NHL: St. Louis je v play off, Washington delí bod od Prezidentskej trofeje

Hráči St. Louis ďakujú svojmu brankárovi Brianovi Elliottovi.
Hráči St. Louis ďakujú svojmu brankárovi Brianovi Elliottovi. (Autor: SITA/AP)
TASR|26. mar 2016 o 07:21

Tampa Bay v jedenásťgólovom zápase porazila New York Islanders.

NEW YORK. Hokejisti St. Louis Blues postúpili do play off zámorskej NHL. V noci na sobotu zdolali doma Vancouver presvedčivo 4:0 a stali sa štvrtým tímom zo Západnej konferencie s istou účasťou v boji o Stanleyho pohár.

Výraznou mierou k tomu prispel brankár Brian Elliott, ktorý kryl všetkých pätnásť striel súpera a pripísal si tretí shutout za sebou.

Vo vyraďovačke už majú isté miesto aj Washington, Los Angeles, Dallas a Anaheim.

V ďalšom dueli triumfovala Tampa Bay doma nad New Yorkom Islanders 7:4 a hoci sa dostala priebežne na čelo Atlantickej divízie, účasť v play off ešte istú nemá.

V boji štyroch tímov o tri miestenky je však oproti Bostonu a Detroitu vo výhode vďaka päť, resp. šesťbodovému náskoku. Florida má na druhej priečke rovnako 91 bodov.

V divokej prestrelke zlomili Lightning odpor "ostrovanov" rýchlymi gólovými sériami.

V prvej tretine skórovali v priebehu deviatich sekúnd Nikita Kučerov s Vladislavom Namestnikovom, v tretej zasa za 23 sekúnd Tyler Johnson a Jason Garrison.

Čiernou škvrnou na triumfe "bleskov" bolo zranenie kľúčového obrancu Antona Stralmana v prvej tretine.

Zranenie Antona Stralmana

So zlomenou ihlicou na ľavej nohe síce nemusí ísť na operáciu, no jeho návrat bude závisieť hlavne od toho, ako sa bude Tampe dariť v play off.

"Nikto ho nedokáže nahradiť," uviedol kouč Jon Cooper. "Patrí medzi top obrancov v celej súťaži, pre nás je neskutočne dôležitý nielen na ľade, ale aj mimo neho."

K zisku Prezidentskej trofeje pre víťaza základnej časti ročníka sa výrazne priblížil Washington.

Na ľade New Jersey zvíťazil 1:0 po predĺžení, keď sa gólovým návratom do zostavy uviedol obranca John Carlson.

Víťazný gól Johna Carlsona

Na zisk trofeje potrebujú Capitals získať už len jeden bod alebo zaváhanie Dallasu na nulu.

Naposledy sa z víťazstva v dlhodobej fáze súťaže tešili v sezóne 2009/2010, keď dosiahli 121 bodov.

Teraz ich majú na konte 111, Dallas o štrnásť menej a do konca súťaže zostáva odohrať už len sedem stretnutí.

NHL - sobota:

New Jersey - Washington 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 63. Carlson (Chimera, Johansson)

Tampa Bay - New York Islanders 7:4 (2:1, 1:2, 4:1)

Góly: 14. Kučerov (Killorn, Šustr), 14. Namestnikov, 26. Stamkos (Garrison, Kučerov), 47. Šustr (Garrison) 51. T. Johnson (Palát, Marchessault), 51. Garrison (Palát, Marchessault), 59. Hedman (Carle, Palát) - 9. Nelson (Strome, Bailey), 26. Prince, 37. Boychuk (Tavares, Bailey), 47. Kuľomin (Nielsen, Hamonic)

St. Louis - Vancouver 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Brodziak (Upshall), 16. Fabbri (Stastny, Brouwer), 36. Gunnarsson (Stastny, Brouwer), 53. Edmundson (Tarasenko, Parayko)

Domov»Hokej»NHL»NHL: St. Louis je v play off, Washington delí bod od Prezidentskej trofeje