Myjava štvrtý raz po sebe zdolala Slovan na jeho pôde

Aj obranca Jaroslav Machovec (č. 5) prispel zodpovedným výkonom k triumfu hostí. (Autor: SITA)
Sportnet|20. mar 2016 o 17:12

Zverenci Norberta Hrnčára na jar z piatich zápasov nenašli v štyroch prípadoch premožiteľa.

Fortuna liga - 24. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Gól: 19. P. Sládek

ŽK: 28. Saláta, 90.+ J. Mucha ml. - 25. Marček, 70. P. Sládek, rozhodovali: Chmura - Balko, Chládek, 1215 divákov

Slovan: J. Mucha ml. - Pliatsikas, Saláta (32. Adilehou), Sekulič, Zreľák - Scott (60. Simovič), De Kamps - F. Oršula, V. Savičevič (46. Vittek), Milinkovič - Priskin

Myjava: Matúš Hruška - Beňo, Banovič, Ostojič, Machovec - T. Kóňa, Marček - E. Daniel (90.+ Škutka), Š. Pekár (90.+ Černáček), Ľ. Kolár - P. Sládek (81. Bílovský)

BRATISLAVA. Futbalisti Spartaka Myjava zvíťazili 1:0 na pôde ŠK Slovan Bratislava v nedeľňajšom stretnutí 24. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy.

Kopaničiari sa ujali vedenia v 19. min, pohotovou strelou pod brvno sa presadil Peter Sládek.

Ďalšie presné zásahy už 1215 divákov na Pasienkoch nevidelo, Myjava štvrtý raz po sebe zvíťazila 1:0 na ihrisku Slovana v rámci najvyššej domácej súťaže.

Myjava po tvrt raz v rade vyhrala na Slovane 1:0. Rovnako ako v 2. kole o tom rozhodol Peter Sldek, ktor dal svoj...

Posted by Fortuna liga on Sunday, March 20, 2016

"Belasí" doma bodovali proti Myjave naposledy 4. augusta 2013 (5:0).

Slovan pritom pred vlastnými fanúšikmi prehral v súťažnom zápase prvý raz od 26. júla 2015, vtedy nestačil práve na Myjavčanov.

Zaujímavé je, že aj v 2. kole prebiehajúceho ročníka Fortuna ligy bol hrdinom Spartaka na Pasienkoch strelec jediného gólu Sládek.

Slovan si prehrou značne skomplikoval naplnenie majstrovských ambícií, za lídrom AS Trenčín zaostáva deväť kôl pred koncom o deväť bodov.

S výsledkom sa snažil niečo spraviť aj domáci Granwald Scott. Podobne ako jeho spoluhráči - neúspešne. Foto: SITA

Myjava si upevnila tretiu pozíciu v tabuľkovom poradí, štvrtý MFK Ružomberok má o šesť bodov menej.

Hlasy:

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): "Pre nás to bol zlý deň, nakoľko sme podali veľmi slabý výkon. Mali sme dostatočný čas na to, aby sme zareagovali na prvý gól, ale nespravili sme tak. Dostali sme to, čo si zaslúžime. Bol to náš najhorší výkon od môjho príchodu do Slovana. Takýto výsledok a výkon nie je akceptovateľný. Gratulujem Myjave k zaslúženému víťazstvu."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy): "My sme vedeli, že keď chceme na Slovane niečo uhrať, musíme hrať aktívne a nátlakovo s rýchlym prechodom do ofenzívy. Myslím si, že toto sa nám aj podarilo. Výkon hodnotím ako dobrý, obetavý, disciplinovaný aj takticky zvládnutý. Z víťazstva mám veľkú radosť."

Priebeh:

Prvé šance si vytvoril Slovan, De Kamps v 5. minúte a Milinkovič o päť minút neskôr však mierili nad bránku.

"Belasí" síce mali miernu územnú prevahu, ale strelecký účet stretnutia otvorili v 19. minúte Myjavčania.

Po skrumáži v pokutovom území rozvlnil sieť efektným volejom Sládek. Kopaničiari sa po góle osmelili, Pekárovú šancu v 23. minúte Mucha zneškodnil.

V 30. minúte musel domáci kormidelník Papavasiliou nútene vystriedať Salátu, ktorého vyradilo z hry zranenie.

Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany, ktorá nepúšťala ofenzívne ladený Slovan do vyložených šancí.

Pred záverom prvého polčasu sa pred brankárom Hruškom ocitol osamotený Priskin, ale situáciu nevyriešil úspešne.

Na konci úvodnej štyridsaťpäťminútovky mal šancu domáci legionár Tamás Priskin (vpravo), vyrovnať sa mu ale nepodarilo. Foto: SITA

Po prestávke prišiel na trávnik Vittek, ktorý sa v 50. minúte rútil na Hrušku, ale myjavského brankára neprekonal. Už o minútu neskôr neuspel ani Milinkovič, keď namieril len do brvna.

Počiatočný tlak Myjava ustála a čoraz častejšie sa snažila využiť pootvorené dvierka v defenzíve domácich. V 65. minúte mal veľkú šancu Daniel, ale jeho pokus Mucha chytil.

Myjavčania následne nevyužili dobrý brejk, keď sa na poslednú chvíľu sa stihol vrátiť Milinkovič.

Záverečný vabank domácich nepriniesol želaný gól, aj preto Myjava vyhrala na Pasienkoch štvrtýkrát za sebou.