Zvolen mečbal nevyužil, prehral 2:5. Rozhodne siedmy zápas

Brankár Zvolena Samuel Baroš dostáva jeden z gólov od hráčov Nitry.
Brankár Zvolena Samuel Baroš dostáva jeden z gólov od hráčov Nitry. (Autor: TASR)
SITA|7. apr 2016 o 17:00

Takto slabú Nitru som vo Zvolene ešte nevidel. Napriek tomu sme prehrávali 0:4. Dali sme si v podstate štyri vlastné góly, hovoril po zápase asistent trénera Zvolena Andrej Podkonický.

TIPSPORT LIGA 2015/2016 - semifinále play off, šiesty zápas:

Zvolen - Nitra 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Góly: 46. Brendl (J. Jurík, Andersons), 52. Brendl (B. Bráz, F. Fekiač) - 10. Bajtek (Podhradský), 12. Podhradský, 32. Kutálek (H. Ručkay, Beca), 37. J. Štefanka (Stloukal, Macík), 59. H. Ručkay

Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš - M. Korba, Rovenský, 3590 divákov

Zvolen: S. Baroš (37. I. Cibuľa) - Demiters, M. Juraško, D. Krejčí, Andersons, Hataš, F. Fekiač, L. Pokovič - Semorád, Brabenec, Puliš - Obdržálek, T. Klíma, J. Jurík - P. Brendl, B. Mráz, Klhůfek - Žilka, L. Jurík, Škvaridlo

Nitra: Valent - Milam, Ordzovenský, P. Podhradský, Mezei, Baker, F. Kuzma, D. Milo - Laliberté, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, Beca, Kutálek - R. Macík, J. Štefanka, Stloukal - Bajtek, Bene, Pupák

/stav série: 3:3/

ZVOLEN. Hokejisti HK Nitra zvíťazili na ľade HKM Zvolen 5:2 vo štvrtkovom šiestom stretnutí semifinálovej série Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 a vyrovnali stav série na 3:3 na zápasy.

Rozhodujúci siedmy duel je na programe v sobotu 9. apríla o 17.00 h v Nitre.

Tím spod Zobora sa od úvodu pustil do súpera s chuťou a brankár Baroš čelil množstvu nebezpečných striel z ich hokejok. V prvej tretine skórovali Bajtek a Podhradský, v druhej pridali ďalšie góly hostí Kutálek a Juraj Štefanka.

V tretej dvadsaťminútovke sa dvakrát strelecky presadil domáci Brendl, ktorý zmiernil vedenie súpera na rozdiel dvoch gólov. Definitívnu bodku za duelom dal v 59. minúte presný zásah Henricha Ručkaya.

Hlasy po zápase:

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Vedeli sme, aký je stav série, takže nič iné nám nezostávalo, iba vyhrať. Tomu sme všetko podriadili. Náš jednoznačný cieľ bol prísť sem a zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo. Podali sme k tomu adekvátny výkon a počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom. Séria sa sťahuje do Nitry a spravíme všetko pre to, aby sme v tom siedmom súboji uspeli."

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "Ťažko sa mi to hodnotí, pretože si myslím, že sme nezačali zle. Dostali sme dva náhodné góly. Inak si myslím, že takto slabú Nitru som vo Zvolene ešte nevidel. Napriek tomu sme prehrávali 0:4. Dali sme si v podstate štyri vlastné góly a potom sme začali hrať v tretej tretine, keď už Nitra bránila. Mali sme hrať takto od prvej minúty. V Nitre sa opäť pokúsime vyhrať a dostať sa do finále."

Peter Podhradský, obranca Nitry: "Môžete otvoriť skóre, ale prehrať zápas. Takže si nemyslím, že táto séria je o prvom góle, hoci to tak zatiaľ platí. Strelou na bránku nikdy nič nepokazíte. Dvakrát som vystrelil a vyšlo to na 0:2. Bolo dobré, že tieto dva góly nakopli mužstvo, avšak rozhoduje šesťdesiat minút. My sme vyhrali, splnili si cieľ - a to je najpodstatnejšie. Do finále chcú ísť oba tímy, posledný zápas u nás rozhodne o všetkom a my ho chceme pred našimi fanúšikmi vyhrať."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil, Zvolen prehral 2:5 a o druhom finalistovi rozhodne siedmy zápas, ktorý sa uskutoční v sobotu.

59. min - Zdá sa, že je rozhodnuté. Henrich Ručkay sa aj tiesnený presadil pred bránou Cibuľu a zvyšuje výsledok na 5:2. S týmto už Zvolen neurobí nič.

57. min - Nitrania v týchto chvíľach veľmi dobre bránia a nepúšťajú domácich do výraznejšieho tlaku. Zvolenu už naozaj veľa času nezostáva.

52. min - Žeby dnes ešte Zvolenčania zabojovali? Necelých deväť minút pred koncom znižujú na rozdiel dvoch gólov. Druhýkrát v stretnutí sa presadzuje Pavel Brendl. Nakoniec možno uvidíme drámu.

6. zpas semifinle

Posted by HKM ZVOLEN on 7. apríl 2016

46. min - Zvolen predsa len prekonáva Valenta, keď využíva presilovú hru. Spomedzi kruhov sa presne trafil Brendl. Stále však domácim chýba ešte veľa, aby dotiahli duel minimálne do predĺženia. A nemajú už veľa času.

44. min - Dve dobré šance na oboch stranách zostávajú nevyužité. Najprv pri zakončení Lalibertého výborne zasiahol Cibuľa (vymenil Baroša) ľavým betónom, vzápätí nevyužil možnosť znížiť stav stretnutia v čistej šanci Juraj Jurík.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila a Nitra v nej svoje vedenie ešte navýšila. Vyhráva 4:0, brankár Michal Valent si drží čisté konto.

Michal Valent si zatiaľ drží čisté konto. FOTO - TASR.

37. min - Nitra pridáva štvrtý gól a Zvolen je totálne zrelý na uterák. Tak, ako Bystričania včera tlak zvládli a pomerne s prehľadom zdolali Košičanov, Zvolenčanom sa to vôbec nedarí.

Po prihrávke Stloukala skóruje nepokrytý Juraj Štefanka.

31. min - Namiesto toho, aby domáci znížili stav stretnutia, inkasujú aj tretí gól a teraz to už naozaj pre Zvolen nevyzerá dobre. Presadil sa Kutálek, ktorý pred bránou tečoval strelu Henricha Ručkaya.

30. min - Zvolenčania hrali v početnej výhode, ale ani túto možnosť nevyužili. Nitra stále drží dvojgólové vedenie a má šancu nielen vyrovnať stav série, ale postúpiť do finále a zabojovať o titul. Podarí sa jej napodobniť takéto momenty?

Nitra! ♥

Vsetci povinne zdielat!! keby si to tak aj hráči pozreli tesne pred zápasom.. <3

Posted by HK Nitra on 6. apríl 2016

26. min - Nitrania sú aktívni, potvrdzujú svoju silu. V prvej tretine vyslali na Baroša trinásť striel, domáci ohrozili Valenta iba osemkrát. Teraz nebezpečne zakončoval Beca, ale gólman domácich si s týmto pokusom poradil.

22. min - Hneď na úvod vzruch na oboch stranách. Najprv strela hosťujúceho Štefanku preletela tesne vedľa žrde Barošovej brány, z protiútoku zasahoval Valent pri pokuse Bruna Mráza.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila. Nitrania ju zvládli výborne, Zvolen bude mať ešte čo robiť. Takýto vývoj určite domáci nečakali.

Branislav Mezei (vzadu) čelí Pavlovi Klhůhkovi zo Zvolena. FOTO - SITA.

19. min - Nitra mohla vyhrávať o tri góly. Baroš najprv musel zasiahnuť po strele Blackwatera, následne si poradil aj s dorážkou Mareka Slováka. Zvolen túto úvodnú tretinu vôbec nezvláda, akoby jeho hráčom tlak zväzoval nohy.

12. min - Nitra zvládla vstup do tohto zápasu naozaj fantasticky a po pár desiatkach sekúnd pridáva už druhý gól a vedie 2:0! Podhradský sa po asistencii zapisuje aj do streleckej listiny.

11. min - Isté je, že tím, ktorý v tejto sérii neuspeje, skončí v sezóne bez medaily a obsadí nepopulárnu štvrtú priečku. Pre Nitru, ktorá obsadila po základnej časti druhé miesto, by bola takáto pozície určite sklamaním.

Bronzové medaily získali Košičania.

Bronzov medaila za 3.miesto v Slovnaft Play-off Tipsport Ligy patr HC Koice . Blahoelme k vzruujcej sezne a elme vea spechov v sezne 2016/17

Posted by Tipsport Liga on 6. apríl 2016

10. min - Nitra sa dostáva do vedenia. Podhradský nahodil puk od modrej čiary pred bránu, kde ho úspešne tečoval Bajtek.

7. min - Úvod zápasu je taktický z oboch strán, pred bránami sa veľa nedeje. Bojuje sa o každý puk, ale Baroš s Valentom nemuseli riešiť vážnejšie situácie. Oba tímy vedia, že dnes ide o veľa.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Naopak, do zostavy Zvolena sa vracia najproduktívnejší hráč základnej časti Tipsport ligy Kamil Brabenec. Skúsený český útočník dostal pôvodne dvojzápasový dištanc, keď po skončení štvrtého semifinálového súboja prišlo z jeho strany počas strkanice k fyzickému kontaktu s rozhodcom.

Keďže po polovici trestu je možné požiadať o zrušenie jeho druhej časti, Brabenec túto možnosť využil. Disciplinárny senát Pro-Hokeja jej vyhovel a tridsaťdeväťročný veterán svojmu tímu pomôže už v šiestom dueli.

Dnešný šiesty semifinálový zápas začína o 17:00. V zostave nebude chýbať Kamil Brabenec a na tribúnach skvelé zvolenské publikum. Dotiahnime to spolu do víťazného konca!!!

Pred zápasom - Zvolenu bude s určitosťou chýbať obranca Miroslav Habšuda. V Nitre takmer prišiel o prst po tom, ako mu približne v polovici duelu v zápale hry jeden z domácich hráčov korčuľou pristúpil ruku.

"Treba povedať, že situácia vyplynula z hry a nebol v tom žiadny úmysel nitrianskeho hráča," ozrejmil generálny manažér HKM Zvolen Milan Čanky.

Práve Čanky viezol zraneného Habšudu do nemocnice v Banskej Bystrici. Ešte predtým lekári na nitrianskom zimnom štadióne zafixovali zranený prst dvoma stehmi, aby vydržal takmer hodinový transport.

"Patrí sa mi poďakovať nitrianskym policajtom. Naháňali sme čas a hliadka pred štadiónom, ktorá mala na starosti autobus so zvolenskými fanúšikmi, nás s majákmi vyviedla spleťou áut k výjazdu z Nitry, čím nám ušetrila možno desiatky potrebných minút,“ opísal udalosti pre agentúru SITA Čanky.

Posted by HKM ZVOLEN on 6. apríl 2016

"V Banskej Bystrici sme boli za necelú hodinu a pre Mira už bolo všetko pripravené. Všetci zainteresovaní pristúpili k veci profesionálne. Operácia trvala hodinu a pol. Hráčovi spájali nervy, šľachy aj cievy. Po náročnom zákroku je predpoklad, že mu prst nielen zachránili, ale bude aj plne funkčný,“ doplnil generálny manažér HKM.

Pred zápasom - Zvolenčania mali v Nitre skvelý nástup do zápasu. Už v polovici úvodnej tretiny vyhrávali jasne 3:0.

"Každý jeden hráč vydal zo seba všetko. Museli sme kvôli zraneniam pomiešať zostavu a vyšlo nám to. Musíme taký istý bojovný výkon predviesť aj doma a pokúsiť sa to ukončiť," zaželal si asistent trénera HKM Andrej Podkonický.

Brankár Zvolena Samuel Baroš (vpravo) sa snaží chytiť letiaci puk. FOTO - TASR.

Pred zápasom - Zvolenčania urobili významný krok k postupu v utorok. V Nitre, ktorá skončila v základnej časti na druhom mieste o osem bodov práve pred HKM, triumfovali pomerne presvedčivo 5:2.

"I keď sme mali optimálne podmienky na to, aby sme uspeli - to znamená kompletnú zostavu, už vstup do stretnutia nebol v takom formáte, ako si predstavujeme," vravel po piatom súboji tréner Nitry Antonín Stavjaňa.

"Keby sme hrali tak, ako v posledných dvadsiatich minútach, tak by ten výsledok takýto byť nemohol. Tie tri góly - to bola taká kumulácia chýb, ktorá nás stála zápas," dodal päťdesiattriročný český kouč.

Pred zápasom - Prvýkrát v histórii môže finále play off slovenskej najvyššej súťaže priniesť stredoslovenské derby. V stredu si zabezpečila postup Banská Bystrica, ktorá vyradila obhajcov titulu z Košíc po sérii 4:2 na zápasy.

V šiestom zápase druhého semifinále majú mečbal hráči Zvolena. Vyhrávajú 3:2 na duely a nastúpia na domácom ľade. Nitru privítajú od 17. hodiny.

Domov»Hokej»Slovensko»Zvolen mečbal nevyužil, prehral 2:5. Rozhodne siedmy zápas