Višňovského cítiť aj v útoku

Sportnet|11. nov 2003 o 00:00

Los Angeles Kings majú v mužstve adekvátnu náhradu za ofenzívneho obrancu Mathieua Schneidera. Nevyžiadalo si to pridlhé obdobie a dokonca nebolo potrebné ani získať novú akvizíciu. Píše vo svojom pondelkovom vydaní denník Los Angeles Times.

Ľubomír Višňovský, obranca Los Angeles Kings. FOTO - ČTK/AP

Mužom, ktorý na seba upozornil výbornými výkonmi na oboch koncoch klziska, je Ľubomír Višňovský. Slovenský hráč je aktuálne v produktivite obrancov na prvej priečke a pravidelne chodí na presilovky.

Kouč Kings Andy Murray mu dôveruje a v každom stretnutí v tejto sezóne dostáva topoľčiansky rodák na ľade viac priestoru. Jeho priemer za uplynulú sezónu činil 19:30 minút na stretnutie, v tomto ročníku je to o necelých päť minút viac – 24:23. Podiel na tom majú aj zranenia v tábore Kings, v obrane bolo cítiť absencie Aarona Millera a kapitána Mattiasa Norströma. Višňovský sa však prezentoval najmä agresívnejšou hrou a vynikol pri presilovkách.

Dvadsaťsedemročný Višňovský bol v úvodných 13 dueloch viac ako len náhradníkom za Mathieua Schneidera, ktorého v uplynulej sezóne pred play off vymenilo vedenie Kings do Detroitu Red Wings. Ako kompenzácia putovali do Kalifornie útočník Sean Avery, ruský bek Maxim Kuznecov a práva výberu v 1. kole draftu 2003 a v 2. kole 2004.

„Nie je to iba o zbieraní bodov, je to aj jeho elán a hokejové zručnosti. Je to, jednoducho, výborný hráč,“ tvrdí kouč Los Angeles Andy Murray. Slovák, ktorého získal tím zo západného pobrežia USA vo 4. kole vstupného draftu 2000, bol v uplynulej sezóne v nasadzovaní na presilovky v druhej formácii, no v tejto sezóne sa posunul medzi elitnú päticu pre hru v početnej výhode.

V 13 zápasoch má na konte 4 góly, najviac spomedzi všetkých obrancov ligy, a 12 bodov, z toho 9 dosiahol práve v presilovkách. „Vidieť, že hra v početnej výhode nám ide v celku dobre. Dostávam viac príležitostí. Samozrejme, že zatiaľ som so svojou hrou spokojný,“ tvrdí bývalý hráč bratislavského Slovana Ľubomír Višňovský. (sb)