Mezei a Handzuš 0+1, Demitra (1+1) sa doťahuje na lídra Pálffyho

TASR|23. okt 2003 o 09:04

New York 23. októbra (TASR) - V šiestich zápasoch zámorskej NHL sa v noci na štvrtok opäť nestratili ani slovenskí hokejisti.

Kanadské bodovanie si vylepšili traja Slováci - Branislav Mezei (Florida) a Michal Hadnzuš (Philadelphia) jednou asitenciou a Pavol Demitra (St. Louis) ešte pridal k tomu gólový zápis. Napriek tomu sa z víťazstva tešil len Mezei, ktorý v siedmom stretnutí tejto sezóny zapísal prvý bod do tabuľky produktivity. Navyše prekvapujúci triumf panterov na ľade v New Jersey (2:1) znamená prvý plný bodový zisk pre Floridu v tejto sezóne.

Demitra, ktorý je po štvrtku druhým najproduktívnejším Slovákom po Žigmundovi Pálffym (Los Angeles) s ôsmimi bodmi (3+5), bol pri oboch úspechoch bluesmanov, avšak St. Louis napokon prehrali vo Vancouveri 2:3. Demitra bol treťou hviezdou zápasu a v posledných troch stretnutiach zaznamenal bilanciu 3+3. Letci z Philadelphie sa trápili aj na ľade Anaheimu, kde po predĺžení prehrali 3:4, center Handzuš mal jednu asistenciu.

Výsledky:

New Jersey - Florida 1:2 (Mezei 0+1), Detroit - Columbus 4:1, Pittsburgh - Carolina 1:1 po predĺžení, Dallas - Toronto 1:3, Anaheim - Philadelphia 4:3 po predĺžení (Handzuš 0+1), Vancouver - St.Louis 3:2 (Demitra 1+1).

Domov»Hokej»NHL»Mezei a Handzuš 0+1, Demitra (1+1) sa doťahuje na lídra Pálffyho