Manchester City prehral s Tottenhamom, Liverpool dal vonku šesť gólov

Christian Eriksen (vpravo) strieľa druhý gól Tottenhamu do siete Manchesteru City. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. feb 2016 o 15:12

V zápase dominovali, súpera prestrieľali 19-6. Tottenham Hotspur však bol efektívnejší a na ihrisku Manchestru City zvíťazil 2:1.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn zdolali v nedeľňajšom šlágri 26. kola Premier League Leicester City 2:1. Výrazne zlepšeným výkonom v druhom polčase otočili nepriaznivý vývoj Theo Walcott a Danny Welbeck - ten skóroval hlavou v 95. minúte.

Londýnčania znížili stratu na vedúci Leicester na dva body.

Arsenal je jediným tímom, ktorý vyhral s lídrom súťaže v sezóne oba zápasy. Na pôde Leicesteru triumfoval 5:2.

S Manchester City má líder bilanciu (3:1 a 0:0). Leicester má lepší vzájomný zápas aj s tretím Tottenhamom (1:1 a 1:0), tiež s Liverpoolom (2:0, 0:1), úradujúceho majstra z Chelsea zdolal 2:1. S Manchestrom United remizoval 1:1.

FC Liverpool v zostave stále bez rekonvalescenta Martina Škrtela triumfoval na trávniku birminghamskej Aston Villy vysoko 6:0 gólmi Daniela Sturridga, Jamesa Milnera, Emreho Cana, Divocka Origiho, Nathaniela Clyna a Kola Tourého.

Nedeľňajší program uzavrel šláger medzi domácim Manchestrom City a Tottenhamom Hotspur, v ktorom uspeli hostia 2:1 vďaka zásahom Harryho Kana v 53. minúte z jedenástky a Christiana Eriksena sedem minút pred koncom riadneho hracieho času. Medzi nimi sa strelecky presadil a v 74. minúte priebežne vyrovnal Kelechi Iheanacho.

Tottenham sa zásluhou trojbodového zápisu vyšvihol na druhú priečku poradia pred severolondýnskeho rivala Arsenal. Obaja majú päťdesiatjeden bodov.

City zostalo na štvrtej priečke so ziskom 47 bodov.

Premier League - 26. kolo:

Aston Villa - FC Liverpool 0:6 (0:2)

Góly: 16. Sturridge, 25. Milner, 58. Can, 63. Origi, 65. Clyne, 71. Toure

Arsenal Londýn - Leicester City 2:1 (0:1)

Góly: 70. Walcott, 95. Welbeck - 45. Vardy (z 11 m). ČK: 54. Simpson (Leicester)

Manchester City - Tottenham Hotspur 1:2 (0:0)

Góly: 74. Iheanacho - 53. H. Kane (z pok. kopu), 83. Eriksen

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester City prehral s Tottenhamom, Liverpool dal vonku šesť gólov