Sečovce v druhom kole LM, čaká ich francúzsky tím S.0.Chambery

TASR|16. sep 2001 o 00:39

Bregenz 15. septembra (TASR) - Hádzanári slovenského majstra ŠKP Sečovce prehrali v odvetnom zápase 1. kola Ligy majstrov na pôde rakúského tímu Jet2web Bregenz 22:25, v prvom dueli však zvíťazili 28:22 a postúpili tak do druhého kola, kde si zmerajú sily s francúzskym klubom S.O. Chambery.

Pôvodne svietil na ukazovateli odvetného stretnutia konečný výsledok 26:22 pre Bregenz, po dlhej diskusii a následnom zhliadnutí videozáznamu napokon však posledný kontrovezný gól domácim neuznali.

Jet2web Bregenz - ŠKP Sečovce 25:22 (13:8)

Najviac gólov: Baričič 11, Klement 6, Gudelj 4 - Zostava a góly Sečoviec: Bakša, Fecman - Pavol Jano 1, Tabačko 1, Peter Jano 6, Servátka 2, Murín 1, Seman 2, Mrva 1, Schmiedt 1, Szücs 2, Tumidalský 5, vylúčení: 4:9, ČK: Seman, 7 m hody: 4/4 - 1/0, rozhodovali: Bartella a Rubinettti (obaja Tal.), 1500 divákov

Slovenský majster nezachytil úvod stretnutia a prehrával 3:9. Do konca polčasu síce Sečovčania znížili, Bregenz však išiel do kabín s päťgólovým náskokom. V priebehu druhého polčasu sa Východniari vďaka taktickému výkonu a presnej streľby Petra Jana a Tumidalského dokonca ujali vedenia, Bregenz však opäť zapol na vyššie obrátky a vybudoval si niekoľkogólový náskok. Sečovce však napokon dosiahli prijateľnú prehru, ktorá ich posúva do druhého kola.

"Moji zverenci podali v dnešnom stretnutí mimoriadne bojovný a obetavý výkon a dokázali sa vyrovnať aj s nepriazňou rozhodcov, ktorí boli po celý čas proti nám. Veľmi dobre zachytal Bakša, kvalitne zahrali aj Peter Jano a Tumidalský. Súper nám síce v závere ušiel o niekoľko gólov, chlapci však kontrolovali hru a zalúžene si vyobojovali postup do druhého kola. Na posledných desať minút nastúpil aj Szücs, no mrzí ma zranenie Mrvu, ktorý si vykĺbil rameno," povedal tréner Sečoviec Martin Lipták.

la po

Domov»Halové športy»Hádzaná»Sečovce v druhom kole LM, čaká ich francúzsky tím S.0.Chambery