Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Tri body Nagya, po dva Pálffyho a Demitru

NEW YORK - V sobotňajších zápasoch NHL sa gólovo zo Slovákov presadil iba útočník Atlanty Ronald Petrovický, ktorého Thrashers podľahli na ľade Columbusu 2:4. Asistenciu pri jedinom góle Montrealu si v Buffale (1:2) pripísal Zedník, raz asistoval aj ...

Marián Hossa z tímu Ottawa Senators (dolu) bojuje o puk s hráčom New Jersey Devils Jamiem Langenbrunnerom. Ottawa - New Jersey 0:1. FOTO - ČTK/AP

NEW YORK - V sobotňajších zápasoch NHL sa gólovo zo Slovákov presadil iba útočník Atlanty Ronald Petrovický, ktorého Thrashers podľahli na ľade Columbusu 2:4. Asistenciu pri jedinom góle Montrealu si v Buffale (1:2) pripísal Zedník, raz asistoval aj Országh z Nashvillu. V trinástich dueloch v nedeľu sa naším darilo lepšie, bodovo sa presadilo až desať Slovákov. Najviac to išlo útočníkovi Phoenixu Nagyovi, ktorý dvoma gólmi a asistenciou prispel k víťazstvu kojotov nad Anaheimom 4:3 po predĺžení. Víťaznú strelu zariadil v druhej minúte nadstaveného času ďalší člen slovenskej enklávy Suchý. Bodové konto si o prihrávku vylepšil i Radivojevič, ktorý nahrával prvej hviezde zápasu Nagyovi v 7. min na druhý gól. Dvoma bodmi sa opäť prezentoval s prehľadom najproduktívnejší Slovák Pálffy. Bluesmani zo St. Louis si poľahky poradili s floridskými pantermi 2:0, keď na oba góly Tkachuka, ktorý strelil víťazný gól svojho tímu v uplynulých troch stretnutiach, prihrával Demitra. Sejna sa predviedol štyrmi strelami.

PIATOK: Gáborík bez zásahu

Columbus prerušil s Atlantou (4:2) čiernu sériu siedmich prehier za sebou vďaka prvému hetriku v kariére útočníka Výborného v 244. zápase v NHL. V drese hostí strelil tretí gól v sezóne R. Petrovický, k čomu pridal aj boxerský súboj s Westcottom. Ani asistencia Országha nestačila Nashvillu na zisk bodov v Chicagu. Obranca Chicaga Berard okorenil debut gólom. Aj v druhom zápase v sezóne vyšiel útočník Minnesoty Gáborík naprázdno, jeho tím vyhral v Calgary 3:0. V Buffale úradoval brankár Noronen, ktorý mal 36 úspešných zásahov a zaslúžil sa o triumf šablí nad Montrealom 2:1. Sedem streleckých pokusov vyslal na Fína Zedník, ale bod si pripísal len za asistenciu. Marcel Hossa mal dva mínusové body. Domáci Šatan mal strelu a plusový bod. Florida vyhrala doma po piatich zápasoch, keď na hokejkách panterov skončil Pittsburgh (6:3). Slovenský obranca Mezei mal v drese víťazov dva plusové body a trikrát vystrelil.

SOBOTA: Tampa - Pittsburgh 9:0

Predátori z Nashvillu po dvoch tretinách a vedení 3:0 pomýšľali na ľahko dosiahnutý zisk, hostia sa v priebehu záverečnej dvadsaťminútovky zmobilizovali a postarali sa o obrat. Trojgólový náskok Detroit evidentne uspokojil, no vypúšťanie alebo podceňovanie súpera sa nevypláca. Joseph, ktorý dostal prednosť pred Haškom, sa v III. tretine nestačil čudovať. Z 20 striel skončila v sieti každá piata. „Šokovú terapiu“, po ktorej odchádzali šťastnejší hráči z mesta country hudby, začal v 47. min strelou spomedzi kruhov Országh. O zahanbujúci večer pittsburského hokeja sa krutým a súčasne i senzačným víťazstvom 9:0 postarala doma neporaziteľná Tampa. Za blesky, ktoré týmto výsledkom stanovili nový klubový rekord, sa trikrát trafil kapitán Lecavalier, štyrmi bodmi za gól a tri asistencie mu sekundoval Stillman. Tampa zmietla zdecimovaných tučniakov, ktorí ohrozili Chabibulina iba 15 strelami. Bluesmani zo St. Louis si poľahky poradili doma s floridskými pantermi 2:0. Nepolapiteľný pravý krídelník kráľov z Los Angeles Pálffy mal v 25. min prsty v gólom sa končiacej lahôdkovej biliardovej akcii s Čechom Modrým, aby potom v poslednej minúte riadneho hracieho času sám vyrovnal na 2:2. V predĺžení hráči Los Angeles na súpera nestačili a po góle Staala podľahli 2:3. Pálffy, v súčasnosti druhý muž tabuľky produktivity, zasypal brankára Caroliny Weekesa šiestimi strelami, jeho spoluhráč Višnovský vyskúšal reflexy brankára s čiernou farbou pleti piatimi pokusmi. Premiérový gól v rozbiehajúcom novom ročníku vsietil proti Vancouveru minnesotský Gáborík, no ani to však nestačilo čo i len na remízu, divosi prehrali 3:4.

Bondra i Jágr naprázdno

Z trápenia nevytrhla Washington ani trefa Bondru či dve asistencie Jágra, pretože Capitals prehrali opäť. Na triumfe Philadelphie na ľade New Yorku Rangers (2:1 po predĺžení) mal najväčšiu zásluhu Amonte. Aktívny bol aj ich spoluhráč Handzuš. Hráči Bostonu zaznamenali prvé domáce víťazstvo v sezóne, keď zdolali Dallas 4:1. Bruins dokázali poraziť hviezdy z Texasu iba po druhý raz z 11 vzájomných zápasov. Na víťazstve Toronta nad Edmontonom (4:1) mala najväčšiu zásluhu dvojica Mogiľnyj - Belfour. Ruský útočník dvakrát skóroval a raz asistoval, kanadský brankár zaznamenal 34 úspešných zásahov a dosiahol 406. víťazstvo v kariére. Montreal zdolal Buffalo 3:0, keď gólman domácich Theodore ku 4. shutoutu v sezóne (21. v kariére) pridal aj asistenciu. Jeho spoluhráči Zedník a Marcel Hossa sa zapísali iba dvomi, resp. jedným streleckým pokusom. Druhý najlepší strelec Sabres Šatan ohrozil Theodora dvakrát. Jediný gól rozhodol o prehre Ottawy s New Jersey (0:1). Z posledných šiestich zápasov Devils tak päťkrát zvíťazili a raz remizovali. Brankár diablov Brodeur zaznamenal 26 zásahov a dosiahol 66. shutout v kariére. Päťzápasovú sériu Senators bez víťazstva nepomohli ukončiť ani Chára a Marián Hossa. Hossa okrem 4 streleckých pokusov zaznamenal dve trestné minúty a bol druhou hviezdou zápasu. Islanders nepomohlo k víťazstvu nad Atlantou (3:4) ani vedenie 2:0. V II. tretine za 68 s vyrovnali Ronald Petrovický a Majeský a o necelú minútu bolo po góle Kovaľčuka už 2:3. Majeský okrem gólu mal aj mínusový bod. Petrovický dosiahol štvrtý zásah v sezóne, keď dal zatiaľ všetky góly u súperov.