Barcelona dvomi gólmi Suáreza otočila nepriaznivé skóre, Bayern zdolal Benficu

Uruguajský útočník bol hrdinom domácich "blaugranas".
Uruguajský útočník bol hrdinom domácich "blaugranas". (Autor: SITA/AP)
TASR|5. apr 2016 o 20:45

Výsledky utorkových prvých štvrťfinálových stretnutí futbalovej Ligy majstrov 2015/16.

LIGA MAJSTROV 2015/16 - štvrťfinále (prvé zápasy):

FC Bacelona - Atlético Madrid 2:1 (0:1)

Góly: 63. a 74. Suárez - 25. F. Torres

ČK: 35. F. Torres (Atlético) po druhej ŽK

ŽK: 48. Busquets, 70. L. Suárez, 82. Mascherano - 29. F. Torres, 33. Koke, 61. Filipe Luís, 73. Griezmann, 78. Lucas Hernández, 79. J. Oblak, 86. A. Fernández, rozhodoval: Felix Brych (Nem.)

Barcelona: Ter Stegen - Daniel Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Rakitič (64. Rafinha), Busquets (80. Sergi Roberto), Iniesta (83. Arda Turan) - Messi, L. Suárez, Neymar

Atlético: J. Oblak - Juanfran, Lucas Hernández, Godín, Filipe Luís - Koke, Gabi, Ňíguez (90. Correa) - Griezmann (76. Partey) - Carrasco (53. A. Fernández), F. Torres

Bayern Mníchov - Benfica Lisabon 1:0 (1:0)

Gól: 2. Vidal

ŽK: Ribery, Bernat - Jonas, Nilsson-Lindelöf, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich (60. Javi Martínez), Alaba, Bernat - Arturo Vidal - Douglas Costa (70. Coman), Th. Müller (85. Götze), Thiago Álcantara, Ribéry - R. Lewandowski

Benfica: Ederson - A. Almeida, Nilsson Lindelöf, Jardel, Eliseu - Pizzi (90.+ Samaris), Fejsa, Renato Sanches, Gaitán - Jonas (83. Salvio), K. Mitroglou (70. Raúl Jiménez)

Aqui est o nosso 'onze'! Here's Benfica's starting eleven!#UCL #FCBSLB #SejaOndeFor

Posted by Sport Lisboa e Benfica on Tuesday, April 5, 2016

BRATISLAVA. Futbalisti FC Barcelona otočili úvodný štvrťfinálový súboj Ligy majstrov 2015/16 a vďaka dvom gólom Luisa Suáreza zdolali rivala zo španielskej Primera División Atlético Madrid 2:1.

Obhajca trofeje využil v druhom polčase "presilovku" pri vylúčení Fernanda Torresa, ktorý sa predtým postaral o vedúci zásah hostí.

V druhom utorkovom zápase nemecký šampión Bayern Mníchov zvíťazil doma nad Benficou Lisabon 1:0 vďaka gólu Artura Vidala už z 2. minúty.

FULL TIME! FC Bayern take a 1-0 lead to Portugal thanks to Arturo Vidal's header and deny Benfica an away goal.FC Bayern Mnchen 1-0 Sport Lisboa e Benfica

Posted by FC Bayern München on Tuesday, April 5, 2016

Priebehy:

Atlético dokázalo v úvodnom polčase vysokým napádaním otupiť útočné ostrie Barcelony, domáci sa tak zmohli len na šestnástkové obliehanie a strely z diaľky, pri ktorých sa činil najmä Messi.

Jedinú výraznejšiu šancu mal v 19. min. Neymar, po centri Alvesa ale hlavičkoval nad súperovu bránu.

Hostia sa zato dokázali presadiť už zo svojej druhej strely, v 25. minúte potiahli rýchlu kolmú akciu stredom barcelonskej obrany a po presnom Kokeho vysunutí poslal Torres loptu pomedzi ter Stegenove nohy do siete.

Vzápätí mohol zvýšiť náskok Griezmann, nemecký brankár však dokázal loptu vyškriabať vedľa žrde.

Potom ukázal svoju odvrátenú tvár autor gólu, Torres v priebehu šiestich minút inkasoval dve žlté karty a musel predčasne pod sprchy.

Zverenci trénera Luisa Enriqueho začali druhý polčas mohutným tlakom, v 49. min. zastrihal Messi nožničkami tesne vedľa, následne Neymar spoza hranice šestnástky opečiatkoval iba brvno.

Vyrovnanie viselo na vlásku, v 55. min. Neymar hlavičkoval len do Oblaka a o pár momentov neskôr jeho tiahla strela tesne minula cieľ.

V 63. min. sa to "blaugranas" konečne podarilo, keď do strely Albu nastavil kopačku Suarez - 1:1.

Barcelončania pokračovali v dobýjaní hradieb oslabeného súpera a v 74. minúte uruguajský kanonier rozvlnil sieť aj druhýkrát, tentoraz hlavičkou po centri Alvesa.

Hostia po tomto momente upustili od bezhlavého odkopávania lôpt a skúšali podnikať kontry, v desiatich hráčoch im však zjavne chýbali sily.

V 85. min. Messi parádne prenikol do pokutového územia, kde sa už nedostal cez duo Gabi - Hernandez, nemecký rozhodca Brych penaltu neodpískal.

Barcelona tak potvrdila, že sa jej proti tímu Diega Simeoneho výsledkovo darí, keď sa všetkých sedem uplynulých meraní síl skončilo jej triumfom.

Bayern mal v Allianz Aréne proti súperovi z Portugalska raketový nástup, keď už v 2. minúte po centri Bernata z ľavej strany otvoril skóre hlavičkou Arturo Vidal.

Vidalov gól z úvodu zápasu

Bavorský tím potom dokázal kontrolovať loptu na svojich kopačkách a tlačil sa do koncovky, Lewandowskému i Müllerovi chýbal iba kúsok, aby osamotení pred Edersonom zakončili, brankár portugalského tímu v oboch prípadoch včasným vybehnutím zmaril šancu.

V 20. minúte dokázal Ederson v páde vyraziť aj Müllerovu strelu z prvej spoza malého vápna.

Až potom sa dostali do akcie aj hostia, sľubnú príležitosť nevyužil v 57. min. Jonas, ktorý sa ocitol zoči-voči Neuerovi, no domáci brankár jeho strelu reflexívne vyrazil.

Benfica sa čoraz viac osmeľovala smerom dopredu, v 64. min. mohol vyrovnať Mitroglou, ale obrana Bayernu jeho pokus zblokovala a vzápätí Jonas pálil vysoko nad.

A keď na druhej strane neuspel ani Ribery pred Edersonom a Lewandowski s Comanom pokazili svoj brejk, skončil sa zápas tesným triumfom favorizovaných Mníchovčanov.

Futbalisti Benficy ďakujú hosťujúcim fanúšikom v Allianz Arene za podporu. Foto: SITA/AP

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona dvomi gólmi Suáreza otočila nepriaznivé skóre, Bayern zdolal Benficu