V Španielsku s čistým štítom už len La Coruňa

SITA|4. sep 2003 o 16:25

MADRID 4. septembra (SITA) - Úvodné dve kolá nového ročníka najvyššej španielskej futbalovej súťaže natesnali do piatich dní a z tejto expresnej nádielky vyšiel s čistým štítom jediný klub - Deportivo La Coruňa. Galícijčania po víťazstve v 1. kole na tráv

niku Zaragozy (1:0) nezaváhali ani v domácom prostredí a Athletic Bilbao zdolali 2:0. O prvý gól sa už po štvrťhodine hry postaral Valerón a skóre pečatil 12 minút po prestávke hlavou Uruguajčan Pandiani. Udalosťou kola bola však neskorá utorková predohrávka na Nou Campe, kde bol výkop už resp. až päť minút po polnoci, teda v stredu. Katalánci chceli za každú cenu udržať legionárov pred blížiacou sa víkendovou kvalifikáciou ME 2004 v klube, no aj tak napokon nastúpili bez početnej holandskej enklávy. Napriek pokročilému času prišlo na Nou Camp 80 000 divákov a tí videli chudobnú remízu 1:1, ktorú domácim ratovala najdrahšia letná akvizícia Brazílčan Ronaldinho. Ten v 58. min obišiel dvoch protihráčov a parádnou strelou nedal brankárovi hostí Notariovi šancu. "Najdôležitejšie bolo, že hráči na trávniku nezaspali," glosoval s humorom lodivod Barcelony Frank Rijkaard. Vzápätí vážnejšie podotkol: "Klobúk dolu pred fanúšikmi, že prišli aj neskoro v noci. Fanúšikovská podpora je pre klub veľmi dôležitá, najmä v prvom domácom súboji sezóny. Škoda, že sme sa im neodmenili víťazstvom." Rijkaardov náprotivok Joaquin Caparros mal na dianie na trávniku iný názor: "Bola to kompletná fraška. Do budúcnosti z toho môže vzniknúť nebezpečný precedens. Hrozí, že kluby si začnú stanovovať čas výkopu tak, ako im to bude vyhovovať." Podobne ako Barcelona dopadol aj úradujúci majster Real Madrid. Bod za remízu na štadióne skvele brániaceho Villarrealu zabezpečil pre "milionarios" až štyri minúty pred koncom striedajúci Nunez. Do tretice remízu 1:1 uhral v súboji dvoch pohárových zástupcov proti Celte Vigo v domácom prostredí San Sebastian. Na gól Srba Kovačeviča z 37. min odpovedal po zmene strán jeho reprezentačný kolega Miloševič, zatiaľ jediný strelec Viga v novom ročníku Primery Division. Po 2. kole zostáva bez bodu trojica Zaragoza, Bilbao a Albacete.

Súhrn výsledkov utorkových a stredajších zápasov 2. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže:

Deportivo La Coruňa - Athletic Bilbao 2:0 (1:0)

Góly: 15. Valerón, 57. Pandiani, 30 000 divákov

Mallorca - Zaragoza 2:0 (1:0)

Góly: 43. Bruggink, 53. Eto´o, 12 000 divákov

Real Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 2:2 (2:0)

Góly: 31. Joaquin, 39. Palermo - 68. Milina, 90. Lopo, ČK: Joaquin (Sevilla), 35 000 divákov

Real Murcia - Racing Santander 1:1 (1:1)

Góly: 8. Richi - 44. Guerrero, 12 000 divákov

Valladolid - Malaga 1:0 (1:0)

Gól: 43. Jesus (11 m), 11 000 divákov

Atletico Madrid - Albacete 1:0 (0:0)

Gól: 50. Jorge, 40 000 divákov

Villarreal - Real Madrid 1:1 (0:0)

Góly: 73. Sonny Anderson - 86. Nunez, 21 000 divákov