Kozáčik: Šampionát si zatiaľ nepripúšťam, ale už naň myslím

Matúš Kozáčik naposledy inkasoval gól v reprezentácii z penalty od Luxemburčana Gersona. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|21. mar 2016 o 18:42

Útočníci v Česku sú z neho nešťastní. Slovenská brankárska jednotka Matúš Kozáčik si výbornú fazónu z klubu chce preniesť aj do reprezentácie.

BRATISLAVA. V českej najvyššej futbalovej súťaži neinkasoval už 485 minút. Naposledy ho prekonal Milan Kerbr zo Slovácka, aj to len z penalty.

Nad nulou stojí víťazstvo

Brankár Plzne nedostal gól z hry už desať duelov 900 minút. Na začiatku novembra mu ho pri víťazstve v ligovom šlágri so Spartou 2:1 vsietil Lukáš Juliš.

„Snažím sa to nevnímať. Nula vždy poteší, ale najdôležitejšie sú víťazstvá. Keď sa to mužstvu podarí a pripíšem si čisté konto, je to ešte cennejšie,“ prezradil slovenský brankár.

Aj jeho zásluhou ťahá Plzeň desaťzápasovú víťaznú sériu a osem kôl pred koncom sezóny je v tabuľke na vedúcej pozícii o šesť bodov pred druhou Spartou, ktorá ma však zápas k dobru.

„Do konca súťaže je ešte ďaleko a v trojbodovom systéme to ešte nič neznamená. Navyše ešte hráme na Sparte, čo môže byť kľúčové,“ dodal.

Po nedeľňajšom triumfe

Domov»Futbal»Reprezentácie»Kozáčik: Šampionát si zatiaľ nepripúšťam, ale už naň myslím