Turínske derby pre Juventus, Buffon prekonal rekord v Serii A

Domáci Marco Benassi v súboji o loptu so Stephanom Lichsteinerom z Juventusu Turín. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. mar 2016 o 18:09

Sumár výsledkov 30. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže.

RÍM. V úvodnom nedeľňajšom zápase 30. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazila Atalanta Bergamo nad Bolognou 2:0.

Atalanta si tak po 14 zápasoch bez víťazstva pripísala do tabuľky tri body, keď naposledy vyhrala 8. decembra nad Palermom 3:0.

V turínskom derby zvíťazil líder tabuľky Juventus nad FC 4:1.

V 4. minúte zápasu prekonal brankár "starej dámy" Gianluigi Buffon 22-ročný rekord Sebastiana Rossiho z AC Miláno v počte minút bez inkasovaného gólu.

Rossiho nepriestrelnosť trvala od 12. decembra 1993 do 27. februára 1994 a zastavila sa na čísle 929 minút.

Tridsaťosemročného majstra sveta Buffona, ktorý je v Juventuse od roku 2001, napokon prekonal v 48. min z pokutového kopu Andrea Belotti.

Nový brankársky rekord Serie A má tak hodnotu 974 minút.

#TorinoJuve #Buffon record di imbattibilit in Serie A TIM, superati i 929 minuti di Rossi: Gianluigi Buffon sei nella storia! Juventus.

Posted by Serie A TIM on Sunday, March 20, 2016

Pred turínskym derby naposledy vytiahol Buffon loptu zo siete v ligovom zápase z 19. kola, keď ho v 64. min prekonal útočník Sampdorie Janov Antonio Cassano.