Biatlon: Štafety v Presque Isle vyhrali Češky, Slovenky neštartovali

Štafety v Presque Isle vyhrali Češky.
Štafety v Presque Isle vyhrali Češky. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. feb 2016 o 09:12

Družstvo v zložení Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Gabriela Soukalová a Veronika Vítková si prvýkrát v sezóne došlo pre víťazstvo v prestížnom seriáli.

PRESQUE ISLE. České biatlonistky si pripísali ďalší cenný úspech, keď triumfovali v štafete žien na 4x6 km v rámci 8. kola Svetového pohára v americkom Presque Isle.

V dramatickom finiši záverečnej súťaže pred majstrovstvami sveta vybojovala druhé miesto Ukrajina pred Nemeckom.

No nen to parda probudit se do krsnho nepracovnho dne a na sv oblben facebookov strnce mt novou, vysmtou, zlatou, medailovou tituln fotku se tyma superenama?!;)

Posted by Český biatlon on 13. február 2016

V mraze (teplota pod mínus 20 stupňov Celzia) a šere v americkom stredisku zvládli Češky štafetu s jedným trestným kolom a 14 dobíjaniami.

Opäť zažiarila víťazka predošlých dvoch pretekov Soukalová, keď vytiahla svoj tím na prvé miesto.

Triumfom nadviazali české biatlonistky na vydarenú minulú sezónu, v ktorej ovládli tri štafetové preteky a získali malý krištáľový glóbus.

"Som strašne rád, dobre sa na to pozeralo. Úplne ideálne to nebolo, ale výsledok je taký, aký sme si všetci priali," vyslovil sa šéftréner českých biatlonistiek Ondřej Rybář, ktorého citoval portál sport.cz.

Slovenské družstvo v zložení Martina Chrapánová, Jana Gereková, Alžbeta Majdišová a Natália Prekopová napokon v štafete neštartovalo, dôvodom bol nedobrý zdravotný stav dievčat.

"Ten sa zlepšil iba mierne, navyše pred pretekmi hlásili veľkú zimu na hranici regulérnosti. Vzhľadom na to, že niektoré naše pretekárky majú pred sebou vrcholy sezóny a v žiadnom prípade si nemôžeme dovoliť riskovať ich zdravie, nepobežali. Už štart Janky v piatok bol na hrane. Zdravotný stav je prednejší, čaká nás náročné cestovanie domov," uviedol tréner Sloveniek Lukáš Daubner pre portál biatlon-info.sk.

Svetový pohár 2015/2016 v biatlone - 8. kolo - Presque Isle (USA) - sobota:

Preteky štafiet žien na 4x6 km:

1. Česko (Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Gabriela Soukalová, Veronika Vítková) 1:07:11,0 h (1+14)

2. Ukrajina (Irina Varvynecová, Natalia Burdygová, Julia Džimová, Olena Pidgrušná) +25,2 s (0+12)

3. Nemecko (Franziska Preussová, Luise Kummerová, Miriam Gössnerová, Karolin Horchlerová) +25,4 (1+7)

10. Kazachstan 12

.................................................

20. Slovensko 59

Domov»Zimné športy»Biatlon: Štafety v Presque Isle vyhrali Češky, Slovenky neštartovali