NHL: Jágr dal šťastný gól a Kopitar prekonal Stümpelov rekord

Jágr (vpravo) pomohol svojmu tímu k víťazstvu.
Jágr (vpravo) pomohol svojmu tímu k víťazstvu. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. mar 2016 o 07:11

Panthers dosiahli jubilejné štyridsiate víťazstvo v tejto sezóne NHL a už len tri ich delia od klubového rekordu.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Martin Marinčin "vyviazol" zo štvrtkovej prehry svojho Toronta s Floridou 1:4 s plusovým bodom, na ľade strávil 24:25 min a dvakrát neúspešne ohrozil hosťujúceho brankára Roberta Luonga.

Jágrov šťastný gól

Panthers dosiahli jubilejné štyridsiate víťazstvo v tejto sezóne NHL a už len tri ich delia od klubového rekordu z ročníka 1999/2000. Dvakrát sa v Deň svätého Patrika presadil Jussi Jokinen.

"Vo Fínsku ho neoslavujeme, ale je to pekný sviatok. Nemám írskych predkov, o ktorých by som vedel. Keďže sa mi takto zadarilo, hádam odohrám v tento deň ešte viacero zápasov," vravel so smiechom 32-ročný útočník.

Gól s poradovým číslom 746 strelil Jaromír Jágr a mal pred ním poriadne kusisko šťastia: jeho spoluhráč Brian Campbell vyhadzoval puk z vlastnej tretiny a 44-ročný český veterán ho ešte v nej tečoval tak, že si našiel cestu do opustenej domácej bránky.

"Z niektorých pokusov neskórujete, hoci by ste mali, a občas dáte gól aj vtedy, keď by ste nemali," glosoval Jágr.

Hody v Jersey

Už stav 2:0 v čase 1:34 predznamenal, že to v Newarku na ľade New Jersey budú proti Minnesote gólové hody.

Adam Henrique, Devante Smith-Pelly aj Mike Sislo sa každý presadili po dvakrát a dovedna až sedem strelených gólov Devils je ich najlepší útočný počin v tejto sezóne.

Za teraz ôsmym Detroitom v tabuľke Východnej konferencie zaostávajú o šesť bodov, čo je síce jedenásť zápasov pred koncom základnej časti značné manko, ale prečo sa aspoň nepokúsiť ho ešte dohnať.

"Už sa stali aj bláznivejšie veci. Musíme sa pozerať na seba a hrať tak ako vo štvrtok. Uvidíme, čo sa udeje," povedal Smith-Pelly.

Minnesota si druhou prehrou po sebe skomplikovala život, v prípade úspechu mohla teraz figurovať v play-offovej osmičke.

"Je ťažké po takomto zápase vôbec čosi povedať. Z našej strany to vôbec nebol výkon podľa našich predstáv. Ani sme sa mu nepriblížili," vravel Erik Haula.

Jamie Benn dvoma gólmi a asistenciou režíroval víťazstvo Dallasu nad Tampou Bay 4:3, dvakrát trafil do čierneho aj pittsburský kapitán Sidney Crosby proti Caroline (4:2) a obrat Los Angeles proti New Yorku Rangers z 1:3 na 4:3 zavŕšil vyrovnávajúcim presným zásahom aj rozhodujúcim v predĺžení Anže Kopitar.

Tvorca hry "kráľov", Kopitar, v 56. minúte vyrovnal stav na 3:3 a v druhej minúte predĺženia zavŕšil svojím druhým gólom víťazný obrat LA. Slovinský center strelil v tomto ročníku už štyri góly v predĺžení, čím stanovil nový klubový rekord.

Predošlý držali bývalý slovenský reprezentant a v súčasnosti útočník Dukly Trenčín Jozef Stümpel a Yanick Perreault, ktorí dali v jednej sezóne tri góly. Stümpelovi sa to podarilo v ročníku 1999/2000. Kings si zlepšili sezónnu bilanciu v predĺženiach na 11:3.

Crosbyho 1. gól

Crosbyho 2. gól

Detroit s Tomášom Tatarom v zostave uspel v Columbuse 3:1, slovenský krídelník si za trinásť minút v akcii nezveľadil kanadské bodovanie.

Hrdinom duelu bol brankár Jimmy Howard, ktorý zaznamenal 27 úspešných zákrokov a iba minúta ho delila od 22. shutoutu v kariére.

"Chalani odviedli úžasnú robotu. Celý večer tuho bojovali a čistili priestor predo mnou, nedovolili súperovi, aby sa dostal do zápasu. Výrazne mi uľahčili prácu," poďakoval sa spoluhráčom Howard, ktorého citoval oficiálny portál súťaže.

NHL - piatok:

Columbus - Detroit 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 59. Wennberg (Atkinson, Jenner) - 11. Glendening (Sheahan, Athanasiou), 48. Zetterberg (Abdelkader, Larkin), 53. Helm

Tomáš Tatar (Detroit) 13:04 min, 2 strely

New Jersey - Minnesota 7:4 (3:1, 3:1, 1:2)

Góly: 1. Smith-Pelly (Kennedy, Zajac), 2. Sislo, 18. R. Boucher (Palmieri, Merrill), 23. Smith-Pelly (Kennedy), 33. Henrique (Blandisi), 33. Sislo (Blandisi, Severson), 48. Henrique (Smith-Pelly, Kennedy) - 15. Niederreiter (Mikael Granlund, Spurgeon), 30. Spurgeon (M. Koivu, Suter), 45. Fontaine (D. Jones, Haula), 56. M. Koivu (Coyle, Parise)

Pittsburgh - Carolina 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Góly: 14. Crosby, 33. Kessel (Hagelin, I. Cole), 38. Crosby (I. Cole, Hagelin), 54. Bonino (Kessel, Hagelin) - 1. Di Giuseppe, 6. Riley Nash (Skinner, Terry)

Toronto - Florida 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 37. Rielly (Grabner, Sošnikov) - 21. J. Jokinen, 30. J. Jokinen, 58. Jágr (B. Campbell), 60. Purcell (Bjugstad, Hudler)

Martin Marinčin (Toronto) 24:25 min, 2 strely, +1 bod

Nashville - New York Islanders 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 10. Neal (Järnkrok), 29. Ellis (Johansen, Ekholm), 30. Johansen (Neal, Bitetto), 60. Watson (Fisher, Josi) - 27. Pulock (Tavares), 42. Nelson (Hickey)

Dallas - Tampa Bay 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Góly: 15. Spezza (Ničuškin), 26. Jamie Benn (Eakin), 50. Johns (Eakin, Jamie Benn), 52. Jamie Benn (Eakin, Seguin) - 13. Kučerov (Killorn, Šustr), 24. Stamkos (Kučerov, Straalman), 38. Stamkos (Killorn, Hedman)

Arizona - San Jose 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 14. Michael Stone (Tanguay), 59. Doan (Dahlbeck, M. Domi), 60. Vermette (Michael Stone, Connauton) - 35. Hertl (P. Martin, J. Thornton)

Los Angeles - New York Rangers 4:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 12. D. Brown (J. Carter, L. Schenn), 45. Clifford (J. Carter, D. Brown), 56. Kopitar (Lucic, Doughty), 62. Kopitar (Muzzin, J. Carter) - 12. J.T. Miller, 34. D. Boyle (Staalberg), 43. Hayes (Klein, J.T. Miller)

Domov»Hokej»NHL»NHL: Jágr dal šťastný gól a Kopitar prekonal Stümpelov rekord