Siedmu etapu vyhrala Östbergová, Procházková bodovala

(Autor: Twitter)
TASR|11. mar 2016 o 19:41

Súperky nemali výraznejšiu šancu. Ingvild Flugstad Östbergová zdolala v pretekoch na 10 km voľne druhú Heidi Wengovú o dvadsaťtri sekúnd. Práve Wengová je pred poslednou etapou celkovou líderkou.

CANMORE. Nórka Ingvild Flugstad Östbergová triumfovala v piatkovej 7. etape Tour Canada v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach.

V stredisku Canmore na 10 km voľne odsunula o 23 sekúnd na druhú priečku svoju krajanku Heidi Wengovú. Tretia skončila Fínka Krista Pärmäkoskiová (+24,5).

Do hodnotenia Svetového pohára bodovala slovenská reprezentantka Alena Procházková. Obsadila 26. priečku.

Heidi Wengová je aj po siedmej etape líderkou Ski Tour Canada. FOTO - TASR/AP.

Östbergová vystupňovala tempo v druhej polovici pretekov a napokon svoje konkurentky jasne predčila. Jej krajanka a líderka celkového poradia seriálu Nórka Therese Johaugová skončila šiesta.

Procházková ešte v polovici trate figurovala mimo bodovanú tridsiatku na 33. pozícii, ale postupne sa posúvala vpred a napokon stratila na víťazku 1:55,3 min. V celkovom hodnotení Tour Canada je tridsiata. Na čele je Wengová.

Celkovo vedie Heidi Wengová, ktorá sa tešila z víťazstva v predchádzajúcej etape.

"Som šokovaná. Desiatka voľne patrí k mojim najslabším disciplínam. Preto som vôbec nečakala, že by som dnes mohla vyhrať. Som šťastná, že to vyšlo," povedala v cieli Östbergová.

Kanadská Tour i Svetový pohár vyvrcholia v sobotu stíhacími pretekmi mužov (15 km) i žien (10 km) klasicky.