ME v cyklistike 2018

ME v cyklistike sa v roku 2018 konali v škótskom Glasgowe, cestné preteky kategórie elite boli na programe 12. augusta 2018.

Na šampionáte sa predstavil aj trojnásobný majster sveta Peter Sagan, ktorý už jeden európsky titul získal - pred dvoma rokmi.

Vlani na ME neštartoval, vítazstvo obhajoval Nór Alexander Kristoff.

V Škótsku sa sútažilo na mestskom okruhu, ktorý bol mierne zvlnený a vyhovoval šprintérom.

Okrem Sagana boli v slovenskej nominácii Marek Canecký, Martin Mahdar, Luboš Malovec, Róbert Málik a Patrik Tybor.

Majstrom Európy sa stal napokon Talian Matteo Trentin, druhý skoncil Holandan Mathieu van der Poel a tretí bol Belgican Wout van Aert.

Peter Sagan preteky nedokoncil, pre zdravotné problémy odstúpil. Do ciela sa nedostali ani zvyšní Slováci.

Online prenos ste mohli sledovat s nami tu >>>

Peter Sagan.
Miloslav Šebela13.08.201826
Peter chce štartovať na MS, vraví Saganov trénerSagan zrejme neabsolvuje celú Vueltu.
12.08.201876
Sagan zosadol z bicykla a o zlato nebojoval: Aspoň to bol dobrý tréningSagan sa ešte úplne nezotavil z pádu.
12.08.2018
Peter Sagan nedokončil ME v cyklistike 2018 (Glasgow) - Kategória Elite - Online prenosPrenos ste mohli sledovať online s nami.
12.08.2018
taliansky cyklista Matteo Trentin (uprostred) pózuje so zlatou medailou. Druhý skončil Mathieu van der Poel (vľavo) z Holandska a tretí Wout van Aert (vpravo) z Belgicka.
12.08.201879
Sagan odstúpil z pretekov, majstrom Európy sa stal Talian TrentinSagan doplatil na zranenia z Tour de France 2018.
Miloslav Šebela10.08.20189
Sagan túži získať dres, ktorý mal na sebe len razCyklisti budú bojovať o európsky titul.
10.08.2018
Patrí medzi najväčších favoritov. Sagan zabojuje o druhý titul majstra EurópyPreteky by mali vyhovovať klasikárom.
10.08.2018
Brit Mark Cavendish.
09.08.20182
Sagan prišiel o ďalšieho konkurenta. Po Greipelovi nebude na ME štartovať ani CavendishBrit nie je v stopercentnom zdravotnom stave.
09.08.20182
Aj Tereza Medveďová bude reprezentantovať na ME v Glasgowe.
05.08.20188
Talianka Bastianelliová ovládla preteky s hromadným štartom, Medveďová skončila šesťdesiataDruhá Slovenka Tatiana Jaseková preteky nedokončila.
05.08.20188
Nemecký cyklista Andre Greipel z tímu Lotto-Belisol vyhral šiestu etapu.
31.07.201817
Sagan prišiel o jedného konkurenta. Greipel zrušil účasť na MELídrom nemeckého tímu bude John Degenkolb.
22.07.201812
Sagan v auguste zabojuje o titul majstra EurópyStretne sa s rivalmi Cavendishom, Greipelom aj Van Avermaetom.