Olympijský výber zdolal Slovinsko a vyhral turnaj v Innsbrucku