Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Debakel Realu Madrid, lídrom opäť La Coruňa

MADRID 10. novembra (SITA) - Prvé dva tímy tabuľky Primera division - Real Madrid a Valencia prehrali, a tak sa po víkende na čelo tabuľky dostala opäť La Coruňa, ktorá v sobotu prišla k víťazstvu ako slepé kura k zrnu. Galícijčania dokázali stráviť stred

ajší gólový prídel z Monaka (3:8) a v súboji s ďalším účastníkom Ligy majstrov San Sebastianom vyhrali 2:1. Hostia však prišli o body až v posledných dvadsiatich minútach po dvoch nešťastných "vlastencoch" Igora Jauregiho. Nevídané veci sa diali na štadióne Ramona Sancheza Pizjuana v Seville, kde hviezdny Real Madrid utrpel riadny výprask od miestneho FC. Bielemu baletu chýbali v zápase dve opory zadných radov - Roberto Carlos (zranenie), Salgado (trest) a v defenzíve to riadne škrípalo. V 14. minúte zápasu už bolo 3:0 pre domácich a tréner Realu Carlos Queiroz reagoval striedaním neskúseného stredného obrancu Rubena za Solariho a preskupením obranných radov. "Nemám veľa čo vysvetľovať. Sevilla hrala na rozdiel od nás dobre, v úvode mala aj dosť šťastia. Za stavu 0:3 po pätnástich minútach to bolo zlé, no postupne sme sa najmä v obrane zlepšili. Časť zodpovednosti za prehru nesiem aj ja, pretože ja som určoval zostavu a taktiku na stretnutie," povedal po zápase kormidelník "pusiniek" Queiroz. Prezident Realu Florentino Perez označil výsledok zo Sevilly iba za "nehodu" a nebude z nej vyvodzovať žiadne dôsledky. Hviezdou zápasu bol domáci tvorca hry - iba dvadsaťročný Jose Reyes, ktorý si vypýtal reprezentačnú miestenku na blížiace sa dôležité barážové zápasy ME 2004 proti Nórsku. Negatívom bolo zasa až 13 žltých kariet, pričom Guti videl v 84. min aj červenú. Vo Valencii zariadil prekvapujúce víťazstvo hostí zo Santanderu dvoma gólmi Rodolfo Bodipo. Zverencom trénera Rafu Beniteza tak po prehre patrí v tabuľke druhá priečka, o skóre pred Realom Madrid. Nahor sa stále viac a viac posúva zlepšujúca sa Barcelona, ktorá vydrela víťazstvo nad Betisom Sevilla a momentálne je už na 4. mieste, zaručujúcom predkolo Ligy majstrov. Vo víťaznom "marši" pokračuje aj Atletico Madrid, ktoré si tentoraz poradilo s nebezpečným Villarealom. Zo zóny zostupu sa po víkende vyšplhala Mallorca, ôsma prehra v sezóne drží na ligovom dne barcelonský Espanyol.

FC Barcelona - Betis Sevilla 2:1 (1:0)

Góly: 42. Kluivert, 83. Marquez - 53. Fernando, ČK: 63. Ito (Betis), 80 000 divákov

FC Sevilla - Real Madrid 4:1 (4:0)

Góly: 4. Helguera (vlastný), 7. Silva, 14. Alves, 37. Casquero - 54. Ronaldo, ČK: 84. Guti (Real Madrid), 85. Silva (Sevilla), 40 000 divákov

Athletic Bilbao - Espaňol Barcelona 1:0 (1:0)

Gól: 14. Iraola, 28 000 divákov

Real Zaragoza - Celta Vigo 1:1 (1:1)

Góly: 9. Ponzio - 4. Ignacio, 25 000 divákov

Deportivo La Coruňa - Real Sociedad San Sebastian 2:1 (0:1)

Poradie najlepších strelcov po 11. kole:

9 gólov - Ronaldo (Real Madrid), 7 - F. Torres (Atletico Madrid), Pandiani (La Coruňa), 6 - Mista (Valencia), 5 - Oliveira (Valencia), Makukula (Valladolid), Raul (Real Madrid), Miloševič (Celta Vigo), Bodipo (Santander), Dario Silva (FC Sevilla), Eto´o (Mallorca), Salva Ballesta (Malaga)