Andre Myhrer triumfoval v záverečnom slalome v St. Moritzi.
Andre Myhrer triumfoval v záverečnom slalome v St. Moritzi. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. mar 2016 o 12:36

Druhý skončil už istý držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo SP, Rakúšan Marcel Hirscher.

ST. MORITZ. Triumfom Švéda Andreho Myhrera sa skončil posledný mužský slalom sezóny Svetového pohára 2015/2016 v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom Sankt Moritzi.

"Záver sezóny mi na rozdiel od jej začiatku vyšiel. Svah v Sankt Moritzi mi vyhovuje, všetko do seba zapasovalo. Som rád, že som súťažnú zimu zakončil víťazne," uviedol Andre Myhrer v prvej reakcii aj na webe laola1.at.

Druhý skončil už istý držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo SP, Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý zaostal o 14 stotín sekundy.

Heute bescheiden, aber die Saison sensationell! #weareskiing #verleihtflgel #IWILL

Posted by Marcel Hirscher on 19. marec 2016

Celkový víťaz SP Hirscher zdvihol nad hlavu veľký glóbus už piaty raz v neprerušenej sérii.

"Dobre som si zalyžoval na konci sezóny. Dá sa povedať, že všetko to bolo v poriadku. V druhej jazde som vydal zo seba aj to, čo som v prvej zadržal. Som však rád, že už je po všetkom," cituje Hirschera web ORF.

Tretia priečka v súčte oboch kôl patrí nórskemu reprezentantovi Sebastianovi Fossovi-Solevaagovi (+0,36).

Marcel Hirscher skončil druhý. Veľký glóbus má však už istý. FOTO - SITA/AP

Až 19. pozícia zostala víťazovi sezónneho hodnotenia slalomu Nórovi Henrikovi Kristoffersenovi.

Znamená to, že v záverečnom jedenástom slalome sezóny skončil 21-ročný severan bez bodov do hodnotenia SP (nárok má len najlepších 15 v cieli 2. kola), ale napriek tomu sa víťaz 6 podujatí v najtočivejšej disciplíne zaslúžene tešil s malým glóbusom v rukách.

Slovensko nemalo vo finále mužskej sezóny SP zastúpenie, Adam Žampa si nevybojoval účasť na výberovom podujatí najlepších 25 slalomárov súťažnej zimy.

V konečnom poradí Svetového pohára patrí Adamovi Žampovi 77. pozícia so 100 bodmi. Jeho mladší brat Andreas Žampa sa s 8 bodmi zaradil na 142. priečku.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - finále - Sankt Moritz (Švaj.) - nedeľa - výsledky: