Brandner dal prvý rakúsky gól

Sportnet|14. okt 2003 o 00:00

Nedeľňajší zápas Minnesota - San Jose (2:3) vojde do dejín rakúskeho hokeja. V 7. minúte premenil domáci ľavý krídelník Christoph Brandner prihrávku Pierre-Marca Broucharda a vo svojom treťom stretnutí v prestížnej zámorskej lige strelil premiérový gól ..

Nedeľňajší zápas Minnesota - San Jose (2:3) vojde do dejín rakúskeho hokeja. V 7. minúte premenil domáci ľavý krídelník Christoph Brandner prihrávku Pierre-Marca Broucharda a vo svojom treťom stretnutí v prestížnej zámorskej lige strelil premiérový gól hokejistu z krajiny našich západných susedov.

Brandner bol v predchádzajúcej sezóne najlepším strelcom nemeckej DEL. V drese majstrovského tímu Krefeld Piguinen dosiahol 28 gólov a 17 asistencií. V play off mal bilanciu 9 gólov - 9 asistencií. Zaslúžene ho vyhlásili za najlepšieho hráča ligy.

Dvadsaťosemročný rakúsky reprezentant bol draftovaný v roku 2002 v ôsmom kole na 237. mieste. Zmluvu s Minnesotou podpísal toto leto po zložitých rokovaniach.

V zápase proti San Jose strávil Brandner na ľade 15:07 min, tréneri ho stavali aj na presilovky a so štyrmi pokusmi bol najčastejším strelcom svojho tímu. Šikovný krídelník je druhým hokejistom z Rakúska v NHL. Kmeňovým hráčom St. Louis je brankár Reinhard Divis, chytá vo farme.