Bayern urobil senzačný obrat a Juventus zdolal po predĺžení 4:2

Kolumbijčan Juan Guillermo Cuadrado strelil druhý gól Juventusu. V tom čase to s domácimi nádejami vyzeralo zle-nedobre. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|16. mar 2016 o 20:53

V druhom stredajšom osemfinále Ligy majstrov vyhrala Barcelona nad Arsenalom Londýn 3:1.

LIGA MAJSTROV 2015/16 - osemfinále (odvety):

FC Barcelona - Arsenal Londýn 3:1 (1:0)

Góly: 19. Neymar, 65. L. Suárez, 88. Messi - 51. Elneny

ŽK: 32. Flamini, 35. Gabriel (obaja Arsenal), rozhoduje: Sergej Karasev (Rus.)

Barcelona: Ter Stegen - Daniel Alves, Mascherano, Mathieu, Jordi Alba - Busquets - Rakitič (77. Arda Turan), Iniesta (72. Sergi Roberto) - Messi, L. Suárez, Neymar

Arsenal: Ospina - Bellerín, Koscielny, Gabriel, Monreal - Flamini (45. Coquelin), Elneny - Iwobi (73. Giroud), Özil, A. Sánchez - Welbeck (73. Walcott)

/prvý zápas: 2:0, do štvrťfinále postúpila Barcelona/

Bayern Mníchov - Juventus Turín 4:2 (0:2) po predĺžení

Góly: 73. Lewandowski, 90.+1 Müller, 108. Thiago Alcántara, 110. Coman - 5. Pogba, 28. Cuadrado

Rozhodoval: Eriksson (Švéd.), ŽK: Kimmich, Vidal, Lewandowski, Thiago Alcántara, Bernat - Khedira, Morata, Lichtsteiner, Bonnucci, Cuadrado, Pereyra, Sturaro

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Benatia (46. Bernat), Alaba - Xabi Alonso (60. Coman) - Costa, Müller, Vidal, Ribéry (101. Thiago Alcántara) - Lewandowski

Juventus: Buffon Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra Khedira (68. Sturaro), Pogba Cuadrado (89. Pereyra), Hernanes, Sandro Morata (72. Mandžukič)

/prvý zápas: 2:2, do štvrťfinále postúpil Bayern/

BRATISLAVA. Futbalisti FC Barcelona postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov 2015/16. Katalánsky obhajca trofeje potvrdil v osemfinálovej odvete postup triumfom 3:1 nad Arsenalom Londýn, prvý duel vyhral vonku 2:0.

Juventus po remíze 2:2 v prvom zápase šokoval Bayern Mníchov na jeho ihrisku dvoma gólmi už v prvom polčase, domáci ale v druhom polčase vyrovnali a poslali stretnutie do predĺženia.

Polhodinové predĺženie prinieslo dva góly, pričom oba strelil Bayern a po výhre 4:2 tak postúpil do štvrťfinále.

Bayern - Juventus (góly)

Okrem Barcelony a Bayernu si už predtým postup medzi osmičku najlepších zabezpečili Real Madrid, VfL Wolfsburg, Paríž St. Germain, Atletico Madrid, Benfica Lisabon a Manchester City.

Introducing your #UCL quarter-finalists...VfL Wolfsburg, Atltico de Madrid, Real Madrid C.F., Manchester City FC, Sport Lisboa e Benfica, PSG - Paris Saint-Germain, FC Barcelona & FC Bayern Mnchen.

Posted by UEFA Champions League on Wednesday, March 16, 2016

Na Camp Nou začal v hustom daždi Arsenal nebojácne, no prvú veľkú šancu si vypracovali domáci - Ospina sa musel v 8. minúte predviesť pri streleckom pokuse Suáreza.

Ešte väčšiu zneškodnil po štvrťhodine hry zoči-voči Messimu, no o chvíľu neskôr už bol bezmocný po spolupráci Suáreza s Neymarom - 1:0.

Arsenal dal o sebe výraznejšie vedieť pred prestávkou.

Najskôr si pýtal penaltu Iwobi, no spadol v šestnástke vlastnou vinou. V 39. minúte Elmenyho strelu domáca obrana zblokovala a o chvíľu hlavička Sáncheza skončila tesne vedľa.

Londýnsky klub sa dočkal až krátko po prestávke, keď Elneny strelou z prvej z hranice šestnástky vyrovnal na 1:1.

Ospina potom "čaroval" pri ďalšej šanci Messiho, no nádeje Arsenalu na zázrak definitívne pochoval v 65. minúte Suárez - akrobatickým volejom poslal Barcelonu do vedenia 2:1.

Vzápätí trafil Welbeck konštrukciu domácej bránky.

Domáci už potom kontrolovali náskok a ich výhru spečatil Messi. Katalánci sa tak deviatykrát za sebou dostali do štvrťfinále Ligy majstrov.

Barcelona v prestížnej súťaži zaznamenala desiatu výhru v rade na domácom ihrisku a navyše neprehrala už 38-krát v sérii.

Bayern nastúpil do odvety bez zraneného Robbena, kouč Juventusu musel pred zápasom riešiť ešte početnejšie personálne absencie.

Nemecký majster mohol rýchlo udrieť, no Vidal v 2. minúte nespracoval prienikovú prihrávku od Costu.

Už o tri minúty neskôr prišla na druhej strane hrubá chyba domácej obrany, keď si Alaba nerozumel s Neuerom a Pogba bez problémov poslal z hranice šestnástky loptu do opustenej bránky - 0:1.

Bavori sa po inkasovanom góle snažili o odpoveď, no cez prehustenú defenzívu sa presadzovali veľmi ťažko.

Naopak, po necelej polhodine hry zakončil rýchlu kontru skvelým spôsobom Cuadrado a Juventus viedol šokujúco 2:0. Ešte pred prestávkou mohol ten istý hráč pridať tretí gól.

"Stará dáma" mala po polčase všetko ideálne rozohrané na postup. Foto: facebook (Juventus)

Ani po zmene strán sa Bayern dlho nevedel dostať do potrebného tempa a jeho šance mohol na bod mrazu v 58. minúte poslať Morata, no hlavou trafil iba do Neuera.

Až v 73. minúte dostal Bavorov späť do postupovej hry kanonier Lewandowski, ktorý znížil na 1:2 presnou hlavičkou po centri Costu.

Mníchovčania potom vrhli sily do útoku a napokon sa dočkali v nadstavenom čase - Müller v 91. minúte vyrovnal na 2:2 a poslal duel do predĺženia.

V predĺžení mali už navrch domáci. O postupe Bayernu rozhodli striedajúci hráči, najskôr sa presadil v 108. minúte Thiago Alcantára. Šikovne mu asistoval hrdina zápasu - Müller.

O dve minúty pridal štvrtý gólaj Kingsley Coman.

"Bol to neuveriteľný večer. To, že sme prehrávali, nás ešte viac zomklo. Diváci nás skvele tlačili dopredu," uviedol kapitán Bayernu Philipp Lahm.

"V predĺžení sme ukázali, že vieme hrať futbal," doplnil brankár Manuel Neuer.

Žreb štvrťfinále je na programe v piatok 18. marca v nyonskom ústredí Európskej futbalovej únie (UEFA).

Smutný Leonardo Bonucci zdraví fanúšikov Juventusu po zápase v Allianz Arene. Foto: SITA/AP

Domov»Futbal»Liga majstrov»Bayern urobil senzačný obrat a Juventus zdolal po predĺžení 4:2