V Košiciach sa napokon hralo

Sportnet|29. sep 2003 o 00:00

BRATISLAVA - Aj po 10. kole II. futbalovej ligy zostáva na čele tabuľky Podbrezová, keď zvíťazila nad Prievidzou. Prešov na ňu opäť stratu neznížil, lebo v Kysuckom Lieskovci prišiel v nadstavenom čase o víťazstvo. Na druhé miesto sa tak prekvapujúco ...

Napriek problémom futbalisti 1. FC Košice proti FC Nitra nastúpili. V pozliepanej zostave (s hráčmi, ktorým klub nič nedlhuje) však na dovtedy poslednú Nitru nestačili a prehrali 0:3. Na snímke bojuje o loptu domáci Marek Sapara (v strede) so stredopoliarom Michalom Uhríkom. Vľavo košický útočník Róbert Zeher. FOTO - VERONIKA JANUŠKOVÁ

BRATISLAVA - Aj po 10. kole II. futbalovej ligy zostáva na čele tabuľky Podbrezová, keď zvíťazila nad Prievidzou. Prešov na ňu opäť stratu neznížil, lebo v Kysuckom Lieskovci prišiel v nadstavenom čase o víťazstvo. Na druhé miesto sa tak prekvapujúco dostal nováčik zo Šale, po víťazstve nad Báčom. Dunajská Streda vyhrala nad Rapidom Bratislava a odpútala sa od dna, kam spadli Košice. Tie síce napriek avizovanému štrajku na zápas s Nitrou nastúpili, no výsledok 0:3 sa do celkového hodnotenia premietne rovnako, akoby sa premietla prípadná kontumácia. (per)

Program 11. kola - sobota 4. októbra: Rapid - Vranov (10.30), Senica - Kys. Lieskovec, Senec - Humenné, Rim. Sobota - Dun. Streda, Prievidza - Ličartovce, Nitra - Podbrezová, Báč - Košice, Prešov - Šaľa (všetky o 15.00).

Kysucký Lieskovec - Prešov 1:1 (0:1)

GÓLY: 90+. Matúš - 34. Jakubko. KYS. LIESKOVEC: Beláň - Golian, Hornák, Matúš, Vajda, Vojvoda - Trhančík (75. Ryboň), Minarčík, Nemčík (61. Gállik) - Privarčák (65. Kekeli), Špánik, TATRAN: Stefanovič - Jantek, Friga, Kovalík, Dzuríček - Húščava, Viazanko, Dic, Novák (58. Javorek) - Hricov (85. Kakaščík), Jakubko. Pred 1200 divákmi rozhodoval Smolák, žlté karty Trhančík, Matúš - Novák, Viazanko,

Kysučania dokonale zaskočili ašpiranta na prvoligový dres. Hrali kolektívnejšie a boli počas celého stretnutia aktívnejší. V prvej polhodine si utvorili tri gólové šance, ktoré však Matúš v 8. minúte a Privarčák v 13. a 22. minúte nepremenili. Potom sa dostali k slovu aj hostia, po chybe domácej obrany sa ujali vedenia gólom Jakubka. Kysučania v tlaku nepoľavili, hrali naďalej ofenzívne a hostia len sporadicky ohrozili domácu bránu. V druhom polčase domáci odkryli svoju obranu, chýbalo im však športové šťastie. Vyrovnanie prišlo až v nadstavenom čase, keď po skrumáži pred prešovskou bránou vyrovnal Matúš na 1:1. (čim)

Podbrezová - Prievidza 2:1 (2:1)

GÓLY: 4. Pelegrin, 31. Lešták - 16. Keller. ŽP ŠPORT: Hanák - Chudík, Ličko, Lešták (90. Špulica), Bukovec (78. Krochta), Pančík, Pelegrin, Kmeť, Gajdošík, Voroňák (69. Sani), Jančík. HFK: Figura - Pánis, Loj, Černák, Vodecký, Keller (87. Bilík), Boháčik (54. Schmidt), Papaj, Mečiar, Píš (21. Pavlík), Bednár. Pred 1150 divákmi rozhodoval Kakaščík, žlté karty Pánis, Papaj (obaja Prievidza).

V 4. min. po nedorozumení prievidzskej obrany dôrazný Pelegrin krížnou strelou zabezpečil domácim vedenie. Prievidžania mali dobrú príležitosť v 14. min., keď Kellerov lob skončil tesne vedľa. O dve minúty sa už Keller nemýlil a Hanákom vyrazenú loptu po Papajovej strele dokopol do domácej siete. Po peknej akcii stredom prievidzskej obrany sa ocitol zoči-voči Figurovi, ale jeho strela išla tesne vedľa. V 31. min. po podobnej kombinácii Lešták už ponúknutú šancu využil. Druhý polčas hrali Prievidžania aktívnejšie, ale vyrovnať sa im nepodarilo. (van)

Vranov - Senec 0:1 (0:0)

GÓL: 65. Iskra. VRANOV: Halatovič - Petro, Oslovič, Kubalík - Chmura (69. Bumbera), Komár, Jenčko, Vožný (80. Paschiera), Kupec - Tavenčík (62. Homoľa), Lazúr. SENEC: Kollár - Majerník, Sendecký, Guldan, Beňo - Rožník (T. Angelovič), Halahija (46. Antal), Maťaš - Iskra, Hesek (62. Strapko, 90+Jankovič). Pred 1100 divákmi rozhodoval Samotný, žltá karta Angelovič (Senec).

Domáci sa dostali k slovu až v závere polčasu, keď Lazúr perfektne vysunul Chmuru, ten trafil len do brankára Kollára. Po prestávke sa hra vyrovnala Vranovčania v 65. minúte nezachytili rýchly brejk Senčanov a Iskra strelil rozhodujúci gól. Vranovčania sa snažili vyrovnať, no odklonila sa od nich šťastena, v 79. minúte Lazúr nastrelil brvno a ďalšie sľubné možnosti stroskotali na pozorne hrajúcej obrane Senca. (ľk)

Košice - Nitra 0:3 (0:0)

GÓLY: 53. Kóňa, 84. Farmadín, 86. Babic. 1. FC: Urda - Petričko, Beličák, Beňo, Ľ. Gajdoš - Nagy (74. Timkovič), Valkučák (63. Hoffman), Sapara, Toporčák - Zajac (58. Béreš), Zeher. NITRA: Senecký - Burák - R. Hrnčár, Ďatko - Rábek (80. Farmadín), Uhrík (87. Gál), Bubenko (65. Babic), Kóňa, Mojský - Kovan, Lovás. Pred 300 divákmi rozhodoval Jaška, žlté karty Gajdoš, Sapara - Uhrík, Babic, Kovan.

Konečný výsledok je pre domácich mladíkov až priveľmi krutý, lebo Nitra zďaleka toľko futbalového umenia neukázala, aby vyhrala rozdielom triedy. Po zmene strán bolo viac vzruchu. Hneď na úvod sa Urda vyznamenal po strele Kóňu, no o niekoľko minút už bol na jeho pokus z 20 m prikrátky. Beličákovú strelu musel kryť Senecký na dvakrát a vyznamenal sa pri tutovke Zehera v 78. min. Potom už prišli len chvíle hostí. Najprv skóroval Farmadín a o dve minúty nato z neprehľadnej situácie sa lopta dokotúľala do siete po Babicovom zakončení. (tp)

Šaľa - Báč 2:1 (0:0)

GÓLY: 49. Vyskoč, 58. Molnár - 68. Horký. ŠAĽA: Valenský - Kováč, Molnár, Lancz, Holmík, Sikorjak, Lalák, Mikla, Lörinc (77. Andódi), Vyskoč, Dékány (86. Vencel). DRUŽSTEVNÍK: P. Kostoláni - Cisár, Mikulec, Puchner, Mészáros (57. Lopú), Szijjartó, Pukalovič, Chorvát (57. Bodrogi), Horký, Tomčák, Nagy (84. Kapráľ). Pred 1356 divákmi rozhodoval Šulgan, žlté karty Vencel, Molnár, Lancz, Sikorjak, Kováč - Puchner, Cisár, Chorvát, Kostoláni, ČK: 70. Puchner,

Domáci pohrozili v prvom polčase iba delovkou Lancza z trestného kopu, ktorá letela nad a hlavičkou Dekányho v 43. min., ktorá šla vedľa brány. Hostia v prvom polčase veľmi dobre plnili taktické pokyny trénera, no po zmene strán akoby na ne zabudli. Šaľania ťažili najmä zo štandardných situácií a v priebehu desiatich minút rozhodli o výsledku. Najskôr Vyskoč doklepol do siete Szijjartóm na bránkovej čiare vyrazenú loptu, potom v 53. min. Lörincov trestný kop iba tesne minul šibenicu brány Báču, ale Hlavička Molnára už za Kostolániho chrbtom skončila. (skl)

Ličartovce - Rimavská Sobota 0:1 (0:0)

GÓL: 57. Pisár. LIČARTOVCE: Jakubech - M. Lukáč - Kišš, Krakovský - R. Šimko, Šinglár, Martaus (52. Kalmár), Solotruk, Bicák (77. Andraščík) - M. Adam, Rób. Tomko (69. Piatka). RIM. SOBOTA: Nôta - K. Németh, Balaško, Lipovský, Valkučák - Pinte (75. Rad. Tomko), Sujka, Desiatnik, Domík - Pisár, Maruniak (90. M. Staš). Pred 1100 divákmi rozhodoval Richtárik, žlté karty Krakovský - Maruniak, Balaško.

Domáci podali jeden z najslabších výkonov v sezóne. Aj keď si do prestávky utvorili päť vyložených príležitostí, nepremenili ani jednu. Hostia hrali umne a čakali na svoju príležitosť. Tú im ponúkol Kišš, na konci rýchleho brejku bol Pisár, ktorý zaznamenal rozhodujúci gól. (jm)

D. Streda - Rapid 4:2 (2:0)

GÓLY: 39. a 84. Bognár, 12. Drobný, 54. J. Nagy - 88. Hodulík, 90.+ Stacho (11m). DAC: Šanta - Olejník - Lukovics, Gábriš, Guza - Buka (79. (P. Ďurica), J. Nagy, Drobný, Sárkány - Kurinčák (86. J. Šercel), Bognár. RAPID: Matkobiš - Hodulík, Mazúch, Liptaj, Karnas (71. Vaňko) - Čertík, Stolárik, Škrabák (58. Senko), Lojdl (59. R. Kováč) - Timko, Stacho. Pred 1290 divákmi rozhodoval Šipoš, žlté karty Sárkány, Lukovics - Hodulík, Vaňko.

Domáci dali lekciu v poli lepšie kombinujúcemu nováčikovi z efektivity. Kým každá strela žlto-modrých skončila v sieti, Bratislavčania premárnili päť-šesť tutoviek. Ich záverečný nápor už prišiel neskoro. Góly v domácej sieti boli skôr dielom slabej koncentrovanosti exligistu, ktorého v zlomových momentoch podržal výborný Šanta. (áš)

Humenné - Senica 2:1 (1:1)

GÓLY: 14. a 46. Kozár - 6. A. Masarovič. HFC: J. Mucha ml. - M. Veselý - Sukovský (66. Turok-Heteš), Semanco - T. Opiela, Mycio, Höger (74. Čerňa), L. Opiela (89. R. Tomčák) - Šamo - Paraska, Kozár. SENICA: Hodál - Dančík, Kosík, M. Timko - A. Masarovič, J. Petráš, Hílek, Cifranič (28. Partel), Kročian - Hejčík (82. Zarecký), Dian (59. P. Masarovič). Pred 687 divákmi rozhodoval Straka, žlté karty Kozár, Šamo - Hílek, Cifranič.

Úvod stretnutia pod Vihorlatom vyšiel prekvapivo lepšie hosťom. Nekrytý A. Masarovič hlavičkou z 8 m prekonal humenského gólmana. Domácich však gól nepoložil, ba práve naopak prevzali v stretnutí iniciatívu. Milimetrovú prihrávku od Šama z hranice šestnástky Kozár zakončil presne. Ukážkovo sa Humenčanom vydaril vstup do druhého polčasu. Šamo prenechal loptu Paraskovi, ktorý z 18 m prudko vystrelil, brankár Hodál loptu iba vyrážal pred seba a volej Kozára už skončil v sieti. (šku)

1. Podbrezová 10 6 4 0 16:6 22

2. Šaľa 10 5 4 1 15:8 19

3. R. Sobota 10 5 4 1 11:5 19

4. Senec 10 5 3 2 18:10 18

5. Prešov 10 4 5 1 16:9 17

6. Prievidza 10 4 3 3 14:12 15

7. K. Lieskovec 10 3 5 2 8:6 14

8. Ličartovce 10 3 4 3 15:11 13