Björndalen neskončí. Potrebuje biatlon, myslí si Neunerová

Ole Einar Björndalen štartoval na šiestich olympijských hrách.
Ole Einar Björndalen štartoval na šiestich olympijských hrách. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|3. mar 2016 o 13:46

Bývalá nemecká biatlonistka verí, že legenda znovu posunie koniec svojej kariéry a bude štartovať aj na olympijských hrách v Pjongčangu 2018.

BRATISLAVA. Vo štvrtok sa začínajú v Osle majstrovstvá sveta biatlonistov. Pre fanúšikov budú veľmi zaujímavé, pretože najväčšia hviezda tohto športu Ole Einar Björndalen dávnejšie vyhlásil, že toto bude jeho posledná súťažná sezóna.

Štyridsaťdvaročný Nór však mal byť už dva roky mimo športu. Chcel skončiť po olympiáde v Soči. Na nej však získal dve zlaté medaily a zrazu zmenil rozhodnutie.

Ak Björndalen udivuje tým, že nechce skončiť, opačným spôsobom šokovala Magdalena Neunerová. Nemka skončila nečakane, keď mala 25 rokov. Pritom bola na vrchole síl. Dnes si užíva rodinný život a pracuje pre nemeckú televíziu ako spolukomentátorka.

Prehľad v biatlone teda nestratila.

„Som presvedčená, že bude pokračovať ďalej,“ povedala Neunerová pre denník TZ. „Ak na majstrovstvách získa medailu, som si istá, že potiahne kariéru až do olympijských hier v roku 2018.“

A Neunerová verí, že Nór medailu získa. Z MS ich má už 40 a pred rokom získal striebro v pretekoch miešaných štafiet. Tento rok ho však tréneri zo zostavy prvej disciplíny MS vynechali.

Ak by štartoval aj v Pjongčangu bola by to jeho siedma olympiáda.

„On biatlon naozaj potrebuje. Pomohol mu posunúť ho do dnešnej podoby. To čím biatlon dnes je, za to vďačíme Björndalenovi,“ hovorí Neunerová.