Slováci prispeli k remíze Phoenixu

Sportnet|28. okt 2003 o 00:00

[b]NEW YORK [/b]– Slovenská trojica Ladislav Nagy, Radoslav Suchý a Branko Radivojevič mala prsty vo všetkých góloch Phoenixu v nedeľňajšom stretnutí NHL, v ktorom Coyotes remizovali na ľade Vancouveru 3:3 po predĺžení. Krídelník Nagy prihrával najskôr na

Gólman Buffala Sabres Martin Biron si poradil so strelou Tanguaya. Zo zápasu Colorado Avalanche – Buffalo Sabres 1:3. FOTO – REUTERS

NEW YORK – Slovenská trojica Ladislav Nagy, Radoslav Suchý a Branko Radivojevič mala prsty vo všetkých góloch Phoenixu v nedeľňajšom stretnutí NHL, v ktorom Coyotes remizovali na ľade Vancouveru 3:3 po predĺžení. Krídelník Nagy prihrával najskôr na gól Shana Doana, ktorým hosťujúci kapitán znížil v 29. minúte na 1:2. O dve minúty nato vyrovnal strelou nad rameno Dana Cloutiera obranca Suchý a asistenciu si pripísal opäť Nagy. Canucks po presnom zásahu kapitána Markusa Näslunda v 49. minúte opäť viedli, ale po akcii útočníka Radivojeviča už pri záverečnej power play vyrovnal 74 sekúnd pred koncom tretej tretiny Krystofer Kolanos. Dvadsaťdvaročný center presedel posledný duel Phoenixu proti San Jose v hľadisku.

„To, že mi tréner nedal dôveru, som bral osobne. Preto nechcem dovoliť, aby sa to opakovalo, ale to je trénerova úloha – motivovať hráčov a presne to sa stalo v mojom prípade,“ povedal Kolanos.

„Dobre sme forčekovali, hodil som puk pred bránku Brankovi (Radivojevičovi) a ten mi ho poslal naspäť, čo pomýlilo brankára Cloutiera,“ popísal svoj prvý gól v sezóne Kolanos. „Pre nás je remíza prehrou. Najmä v druhej tretine sme ich pustili do zápasu. Dostať gól v závere stretnutia je frustrujúce,“ povedal Näslund.

Buffalo víťazí

Miroslav Šatan zaznamenal asistenciu pri výhre Buffala 3:1 na ľade Colorada. Sabres poslal do vedenia na začiatku druhej tretiny využitou presilovkou český útočník Aleš Kotalík. Šatan poslal prihrávku obrancovi Rorymu Fitzpatrickovi, ktorého strelu tečoval Kotalík a vsietil svoj tretí gól v sezóne. Avalanche Alexom Tanguayom v 35. minúte vyrovnali, ale dve a pol minúty pred koncom rozhodol o výhre Sabres bývalý hráč Colorada Chris Drury, ktorý prekonal mladíka v bránke Phila Sauveho strelou z pravého kruhu. Ešte predtým si odsedel Drury v tretej tretine dva menšie tresty. Po tom druhom, ktorý mu skončil v čase 52:53, prišiel ku svojmu gólmanovi Martinovi Bironovi a predpovedal budúcnosť.

„Prišiel ku mne, pobúchal ma po betónoch a povedal: Teraz strelím gól!,“ usmieval sa Biron. „Pokúsil som sa trafiť medzi brankárove betóny a so šťastím to prešlo,“ popisoval svoju víťaznú strelu Drury. Triumf hosťujúceho tímu poistil gólom do prázdnej bránky Jean-Pierre Dumont. Colorado nastrelilo päť minút pred koncom pri presilovke 5:3 žŕdku. „Keď nevyužijete presilovku 5:3, zvyčajne sa šťastie potom obráti proti vám. A to bol aj dnešný prípad,“ povedal domáci kouč Tony Granato.

Šatana delí gól od méty

Buffalo vyhralo po zlom štarte do sezóny tri zápasy za sebou a nemalou mierou k tomu prispel Drury. Center bodoval už sedem duelov po sebe a na svojom konte má deväť bodov. Sabres skončili svoju šesťzápasovú šnúru po ľadoch súperov s bilanciou štyri výhry a dve prehry. „Táto cesta nám vyšla a sme nadmieru spokojní a pyšní,“ povedal Drury, ktorý odohral svoje prvé štyri roky v NHL v drese Colorada pred tým, ako ho minulú sezónu vymenili do Calgary Flames. Šatanovi chýba už len jediný presný zásah na to, aby ako 10. hráč v histórii strelil 200 gólov v drese Sabres. Švédsky center Colorada Peter Forsberg asistoval pri Tanguayovom úspechu a zaznamenal 700. bod v základnej časti.

Nováčik Joffrey Lupul, sedmička draftu 2002, sa postaral o remízu Anaheimu 1:1 s Chicagom. Pravý krídelník tímu Mighty Ducks vyrovnal v 53. minúte počas presilovej hry. Veľkú zásluhu na góle má obranca Niclas Hävelid, ktorý poslal Lupulovi tvrdú, ale presnú prihrávku. „Neviem, či ma videl hneď od začiatku, alebo až v poslednej chvíli, ale na tom nezáleží, dôležité je, že mi prihral,“ okomentoval svoj druhý gól v sezóne Lupul.