Tenis: Tabara za svoje sliny zaplatí 1000 dolárov

TASR|31. aug 2001 o 11:10

New York 31. augusta (TASR) - Na to, že pľutie smerom na súpera nepatrí na tenisové dvorce, pozabudol v stredajšom stretnutí 1. kola US Open 22-ročný ...

New York 31. augusta (TASR) - Na to, že pľutie smerom na súpera nepatrí na tenisové dvorce, pozabudol v stredajšom stretnutí 1. kola US Open 22-ročný český tenista Michal Tabara. Ten si po skončení zápasu s domácim Justinom Gimelstobom, ktorý po 3 hodinách a 22 minútach zvíťazil 3:2 na sety, odpľul cestou k sieti smerom k Američanovi. Hlavný rozhodca posledného grandslamového turnaja v roku Brian Earley vo štvrtok oznámil, že mladý Čech za svoj nešportový čin zaplatí pokutu 1000 dolárov.

Tabara ospravedlňoval svoje správanie tým, že bol nahnevaný na Gimelstoba, ktorý si podľa neho zobral zámerne počas rozhodujúceho setu dve prestávky na ošetrenie pľuzgierov na nohe.

Domov»Tenis»Tenis: Tabara za svoje sliny zaplatí 1000 dolárov