Futbal-Pohár UEFA: Greškov Inter Miláno remizoval v Alavese 3:3

TASR|16. feb 2001 o 12:31

Bratislava 16. februára (TASR) - Európska klubová súťaž číslo dva Pohár UEFA, pokračovala vo štvrtok úvodnými zápasmi osemfinále.

Pražská Slavia uhrala s nemeckým Kaiserslauternom na domácom trávniku iba bezgólovú remízu. "Zošívaní" boli evidentne lepší, častejšie mali loptu na svojich kopačkách a len vinou streleckej nemohúcnosti neskórovali. Portugalské Porto prehrávalo síce v súboji s FC Nantes Amadovým gólom zo 14. minúty 0:1, no o dve minúty neskôr vyrovnal strelou zo značky pokutového kopu domáci Esquerdinha. Po zmene strán si dal hosťujúci Gillet vlastný gól (59.) a štyri minúty pred koncom stanovil na 3:1 Secretario.

Vynikajúcu východiskovú pozíciu si pred odvetou vypracoval FC Liverpool, ktorý na Olympijskom štadióne v Ríme pred takmer 60-tisícovou návštevou zvíťazil dvoma presnými zásahmi Owena 2:0.

Na zápas Vallecana s Bordeaux bolo zvedavých iba 7500 divákov, tí však svojich miláčikov po vysokom víťazstve 4:1 vyprevadili do kabín búrlivým potleskom. "Lastovičky" síce viedli zásluhou Laslandesa od 2. minúty, ale potom prišiel uragán domácich futbalistov. Najskôr v 19. min vyrovnal De Quintana a v posledných 17-tich minútach sa do listiny strelcov zapísali ešte Bolič (73.), Quevedo (82.) a Michel (90.).

Barcelona vyhrala v Aténach nad AEK gólom Luis Enriqua zo 41. min. Bezgólová remíza sa zrodila v Stuttgarte v súboji s Celta Vigo. Remízou sa skončilo aj stretnutie Alavesu s Interom Miláno, no tu padlo až šesť gólov. Spoluhráči slovenského reprezentanta Vratislava Greška, ktorý má po prestupe z Leverkusenu, v Pohári UEFA stop, ale do Španielska s mužstvom odcestoval, prehrávali Morenovým gólom zo 43. min 0:1. Hosťujúci Recomba ale dal Alavesu gól do šatne a päť minút po zmene strán dal druhý gól. V 65. minúte zvýšil Vieri na 3:1 pre Inter, no Tellez (70.) a Alonso (73.) napokon ratovali aspoň remízu. V Eindhovene zvíťazil domáci PSV nad Parmou 2:1, za domácich presne strieľali Ooijer (24.) a Rommedahl (73.), za hostí Mboma (67.).

Pohár UEFA vo futbale - osemfinále, prvé zápasy:

Slavia Praha - 1. FC Kaiserslautern 0:0

17.800 divákov.

FC Porto - FC Nantes 3:1 (1:1)

Góly: 16. Esquerdinha z pok. kopu, 59. Gillet (vlastný), 86. Secretario - 14. Ahamada.

AS Rím - FC Liverpool 0:2 (0:0)

Góly: 46. a 72. Owen, 59.715 divákov.

Rayo Vallecano - Girondins Bordeaux 4:1 (1:1)

Góly: 19. De Quintana, 73. Bolič, 82. Quevedo, 90. Michel - 2. Laslandes, 7500 divákov.

AEK Atény - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Gól: 41. Luis Enrique, 24.000 divákov.

VfB Stuttgart - Celta Vigo 0:0

20.000 divákov

PSV Eindhoven - AC Parma 2:1 (1:0)

Góly: 24. Ooijer, 73. Rommedahl - 67. Mboma, 30.000 divákov.

Alaves - Inter Miláno 3:3 (1:1)

Góly: 43. Javi Moreno, 70. Oscar Tellez, 73. Ivan Alonso - 45. a 50. Recoba, 65. Vieri, 16.000 divákov.