Slováci nedali šancu Švajčiarom a opäť vyhrali Slovakia Cup

Martin Bakoš (druhý zľava) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól do siete Švajčiarska. (Autor: TASR)
Sportnet|13. feb 2016 o 17:00

Obhájili vlaňajší triumf. Hokejisti Slovenska vyhrali na Slovakia Cupe oba svoje zápasy a získali plný počet bodov.

SLOVAKIA CUP - Žilina:

Slovensko - Švajčiarsko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Lušňák (Hrnka, Sersen), 19. Bakoš (Dej), 27. Hrnka (Vandas), 57. Dej (Bakoš, Hudáček)

Rozhodovali: Baluška, D. Konc - Šefčík, Výleta, vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Šťastný (SR) 5+DKZ za napadnutie, presilovky a oslabenia: 0:0, 5300 divákov (vypredané)

Slovensko: J. Hudáček - A. Meszároš, Sersen, M. Čajkovský, Juraj Mikuš, A. Jánošík, Švarný, Čerešňák, E. Šedivý - Cehlárik, Marek Viedenský, A. Šťastný - Dravecký, T. Marcinko, Skalický - Martin Bakoš, L. Hudáček, Dej - Hrnka, P. Lušňák, Vandas

Švajčiarsko: Zurkirchen - Helbling, Genazzi, Rathgeb, Guerra, Untersander, Frick, Kamerzin, Huguenin - Baltisberger, Schäppi, Bertaggia - Simion, Corvi, Scherwey - Bodenmann, Froidevaux, Mottet - Praplan, Albrecht, Lammer

ŽILINA. Slovenskí reprezentanti sa stali víťazmi podujatia Slovakia Cup v Žiline. Zverenci trénera Zdena Cígera v sobotu potrebovali v súboji proti Švajčiarom získať aspoň bod. Napokon si vybojovali všetky tri za triumf 4:0.

Domáci hokejisti na Slovakia Cupe obhájili celkové prvenstvo z predchádzajúcich dvoch ročníkov.

1. Slovensko 2 2 0 0 0 6:1 6 b
2. Bielorusko 2 1 0 0 1 4:3 3 b
3. Švajčiarsko 2 0 0 0 2 1:7 0 b

Slováci hrali už od ôsmej minúty bez Andreja Šťastného, ktorý za napadnutie súpera inkasoval trest do konca duelu.

Dva góly zaznamenal tím SR v prvej tretine. Do streleckej listiny sa zapísali Patrik Lušňák a Martin Bakoš. Tretí presný zásah pridal v 27. minúte Tomáš Hrnka, pre ktorého to bol v šiestom reprezentačnom súboji premiérový gól v národnom tíme.

Marek Viedenský číha na vyrazený puk pred bránou Švajčiarska. FOTO - TASR.

Gólovú bodku za duelom dal v 57. minúte rovnako prvým gólom v reprezentácii Rastislav Dej.

Hráči SR v 63. vzájomnom súboji so Švajčiarmi dosiahli 27. triumf. Sedem duelov sa skončilo nerozhodne a dvadsaťdeväť prehrou Slovákov.

Hlasy po zápase:

Július Hudáček, brankár SR: "Hrali sme výborne, oni boli trošku demotivovaní našou hrou. Skúsili to zlomiť každou možnou príležitosťou, či už faulami alebo potýčkou. Tento hokej sa musel divákom páčiť. Bola tam aj nejaká bitka, takže všetko super."

Tomáš Hrnka, útočník SR, autor premiérového reprezentačného gólu: "Odohrali sme skvelý zápas, bol to výborný tímový výkon. Prvý gól v národnom mužstve ma veľmi teší. Puk už mám. Dám si ho do vitrínky, niečo si tam napíšem a budem sa z neho radovať."

Andrej Meszároš, obranca a kapitán SR: "Vyhralo sa, pocity sú skvelé. Dnes to bol rovnako ako vo štvrtok perfektný tímový výkon. Hokej mal všetko, čo mal mať, aj diváci boli fantastickí. Boli tam aj nejaké šarvátky, ale to k hokeju patrí. Celý zápas sme boli lepší a zaslúžene sme vyhrali."

Rastislav Dej, útočník SR, autor premiérového reprezentačného gólu: "Som veľmi rád, že mi to tam konečne padlo. Bola to skvelá práca celej formácie, síce so šťastím, ale gól sa počíta. Veľmi ma teší, že som to konečne zlomil, čakal som už dlho."

Zdeno Cíger, tréner SR: "Po takomto víťazstve, atmosfére aj celkovom prejave mužstva sa mi to veľmi ľahko hodnotí. Osobne som spokojný, hoci to bol náročný zápas. Švajčiari neustále dohrávali súboje, chalani sa ich však nezľakli a postavili sa im tvárou v tvár. Boli sme silní na puku, čo sa mi veľmi páčilo. A premenili sme vypracované šance."

Patrick Fischer, tréner Švajčiarska: "Gratulujem Zdenovmu tímu k zaslúženému víťazstvu. Na začiatku duelu sme mali k dispozícii päťminútovú presilovku, ale absolútne sme ju nezvládli. Slováci následne prevzali zápas do svojich rúk a už nám nič nedovolili."

Online prenos

60. min - Je koniec. Slováci zdolali Švajčiarsko 4:0 a so ziskom šiestich bodov obhájili triumf na Slovakia Cupe.

57. min - Naši si teraz vychutnali obranu súpera a predviedli fantastickú kombináciu. Libor Hudáček poslal puk Martinovi Bakošovi, ten pomedzi dvojicu obrancov Rastislavovi Dejovi, ktorý zaznamenáva svoj premiérový zásah v reprezentačnom drese.

54. min - Aby sme si doplnili strelecké štatistiky z druhej tretiny, v nej naši prestrieľali Švajčiarov 18-8. Celkovo v počte pokusov po dvoch tretinách viedli 34-15. Naozaj veľmi kvalitná ofenzívna bilancia.

49. min - Švajčiari v tejto tretine hrozia trochu viac, no Hudáček chytá stále výborne. Slovensko mieri za víťazstvom na Slovakia Cupe. Pripomíname, že mu na obhajobu prvenstva stačí dnes získať aj bod.

43. min - Hneď v úvode tretej tretiny mohli Švajčiari znížiť, ale Július Hudáček predviedol výborný zákrok. Slovenský brankár si stále drží čisté konto.

Július Hudáček zatiaľ od Švajčiarov neinkasoval. FOTO - TASR.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Napokon sme v početnej výhode nedohrávali, keďže Meszároš dostal štvorminútový trest a hosťujúci Rathgeb iba dvojminútový, nič to však nemení na tom, že vyhrávame o tri góly.

39. min - V prvej tretine naši prestrieľali Švajčiarov 16-7. V druhej zatiaľ oficiálne štatistiky nepoznáme, ale predvádzame aktívnejší hokej a druhú časť navyše dohrávame v početnej výhode. Naše vedenie je zaslúžené.

33. min - Hrnka hrá vo veľkej pohode, skvelo sa predral pred Mayera, ale ten puk po jeho kľučke betónom vyrazil. Naši však predvádzajú veľmi sympatický výkon a so Švajčiarmi, s ktorými sa im nezvyklo dariť, s prehľadom vedú.

27. min - Naši hokejisti si hokej užívajú a vedú už 3:0 - a opäť po peknej akcii. Vandas prekorčuľoval hráča súpera, naservíroval puk Hrnkovi, ktorý z prvej prestrelil Mayera.

Gól Hrnku po prihrávke Vandasa. Zdroj: RTVS.

22. min - Naozaj ostrý úvod do druhej tretiny v podaní oboch tímov. Najprv sa rútil sám na bránu Marcinko, ale Mayer zakročil. Následne z protiútoku unikol našej obrane Scherwey, našťastie rovnako neuspel.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

19. min - V presilovke sme si zahrali aj my, dvadsaťpäť sekúnd dokonca sme mali početnú výhodu o dvoch hráčov. Využiť sa nám ju síce nepodarilo, ale niečo viac ako minútu pred koncom tretiny pridávame druhý gól. Dej vybojoval puk, poslal ho Bakošovi a ten z prvej prestrelil Mayera.

13. min - Nielen, že sa nám podarilo oslabeniu o dvoch hráčov ubrániť, ale prakticky súčasne s koncom päťminútového trestu ideme do vedenia. Hrnka vybojoval puk v rohu klziska, poslal ho medzi kruhy Sersenovi, ktorého strelu podľa oficiálnych štatistík tečoval Patrik Lušňák.

Vedúci gól Slovákov. Zdroj: RTVS.

9. min - Vzápätí Marek Viedenský vyhadzuje puk z ľadovej plochy a dostáva dvojminútový trest. Budeme hrať dve minúty v početnej nevýhode o dvoch hráčov.

8. min - Toto môže byť veľká strata. Andrej Šťastný dostáva trest na 5 minút plus do konca zápasu a dnes si teda už nezahrá. V Slovane mal pritom veľmi dobrú formu. Čaká nás päťminútové oslabenie.

6. min - Začali sme pomerne aktívne, brankár Švajčiarov Mayer už musel byť viackrát v pozore. Zblízka sa pokúšal pretlačiť puk za jeho chrbát Marcinko, o malú chvíľu ho z dobrej pozície neprestrelil ani Hrnka.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Tréner Zdeno Cíger urobil pred zápasom so Švajčiarskom iba minimálne zmeny v zostave oproti súboju s Bieloruskom.

Zostava slovenskho tmu pred zpasom so vajiarskom.

Posted by Slovak Ice Hockey Federation on 13. február 2016

Z druhej formácie vypadol Marek Bartánus, ktorý si zranil rameno. Ku Vladimírovi Draveckému s Tomášom Marcinkom sa presunul zo štvrtého útoku Pavol Skalický. V ňom ho nahradil Michael Vandas.

Pred zápasom - Aby Slováci obhájili vlaňajší triumf, stačí im v súboji proti Švajčiarsku vybojovať aspoň bod. Ich dnešný súper totiž v piatok nestačil na Bielorusko a prehral 1:3.

1. Bielorusko 2 1 0 0 1 4:3 3 b
2. Slovensko 1 1 0 0 0 2:1 3 b
3. Švajčiarsko 1 0 0 0 1 1:3 0 b

Pred zápasom - "Všetko je o víťazstvách. V takomto boji niekedy nezáleží na konkrétnom výsledku. Hlavné je, že sme vyhrali," hodnotil štvrtkový duel proti Bielorusku Zdeno Cíger.

"V prvej tretine nás Bielorusi trošku zatlačili. Boli agresívni, napádali nás s dvomi hráčmi. Nebolo jednoduché sa s tým vyrovnať. Ale dostali sme sa z toho, našli sme svoj pokoj. Dôležité bolo, že sme dokázali vyrovnať skóre. Potom prišiel presilovkový gól a v závere sme to udržali," dodal.

V prvom zápase sa Zdeno Cíger tešil z víťazstva. FOTO - SITA.

"Bol to dobrý zápas. Som rád, že diváci prišli a vytvorili skvelú atmosféru. Vždy je čo zlepšovať, ale víťazstvo sa cení," doplnil obranca Michal Čajkovský, ktorý bol s A-čkom na drese zástupcom kapitána Andreja Meszároša.

Pred zápasom - Môžu obhájiť vlaňajšie prvenstvo. Hokejisti Slovenska na Slovakia Cupe v Žiline vo štvrtok úspešne zvládli úvodný zápas. V náročnom súboji napokon vydreli tesný triumf na Bieloruskom 2:1.

Druhým a posledným súperom zverencov Zdena Cígera bude Švajčiarsko. Stretnutie sa začína o 17. hodine.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci nedali šancu Švajčiarom a opäť vyhrali Slovakia Cup