Hokej: V druhom zápase proti Švajčiarom Slováci prehrali 2:3

TASR|11. feb 2001 o 19:48

Bern 11. februára (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v druhom medzištátnom zápase v rámci prípravy na MS so Švajčiarskom v nedeľu v Berne 2:3.

Slováci majú po 15. medzištátnom zápase so svojím častým súperom bilanciu 7 víťazstiev, 3 remízy, 5 prehier). Na stretnutie v rámci dlhodobej prípravy na MS nastúpili mužstvá v týchto zostavách:
Švajčiarsko: Weigel - Keller, Streit, Bezina, Vauclair, Seger, Steinegger, Salis, Sutter - Jeannin, Plüss, Reichert - Rütheman, Aeschlimann, Rizzi - Fischer, Crameri, Jenni - Della Rossa, Zeiter, Demuth
SR: Rybár - Hecl, Čierny, Majeský, Čech, Nádašdi, Štrbák - Pardavý, Hlinka Döme - Plch, P. Pucher, Uram - Tomík, Lipiansky, Somík - Török, Hurtaj, Školiak.
Švajčiarsko - Slovensko 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 15. Jeannin, 43. Reichert, 53. Seger - 18. Pardavý (Hurtaj, Dome), 39. Plch (Uram, Pucher), vylúčení na dve min: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodcovia Reiber - Linke, Eichmann (všetci Švajč.), 3951 divákov.

Úvod zápasu sa nepríjemne podobal na piatkový priebeh v Lausanne. Už prvú útočnú akciu Švajčiarov musel riešiť Rybár, keď ho ohrozil voľný Reicher. Keďže vzápätí išiel na trestnú lavicu Uram, prevaha domácich sa ešte zvýraznila. Našťastie sa tentoraz Slováci otriasli skôr, Hurtaj sa ocitol v čistej pozícii, lenže namiesto umiestnenia puku mieril rovno do brankára. Obe mužstvá si len ťažko vytvárali ďalšie šance, ale v závere tretiny na oboch stranách po jednej gólovej. Najprv Jeannin otvoril skóre po jednoduchom protiútoku v oslabení, onedlho Hurtaj neprehliadol zlé striedanie súpera, do voľného priestoru vysunul Pardavého a ten pohotovo trafil.

Druhú tretinu Slováci odštartovali s veľkou chuťou a Weibelovi poslali za 5 minút niekoľko jedovatých vizitiek. Ich strelecká ativita vyplývala k agilnejšieho korčuľovania dopredu i k mantinelom. V rozlete ich pribrzdilo ďalšie zbytočné vylúčenie, lebo počas neho i v nasledujúcich minútach Švajčiari ovládli hru a Rybár musel excelentne hasiť. Zhruba od prelomu do polovice zápasu dostala hra optimálne tempo, keď Slováci divákov bavili tvorivou kombinačnou výstavbou a Švajčiari pichľavými protiútokmi. Počet šancí hosťujúceho mužstva narastal, ale Uram či Pucher nevyužili ani tie najvyloženejšie. Zaslúžený gól padol paradoxne v tlaku Švajčiarov, vyslobodil svojich parádnym zákrokom Rybár a tretí útok sa po najkrajšej akcii zápasu tešil vďaka vtipného zakončeniu Plcha.

V rovnakom trende Slováci pokračovali aj po druhej prestávke, avšak pribrzdil ich ofsajdový a smoliarsky vyrovnávajúci gól. Až do záveru zápasu sa mužstvá striedali v prevahe, ale v koncovke uspeli iba dôraznejší domáci.