Frustrovaný Lundqvist zhodil od zlosti bránku

Henrik Lundqvist zhodil bránku.
Henrik Lundqvist zhodil bránku. (Autor: SITA/AP)
SITA|4. mar 2016 o 09:32

Gólman New Yorku Rangers sa podľa trénera snažil signalizovať rozhodcom, že je zranený.

PITTSBURGH. Sprievodnou kuriozitou štvrtkového stretnutia hokejovej NHL v Pittsburghu bola popudlivá reakcia hosťujúceho brankára Henrika Lundqvista v druhej tretine, ktorá nezostala bez odozvy.

V 26. min sa švédsky gólman New Yorku Rangers chystal zneškodniť pokus domáceho Patrica Hörnqvista o zakončenie, keď vletel pod nohy spoluhráča Ryana McDonagha, ktorý vracajúc sa v plnej rýchlosti nemal šancu vyhnúť sa zrážke.

Lundqvist zostal na moment otrasený a v domnienke, že ho zasiahol práve jeho krajan, počítal s hvizdom rozhodcu. Ale ten neprišiel, navyše mu pri kolízii vyletela hokejka z rukavice, pristála až v rohu klziska a bolo by riskantné korčuľovať po ňu v neprerušenej hre.

A tak pri následnom útoku Penguins od nervov zhodil konštrukciu bránky.

Za zdržiavanie hry dostal dvojminútový trest, a hoci domáci presilovku nevyužili, aj tak napokon zvíťazili 4:1.

Podľa svojho trénera Alaina Vigneaulta sa Lundqvist takto snažil signalizovať rozhodcom, že je zranený. Po druhej tretine z hry skutočne odstúpil, nahradil ho Antti Raanta.