Prvými štvrťfinalistami Ligy majstrov sú Real Madrid a Wolfsburg

Domáci obranca Danilo z Realu Madrid sa snaží postupovať vpred. Bráni ho Lucas Digne. (Autor: SITA/AP)
TASR|8. mar 2016 o 20:44

Už pred odvetnými duelmi osemfinále Ligy majstrov mali bližšie k postupu domáce celky.

LIGA MAJSTROV - OSEMFINÁLE, odvety:

Real Madrid - AS Rím 2:0 (0:0)

Góly: 64. C. Ronaldo, 68. James Rodríguez

Rozhodoval: Marciniak (Poľ.), ŽK: Danilo - Zukanovič

Real: Navas Danilo, Ramos, Pepe, Marcelo - Modrič (75. Jese), Casemiro (84. Kovačič), Kroos - Bale (61. Vázquez), James Rodriguez, C. Ronaldo

AS Rím: Szczesny - Florenzi, Manolas, Zukanovič, Digne - Pjanič (46. Vainqueur), Keita (86. Maicon), Perotti - Salah, Džeko, El Shaarawy (74. Totti)

/prvý zápas: 2:0, postúpil Real/

Vfl WOLFSBURG - KAA Gent 1:0 (0:0)

Gól: 74. Schürrle

Rozhodoval: Skomina (Slovin.)

VfL: Casteels - Träsch, Knoche, Dante, Rodriguez Guilavogui, Gustavo Arnold (83. Vierinha), Draxler (78. Caligiui), Schürrle (89. Schäfer) Kruse

KAA: Sels - Rafinha (78. Foket), Nielsen, Gershon, Asare - Dejaeghere, Neto, Kums, Matton (68. Seif) - Miličevič, Moses Simon (70. Coulibaly)

/prvý zápas: 3:2, postúpil Wolfsburg/

FULL TIME! The #Wolves confirm their place in the #UCL last eight thanks to a 1-0 victory over Gent in their Round of 16...

Posted by VfL Wolfsburg on Tuesday, March 8, 2016

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid a VfL Wolfsburg sa stali prvými štvrťfinalistami Ligy majstrov 2015/16.

Hráči Realu si v utorňajšej odvete osemfinále na domácom štadióne Santiago Bernabeu poradili s AS Rím rovnakým výsledkom ako v prvom stretnutí u "vlkov" 2:0 a zaistili si účasť medzi najlepšou osmičkou.

O góly sa postarali Cristiano Ronaldo a James Rodriguez.

Pre tridsaťjedenročného Ronalda to bol už 13. presný zásah v prebiehajúcom ročníku prestížnej súťaže a celkovo jubilejný 90. Vo všetkých súťažiach tejto sezóny strelil presne 40 gólov.

Madridčanom bude robiť spoločnosť vo štvrťfinále premiérovo v histórii klubu VfL Wolfsburg. Nemecký tím zdolal doma belgický KAA Gent 1:0 a zveľadil tak náskok z úvodného stretnutia (3:2).

O gól sa postaral Andre Schürrle.

Pre Real je Liga majstrov najväčšia priorita, keďže v domácej pohárovej súťaži už neúčinkuje a v Primera Division stráca na vedúcu Barcelonu 12 bodov.

Úvod zápasu patril domácim. Už v 6. min prišlo k spornej situácii, keď sa Real dožadoval pokutového kopu.

Tečovaná strela Ronalda zasiahla do ruky Zukanoviča, rozhodca ale nepískal. O dve neskôr prihral Bale do šestnástky Marcelovi, ten však netrafil presne. Po ňom pohrozil z diaľky Kroos a to už musel zasiahnuť Szczesny.

"Biely balet" mal v úvode viac z hry, no najväčšia šanca prišla na druhej strane v 14. minúte. Salah poslal krížnu prihrávku na voľného Džeka, ale ten zoči-voči Navasovi nepotvrdil úlohu kanoniera.

Džekova veľká šanca zo 14. minúty

AS si vypracovalo ďalšiu možnosť v 28. minúte. Salah sa dostal za obranu, no ani on netrafil medzi tri žrde. Utorňajší šláger mal spád aj v ďalších minútach.

Po polhodine mal dve dobré šance Ronaldo, no nechal vyniknúť Szczesného. V závere polčasu zaujala strela aktívneho Salaha k ľavej žrdi, Navas si s ňou poradil.

V drese kráľovského klubu sa objavil už aj uzdravený Gareth Bale. Foto: SITA/AP

V 50. minúte sa opäť predviedol Szczesny, keď vytiahol dva parádne zákroky a zmaril "gólovky" Marcela a J. Rodrigueza.

Po následnom brejku netrafil bránku Salah, ktorý tak zahodil ďalšiu tutovku a trest prišiel krátko po hodine hry. Striedajúci Vázquez sa zbavil obrancu, prihral Ronaldovi a ten otvoril skóre.

V 68. minúte našiel zase Ronaldo v dobrej pozícii J. Rodrigueza a ten definitívne spečatil postup Realu - 2:0.

Nápor domácich pokračoval aj v ďalších minútach, "vlci" z večného mesta sa už nedokázali psychicky vytiahnuť k obratu.

V závere ešte mohli skórovať po strele Perottiho, no tú vytiahol Navas na tyčku.

Druhý utorňajší duel sa rozbiehal pomalšie a prvá zaujímavejšia akcia prišla až v 13. minúte. Schürrle našiel v šestnástke Kruseho, no ten nezakončil najlepšie.

O päť minút neskôr zmaril Sels tvrdú ranu Guilavoguia z hranice 16-tky. V ďalších minútach sa hostia snažili zmazať jednogólové manko z prvého zápasu.

Síce držali loptu na svojich kopačkách, no nedokázali nič prekvapujúce vymyslieť a Wolfsburg ich poľahky držal ďaleko od Casteelsovej bránky.

Vpredu to však nešlo ani domácim a tak v prvom polčase videli diváci iba dve strely do priestoru žrdí.

Veľké šance prišli až po hodine hry. V 60. minúte našiel Kruse Schürrle, no pri zakončení mu chýbala razancia.

V 74. minúte mu to však už vyšlo. Z pravej strany sa predral do 16-tky Draxler, našiel Schürrleho a ten otvoril skóre.

Hostia sa už na zvrat nezmohli a tak vo Volkswagen aréne mohla odštartovať oslava premiérového postupu Wolfsburgu do štvrťfinále.

Incredibly proud of the memorable campaign of our team in the UEFA Champions League. Thanks for the support everybody! #wolgnt #wobkaa #UCL

Posted by KAA Gent on Tuesday, March 8, 2016

Domov»Futbal»Liga majstrov»Prvými štvrťfinalistami Ligy majstrov sú Real Madrid a Wolfsburg