Vo Zvolene to nakoniec bola exhibícia domáceho družstva. (Autor: facebook (HKM Zvolen))
Sportnet|20. mar 2016 o 16:58

Hokejová Tipsport liga už pozná kompletné semifinálové obsadenie tohtoročného play-off.

TIPSPORT LIGA 2015/16 - štvrťfinále play off, piate zápasy:

HKM Zvolen - HK Poprad 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

Góly: 17. Andersons (L. Jurík), 23. Puliš (L. Jurík), 24. Obdržálek (J. Jurík), 25. J. Jurík, 34. Puliš (Brabenec), 41. L. Jurík (Obdržálek), 42. Mráz (Brendl) - 58. Kasík (Kroták, Fabian)

Rozhodcovia: Baluška, Lauff - Tvrdoň, Kacej, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Zmeny: 26. Svoboda za Kostúra (Poprad)

Zvolen: S. Baroš - L. Pokovič, E. Bagin, Andersons, Krejči, Juraško, Habšuda, F. Fekiač, Hataš - R. Puliš, Brabenec, Semorád - J. Jurík, L. Jurík, Obdržálek - Klhůfek, B. Mráz, Brendl - Škvaridlo, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Poprad: Kostúr (26. R. Svoboda) - Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Malina, D. Šterbák, Gaborčík - Matúš Paločko, Heizer, Kroták - Koyš, L. Paukovček, R. Rapáč - Štrauch, Lantoš, Mikula - Števuliak, O. Rusnák, Achs

/konečný stav série: 4:1, postúpil Zvolen/

HC´05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 4. Gillies (Ďatelinka, Kytnár), 19. Hvila (Majdan, Handzuš), 59. Bortňák

Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše M. Novák (Trenčín) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc - Junek, Šefčík, 2518 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua – Šmach, Ďatelinka, Pujacs, Roussel, Čížek, Gründling, Sandgren, Majeský – Tománek, Bortňák, Majdan – Bast, Kytnár, Hvila – Lamper, Zigo, Matoušek – Lunter, Handzuš, Gillies

Trenčín: Chábera – M. Novák, Drtina, Drgoň, Rehák, Holenda, Ryzák, Holenda – Hlinka, R. Dlouhý, Sojčík – Gašparovič, Stümpel, Šišovský – Melichárek, Nemec, D. Hudec – D. Novák, Troliga, Švec

/konečný stav série 4:1 - do semifinále postúpila B. Bystrica/

ZVOLEN. Zvolenskí hokejisti postúpili do semifinále Slovnaft play off.

V nedeľňajšom piatom štvrťfinále deklasovali na domácom ľade HK Poprad vysoko 7:1 a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy.

Priebeh:

V úvodnej tretine sa hral vo Zvolene vyrovnaný hokej. Domáci mali už v tretej minúte výhodu presilovky, no nedokázali ju využiť.

V šiestej minúte sa pomer síl na ľade vymenil v prospech hostí a blízko k otváraciemu gólu bol kanonier Kroták, Suchého prihrávku však nedostal do siete.

Hosťujúci brankár Kostúr sa zapotil v 11. minúte, keď mal zakrytý výhľad a ledva vyrazil Pulišov nahodený puk.

Popradčania nepremenili ani svoju druhú presilovku v zápase, no Zvolenčania už áno a v 17. minúte ich poslal do vedenia Andersons, ktorý sa presadil delovkou od modrej čiary.

V poslednej minúte dejstva sa po chybe domácej obrany dostal do veľkej šance Kroták, no Baroša neprekonal.

V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi a všetky štyri padli do jednej bránky - popradskej. V 23. minúte L. Jurík prihral spoza bránky pred ňu Pulišovi a ten sa z prvej nepomýlil.

O necelú minútu neskôr viedol Zvolen už 3:0.

J. Jurík potiahol puk po pravej strane, medzi kruhmi našiel Obdržálka a švihom pridal tretí gól. V 26. minúte sa strelecky presadil aj L. Jurík, ktorý vyhnal z popradskej bránky Kostúra.

Nahradil ho Svoboda a v krátkom slede zlikvidoval dve dobré šance Brendla a Semoráda. Čisté konto si ale udržal len do 34. minúty.

Puliš sa oprel do puku ihneď po buly v ľavom kruhu a brankár hostí nestihol zareagovať - 5:0.

Zvolenská kanonáda pokračovala aj po ďalšej prestávke. Už po 50 sekundách tretej tretiny zvýšil na rozdiel šiestich gólov L. Jurík.

O 23 sekúnd neskôr to bolo 7:0, Brendl vysunul Mráza do brejku a ten sa presadil šikovným blafákom do forhendu.

To už diváci na tribúnach kričali "desať, desať" a zvolenskí hokejisti im chceli toto želanie splniť.

V 44. minúte nepochodil pred Svobodom Brendl a po ňom dvakrát ani Ďaloga.

Pri jeho druhej šanci zachránila hostí žŕdka. Poprad zaznamenal aspoň čestný úspech, v 58. minúte upravil na konečných 7:1 Kasík.

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC´05 iClinic Banská Bystrica postúpili do semifinále tipsportligovej Slovnaft play off. Duklu Trenčín zdolali v piatom štvrťfinále 3:0 a celú sériu ovládli 4:1 na zápasy.

V semifinále narazia na Košice, s ktorými vlani prehrali boj o majstrovský titul.

Slovnaft play off Tipsport ligy - semifinále:

program - termíny:

HC Košice - HC´05 iClinic Banská Bystrica (27.3., 28., 31., 1.4., 4.*, 6.*, 8.*)

HK Nitra - HKM Zvolen (29.3., 30., 2.4., 3., 5.*, 7.*, 9.*)

* - prípadné piate, šieste, resp. siedme zápasy

Priebeh:

Bystričania základ úspechu položili v prvej tretine, v ktorej dosiahli dva góly. Prvý už v štvrtej minúte, keď sa dostali do prečíslenia a po prihrávke Ďatelinku sa presadil zoči voči Cháberovi Gillies.

Hostia potom pohrozili viacerými strelami, ktoré však Bacashihua medzi žŕdkami s prehľadom vyriešil.

Väčšie príležitosti spálili domáci. Ocitli sa v nich najmä Lunter a Zigo, v oboch prípadoch vynikol pred nimi výborný brankár Dukly.

Ten napokon kapituloval v osemnástej minúte. V presilovke prihral Majdan z pravej strany na ľavú voľnému Hvilovi, ktorý namieril do odkrytej časti bránky.

V strednej časti síce góly nepadli, ale šancí bolo neúrekom.

Najmä "barani" mohli pridať tretí gól, ak by si našiel puk cestu do bránky po teči Gilliesa alebo strele Kytnára. Ďatelinka ho tam v 27. minúte síce dostal, no popod nadvihnutú konštrukciu.

Banskú Bystricu mohla mrzieť nevyužitá dvojminútová presilovka o dvoch hráčov pri celkovo päťminútovom treste M. Nováka, ktorý sa za faul kolenom na Lampera porúčal rovno do šatne. Presadiť sa mohli Zigo a Sandgren.

Na opačnej strane sa dostal do úniku po vybehnutí z trestnej lavice Švec, ale pohorel pred Bacashihuom a neznížil tak stav na rozdiel gólu.

V tretej tretine si hokejisti spod Urpína predovšetkým postrážili dvojgólové vedenie. Hostia mohli znížiť Melichárkom či Gašparovičom, ale medzi Bacashihua bol spoľahlivý.

Príležitosti sa naskytli aj domácim, v ktorých sa ocitli Bortňák, Tománek či Bast.

Chábera však tiež preukázal svoje kvality. Najväčšiu možnosť mali Trenčania v 58. minúte. Z pravej strany dobre vystrelil Holenda a nebezpečná bola dorážka Hlinku z medzikružia.

Dukla potom odvolala brankára, hrala v šestici, no inkasovala. V strednom pásme sa pošmykol Gašparovič a Bortňák puk poslal do opustenej bránky.

Domov»Hokej»Slovensko»Banská Bystrica aj Zvolen postúpili semifinále Tipsport ligy