Príprava: Súper Slovenska na ME remizoval so Severným Írskom

Waleský hráč David Cotterill (vľavo) bojuje o loptu s Craigom Cathcartom zo Severného Írska. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. mar 2016 o 22:35

Island, ktorý zažije v lete premiéru na európskom šampionáte, prehral v Dánsku 1:2 po góloch Jörgensena.

BRATISLAVA. Vo štvrtkovom šlágri asociačného programu remizovali futbalisti Talianska so Španielskom 1:1.

Duel v Udine bol reprízou finále EURO 2012 a súčasťou prípravy na tohtoročný kontinentálny šampionát, ktorý sa začne 10. júna vo Francúzsku.

Domáci pôsobili živším dojmom a už v prvom polčase boli viackrát blízko ku gólu, ale v bráne súpera mal svoj deň David de Gea. Až v 68. minúte ho zbavil kúzla Lorenzo Insigne, ktorý v sklze usmernil do siete Giaccheriniho prihrávku.

Už o dve minúty však Španieli vyrovnali zásluhou veterána Aritza Aduriza. Kanonier Bilbaa, ktorý sa ocitol v nominácii namiesto Diega Costu, dorazil do brány Buffonom vyrazenú strelu Fabregasa.

V 77. minúte sa už radoval z gólu Insigne, de Gea však jeho technickú strelu bravúrne vyrazil a výraznou mierou pomohol svojmu tímu k remíze.

Španielsky hráč Martin Morata (vpravo) uniká s loptou pred Talianom Matteom Darmianom. FOTO - TASR/AP

Česi si do Prahy pozvali Škótov, s ktorými bude hrať slovenská reprezentácia v kvalifikácii MS 2018, a prehrali 0:1 po góle krídelníka Ikechiho Anyu z 10. minúty.

Gréci si po neúspešnej kvalifikácii EURO 2016 aspoň čiastočne udobrili fanúšikov víťazstvom 2:1 nad Čiernou Horou. Švédi bez kanoniera Zlatana Ibrahimoviča na súpiske prehrali v Turecku 1:2.

Island, ktorý zažije v lete premiéru na európskom šampionáte, prehral v Dánsku 1:2 po góloch Jörgensena. Čestný úspech reprezentácie "krajiny gejzírov" zaznamenal v 90. minúte Traustason.

Waleská futbalová reprezentácia, ktorá bude 11. júna prvým súperom Slovenska na EURO 2016, remizovala v Cardiffe so Severným Írskom 1:1.

Wales vstúpili do ostrovného derby aktívnejšie, ale jeho hre chýbala myšlienka a vo finálnej fáze aj najjagavejšia hviezda tímu Bale. Až v 42. minúte si domáci vypracovali prvú vážnejšiu šancu, ale center Cotterilla neusmernil medzi žrde hlavičkujúci Chester.

Po prestávke vystrčili rožky aj hostia, no kanonier Lafferty neprestrelil Warda. Zvýšená aktivita Severných Írov však priniesla ovocie po hodine hry, keď po rohovom kope a zaváhaní domácej obrany otvoril skóre Cathcart.

Defenzívny val hostí dlho statočne odolával, ale v 89. minúte McAuley vo vlastnej šestnástke nedovolene atakoval striedajúceho Churcha, ktorý z následnej jedenástky vyrovnal na konečných 1:1.

Severné Írsko bude 4. júna v Trnave posledným súperom Slovenska pred odchodom na šampionát do Francúzska.

Malta - Moldavsko 0:0

Domov»Futbal»Reprezentácie»Príprava: Súper Slovenska na ME remizoval so Severným Írskom