Šalianky vypadli z Ligy majstrov, v Pohári EHF proti Fredrikshavnu

TASR|15. sep 2001 o 21:47

Šaľa 15. septembra (TASR) - Slovenský majster v hádzanej žien Slovan Duslo Šaľa zvíťazil v odvetnom stretnutí 1. kola Ligy majstrov nad hráčkami litovského Eastcon AG Vilnius 26:23, čo však po štvorgólovej prehre vo Vilniuse (20:24) bolo málo na postup do druhého kola.

Duslo bude v pohárovej Európe pokračovať v Pohári EHF, v druhom kole ktorého si zmeria sily s dánskym tímom slovenskej reprezentantky Ingrid Hrčkovej Fox Team Nord Fredrikshavn (6. a 13. októbra).

Slovan Duslo Šaľa - Eastcon AG Vilnius 26:23 (13:11)

Zostava a góly:

Šaľa: Kodayová, Kudročová - Flašková 2, Bánková 9, Caltíková 1, Sulijová 2, Kormanová 3, Fečová 2/1, Hrabovská 2/2, Ladicsová 5/3

Vilnius: Miliauskajtová, Jankaitienová - Visockaitová 4, Andriulytová, Laurinavičiutová 2, Daraškevičová 2, Krisiunaitová, Ulčinskaitová, Samaitytová 1, Vijunaitová 5, Žyvatkauskaitová 1, Pekarskytová 8. Rozhodovali: Maričová, Gardinovačkiová (obe Juh.), vylúčenia: 6:3, ČK: Ladicsová za 3 vylúčenia, 7m hody: 8/6 - 0, 1500 divákov.

Prvý zápas 20:24, postupuje Vilnius

Slovenské majsterky začali nervózne a hosťujúce hráčky si až do piatej minúty najmä zásluhou ich najlepšej strelkyne z prvého zápasu Pekarskytovej udržiavali jednogólový náskok. Osobná obrana ich kanonierky Fečovou však Litovkám robila problémy v kombinácii. Do 19. minúty už Šalianky stačili vymazať štvorgólové manko z Litvy, no po oddychovom čase sa hráčky Vilniusu opäť dotiahli na jednogólový rozdiel. Po zmene strán dostali Chemičky svojho súpera pod výrazný tlak, v priebehu troch minút strelili štyri góly a v 36. minúte vyhrávali už sedemgólovým rozdielom. Hostky však využili nervóznu hru na oboch stranách na zníženie náskoku. Ešte necelé tri minúty pred koncom Šaľa za stavu 26:21 postupovala, no nakoniec v dramatickom závere stratila rozhodujúci náskok.

Darina Braunová, trénerka Dusla Šaľa: "Z nášho vypadnutia som veľmi sklamaná, pretože bolo v našich silách postúpiť. Úplne sklamali obe brankárky. Po vylúčení Ladicsovej sa naša hra úplne rozpadla, chyby robili aj naše najskúsenejšie hráčky. V závere, keď sme viedli ešte o päť gólov, sa hráčky zbrklo zbavovali lôpt namiesto toho, aby sme hru spomalili a upokojili." br pe la po

Domov»Halové športy»HádzanỊalianky vypadli z Ligy majstrov, v Pohári EHF proti Fredrikshavnu