Cíger druhou hviezdou proti Philadelhii, Handzuš a Nagy s asistenciami

TASR|24. sep 2001 o 12:59

New York 24. septembra (TASR) - V siedmich prípravných zápasoch zámorskej NHL sa v noci na pondelok predstavilo deväť Slovákov

. Bodovo sa presadili traja - Zdeno Cíger z New Yorku Rangers sa s gólom a asistenciou stal druhou hviezdou zápasu s Philadephiou (2:1) a dvojica útočníkov Phoenixu Coyotes Michal Handzuš a Ladislav Nagy si pripísali asistenciu pri góle Brada Maya do bránky majstrov z Colorada (3:2 po predĺ.).

Cíger nastúpil v stretnutí v česko-slovenskom útoku spoločne s Radkom Dvořákom a Petrom Nedvědom, lebo jeho doterajší prominentní spoluhráči z prvého útoku Eric Lindros i Theo Fleury proti letcom nenastúpili. Martinský rodák najskôr v záverečnej tretine vyrovnal po tečovaní Dvořákovej prihrávky v 53. min a už pri ďalšom striedaní asistoval pri góle Nedvěda v presilovke jazdcov. Domáci obranca Smrek si odsedel dve minúty za nedovolené bránenie. Začiatok tretej tretiny zdržal 36-minútový príhovor amerického prezidenta Georga W. Busha, ktorý takmer 16.000 divákov sledovalo na veľkej obrazovke.

V Denveri sa stretol domáci obranca Jaroslav Obšut s trojicou krajanov v dresoch Phoenixu - obrancom Radoslavom Suchým a útočníkmi Michalom Handzušom a Ladislavom Nagyom. Obaja bývalí bluesmani vypracovali v úvodnej tretine gólovú akciu pre Brada Maya.

V tíme Nashvillu sa predstavili Vladimír Országh a Richard Lintner a v celku Minnesoty Ľubomír Sekeráš, bodovo sa však nepresadil ani jeden.

Výsledky: Colorado - Phoenix 2:3 po predĺžení (Handzuš i Nagy 0+1), Anaheim - San Jose 3:2, Toronto - Ottawa 5:4, Minnesota - Calgary 4:2, Vancouver - Edmonton 2:3, NY Rangers - Philadelphia 2:1 (Cíger 1+1), Nashville - Chicago 1:0

Domov»Hokej»NHL»Cíger druhou hviezdou proti Philadelhii, Handzuš a Nagy s asistenciami