Chelsea neprehrala už 15 zápasov v sérii. Liverpool remizoval s Tottenhamom

Prvý gól Chelsea dal mladík Ruben Loftus-Cheek.
Prvý gól Chelsea dal mladík Ruben Loftus-Cheek. (Autor: SITA/AP)
TASR|2. apr 2016 o 15:56

Gól dal aj debutujúci Brazílčan Alexandre Pato.

LONDÝN. Futbalisti londýnskej Chelsea zvíťazili v sobotňajšom zápase 32. kola anglickej Premier League na ihrisku poslednej Aston Villy hladko 4:0.

Hostia tak pod vedením dočasného trénera Guusa Hiddinka neprehrali už 15 ligových duelov.

Úradujúci majster otvoril skóre vo Villa Parku v 26. minúte strelou k ľavej žrdi v podaní Rubena Loftusa-Cheeka.

Londýnsky tím zvýšil skóre gólom do šatne, keď brankára Bradleyho Guzana prekonal z pokutového kopu faulovaný Brazílčan Alexandre Pato. Ten dal gól hneď pri svojom debute za Chelsea.

V úvode druhého dejstva Chelsea opäť udrela a do odkrytej bránky nekompromisne namieril Pedro.

Rezignujúci domáci opäť kapitulovali v 59. minúte, keď technickú strelu Pata brankár Guzan vyrazil, no iba na voľného Pedra a Španiel sa z uhla nemýlil.

Nemohúcnosť Aston Villy podčiarkla v 85. minúte červená karta, ktorú videl škótsky obranca Alan Hutton po faule na Loftusa-Cheeka.

Úspešnú premiéru v drese Chelsea absolvoval aj americký obranca Matt Miazga, ktorý prišiel na Ostrovy z klubu MLS New York Red Bulls.

Arsenal sa Watfordu pomstil za vyradenie z FA Cupu. FOTO - SITA/AP

Rovnaký počet gólov nadelil aj tretí tím tabuľky Arsenal Londýn Watfordu a štvrtý Manchester City domácemu Bournemouthu.

"Gunners" sa tak po troch prehrách vrátili do boja o titul, na vedúci Leicester strácajú sedem kôl pred koncom sezóny osem bodov. "Citizens" majú na lídra manko 12 bodov.

Liverpool so slovenským obrancom Martinom Škrtelom na lavičke náhradníkov privítal doma druhý druhý Tottenham.

Diváci na štadióne Anfield Road videli góly až v druhom polčase.

Najprv v 51. minúte dostal domácich do vedenia brazílsky stredopoliar Philippe Coutinho, no "kohúti" odpovedali už v 63. minúte presným zásahom reprezentačného útočníka Harryho Kanea a tak si oba tímy body podelili.

Anglicko - Premier League - 32. kolo:

Aston Villa - Chelsea 0:4 (0:2)

Góly: 26. Loftus-Cheek, 45.+3 Pato (11m), 46. a 59. Pedro, ČK: 85. Hutton (Aston Villa), 31.120 divákov.

Arsenal - Watford 4:0 (2:0)

Góly: 4. Sanchez, 38. Iwobi, 48. Bellerin, 90. Walcott, 59.981 divákov.

AFC Bournemouth - Manchester City 0:4 (0:3)

Góly: 7. Fernando, 12. De Bruyne, 19. Agüero, 90.+3 Kolarov, 11.192 divákov.

Norwich City - Newcastle United 3:2 (1:0)

Góly: 45.+2 Klose, 74. Mbokani, 90.+3 Olsson 71. a 86. Mitrovič (druhý z 11m), 27.137 divákov.

Stoke City - Swansea City 2:2 (1:0)

Góly: 13. Afellay, 53. Bojan 68. Sigurdsson, 79. Paloschi, 27.649 divákov.

Sunderland - West Bromwich 0:0

45.144 divákov.

West Ham United - Crystal Palace 2:2 (2:1)

Góly: 18. Lanzini, 41. Payet 15. Delaney, 75. Gayle, ČK: 67. Kouyate (West Ham), 34.857 divákov.

FC Liverpool - Tottenham Hotspur 1:1 (0:0)

Góly: 51. Coutinho 63. Kane, 44.062 divákov.

/M. Škrtel (Liverpool) celý zápas na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Anglicko»Chelsea neprehrala už 15 zápasov v sérii. Liverpool remizoval s Tottenhamom