Šestnásť postúpujúcich mužstiev vytvorí dvojice na základe pondelkového žrebu, ktorý sa uskutoční napoludnie vo Frankfurte nad Mohanom. Jednotlivé dvojice zohrajú medzi sebou dva zápasy systémom doma-vonku v termínoch 15. a 19. 11. 2003. Osem víťazných tímov postúpi na záverečný turnaj ME 2004, ktorého dejisko zatiaľ neurčili.
Súhrn piatkových výsledkov kvalifikačných skupín ME 2004 hráčov do 21 rokov:
2. skupina:
Travnik:
Bosna a Hercegovina "21" - Dánsko "21" 0:3 (0:3)
Góly: 14. a 22. Bechmann, 39. Tahirovič (vlastný), 3000 divákov
Bergen:
Nórsko "21" - Luxembursko "21" 5:0 (1:0)
Góly: 42. Gashi, 49., 61. a 70. Karadas, 90. Solli
Konečná tabuľka:
1. Nórsko 8 6 1 1 19:4 19
2. Dánsko 8 6 1 1 24:3 19
3. Bosna a H. 8 4 1 3 6:10 13
4. Rumunsko 8 2 1 5 6:7 7
5. Luxembursko 8 0 0 8 0:31 0
3. skupina:
Waidhoffen:
Rakúsko "21" - Česko "21" 0:2 (0:1)
Góly: 42. Kolář (11 m), 76. Svěrkoš, 3000 divákov
Aktuálny stav:
1. Česko 8 6 0 2 17:4 18
2. Bielorusko 8 6 0 2 11:6 18
3. Rakúsko 8 3 2 3 5:8 11
4. Holandsko 7 1 3 3 6:10 6
5. Moldavsko 7 0 1 6 3:14 1
Zostávajúci program: Holandsko - Moldavsko (11.10.)
4. skupina:
Eskilstuna:
Švédsko - Lotyšsko 3:2 (2:0)
Góly: 3. a 15. Elmander, 87. Hyssén - 71. Karlsons, 80. Buttriks
Budapešť:
Maďarsko - Poľsko 1:2 (0:0)
Góly: 61. Tóth - 81. Smolarek, 89. Brozek
Konečná tabuľka:
1. Poľsko 8 6 2 0 24:6 20
2. Švédsko 8 4 2 2 17:13 14
3. Maďarsko 8 4 0 4 17:13 12
4. Lotyšsko 8 3 0 5 11:14 9
5. San Maríno 8 1 0 7 8:29 3
5.skupina:
Perth:
Škótsko - Litva 3:2 (0:1)
Góly: 79. Hammell, 89. a 90.+ S. Hughes - 5. Stankevičius, 71. Kucys (11 m)
Lipsko:
Nemecko - Island 1:0 (0:0)
Gól: 83. Lauth, 6 100 divákov
Tabuľka:
1. Škótsko 6 4 1 1 10:6 13
2. Nemecko 6 4 1 1 11:5 13
3. Litva 6 3 0 3 10:10 9
4. Island 6 0 0 6 2:12 0
6. skupina:
Ararat:
Arménsko "21" - Španielsko "21" 0:2 (0:0)
Góly: 58. Castro, 82. Arriaga, 200 divákov
Atény:
Grécko "21" - Severné Írsko "21" 0:1 (0:1)
Gól: 25. McFlynn
Konečná tabuľka:
1. Španielsko 8 6 1 1 16:2 19
2. Grécko 8 3 3 2 10:7 12
3. Ukrajina 8 2 5 1 8:5 11
4. Sev. Írsko 8 2 1 5 8:16 7
5. Arménsko 8 1 2 5 5:17 5
7. skupina:
Istanbul:
Turecko "21" - Anglicko "21" 1:0 (1:0)
Gól: 2. Fatih Sonkaya, ČK: 85. Johnson (Angl.), rozhodoval: F. Meyer (Nem.)
zostavy
Turecko "21": Biler - Ibrahim Toraman, Serkan Balci, Servet Cetin, Mercimek - Fatih Sonkaya, Kemal Aslan, Selcuk Sahin, Halil Altintop - Ugur Inceman, Okan Koc
Anglicko "21": Grant - Johnson, Taylor, Sidwell (62. Reo-Coker), Davies - Jagielka, Wright-Phillips, Jenas, Ameobi, Defoe - Prutton (79. Bent)
Vila Nova de Gaia:
Portugalsko "21" - Slovensko "21" 4:1 (3:1)
Góly: 9. Quaresma, 25. Lourenco, 39. a 85. Hélder Postiga - 15. Jež, ŽK: 10. Kiška, 90. J. Ďurica, rozhodoval: Bergmann (Isl.)
Konečná tabuľka:
1. Turecko 8 7 1 0 18:5 22
2. Portugalsko 8 6 0 2 20:11 18
3. Anglicko 8 3 2 3 14:10 11
4. Slovensko 8 2 0 6 9:16 6
5. Macedónsko 8 0 1 7 4:23 1
8. skupina:
Zaprešic:
Chorvátsko "21" - Bulharsko "21" 0:1 (0:0)
Gól: 89. Tunčev, 1 500 divákov
Eupen:
Belgicko "21" - Estónsko "21" 4:2 (2:1)
Góly: 21. a 87. Cornelis (prvý z 11 m), 15. Blondel, 57. Turaci - 28. Lindpere, 69. Post
Konečná tabuľka:
1. Chorvátsko 6 3 2 1 9:4 11
2. Belgicko 6 3 1 2 10:8 10
3. Bulharsko 6 3 1 2 7:8 10
4. Estónsko 6 0 2 4 4:10 2
9. skupina:
Barry Town:
Wales "21" - Srbsko a Čierna Hora "21" 0:1 (0:1)
Gól: 30. Matič
Catanzaro:
Taliansko "21" - Azerbajdžan "21" 6:0 (3:0)
Góly: 27. a 61. Gilardino, 4. Zaccardo, 23. Gasbarroni, 54. D`Agostino, 90. Borriello
Konečná tabuľka:
1. Taliansko 8 7 0 1 26:5 21
2. Srbsko a Č. Hora 8 6 1 1 16:8 19
3. Fínsko 8 3 2 3 11:9 11
4. Wales 8 2 1 5 7:16 7
5. Azerbajdžan 8 0 0 8 0:22 0
10. skupina:
Moskva:
Rusko "21" - Gruzínsko "21" 3:2 (1:0)
Góly: 19. Gognijev, 71. Aršavin, 90.+ Vinogradov - 61. Gociridze, 86. Achalaja
Neuchatel:
Švajčiarsko "21" - Írsko "21" 0:2 (0:0)
Góly: 61. a 74. Walters
Konečná tabuľka:
1. Švajčiarsko 8 6 1 1 12:6 19
2. Rusko 8 5 0 3 14:8 15
3. Albánsko 8 3 1 4 10:10 10
4. Írsko 8 2 2 4 8:11 8
5. Gruzínsko 8 1 2 5 7:16 5