Ronaldo jeden gól dal, ďalší však z penalty nepridal.
Ronaldo jeden gól dal, ďalší však z penalty nepridal. (Autor: marca.es)
Pavol Spál, TASR|21. feb 2016 o 18:26

Real Madrid iba remizoval 1:1, stráca na lídra z Barcelony už deväť bodov, jeho šanca na titul sa opäť vzdialila.

MADRID. Fanúšikovia súpera mu posmešne spievali chorál: „Real a Ronaldo už môžu na titul zabudnúť.“

Po zápase padol na kolená, díval sa do neznáma. Smútil. Cristiano Ronaldo mohol byť opäť hlavným hrdinom zápasu 25. kola španielskej ligy na pôde Malagy.

Poslal Real Madrid do vedenia, aj keď gól hlavou pre ofsajd nemal platiť. Portugalčan mohol pridať aj druhý gól, keď po faule práve naňho kopal penaltu. No premárnil ju, brankár vystihol smer a strelu vyrazil.

Real iba remizoval 1:1, stráca na lídra z Barcelony už deväť bodov, jeho šanca na titul sa opäť vzdialila.

Real neodohral dobrý zápas, domáci si vytvorili viac gólových šancí a boli nebezpečnejší ako najslávnejší klub sveta.

"Nemyslím si, že by sme stratili šancu na titul. Do konca zostáva ešte veľa kôl a budeme bojovať do konca," vravel podľa marca.es tréner Realu Zinedine Zidane.

"Nehrali sme zle, musíme myslieť pozitívne," dodal Ronaldo.

V prvom nedeľňajšom zápase 25. kola španielskej Primera División remizovali futbalisti FC Sevilla na pôde Raya Vallecano 2:2, keď prišli o dvojgólový náskok.

Real sa v Malage predstavil bez zraneného útočníka Karima Benzemu, v 33. minúte sa ale ujal vedenia zásluhou Ronalda.

Portugalský kanonier otvoril skóre excelentnou hlavičkou po centri Toniho Kroosa. Už o tri minúty neskôr však nepremenil pokutový kop, keď jeho málo precíznu strelu zneškodnil brankár Idriss Carlos Kameni.

Po zmene strán sa snaživá Malaga dočkala vyrovnania - v 66. minúte sa zblízka pohotovo presadil Raul Albentosa. Krátko predtým zaujal nádhernou individuálnou akciou Pablo Fornals.

Hráč Malagy na malom priestore šikovne vyškolil troch hráčov Realu. (viď video zhruba od 2.40).

Primera División - 25. kolo:

Rayo Vallecano - FC Sevilla 2:2 (1:2)

Góly: 43. Manucho, 62. Miku - 10. N´Zonzi, 20. Iborra

Druhý gól zápasu zaznamenal Vicente Iborra

CF Malaga - Real Madrid 1:1 (0:1)

Góly: 66. Albentosa 33. Ronaldo

Athletic Bilbao - Real Sociedad San Sebastian 0:1 (0:1)

Gól: 17. Jonathas

Granada - Valencia CF 1:2 (0:0)

Gól: 90.+3 Mendez - 55. Parejo, 90.+1 Mina

Atlético Madrid - Villarreal 0:0

Domov»Futbal»Španielsko»Ronaldo kľačal na kolenách, zahodil penaltu. Real zlyhal. Pobavila finta Fornasa