Strelecké trápenie Ottawy

SITA|18. nov 2003 o 09:07

NEW YORK 18. novembra (SITA) - V jedinom pondelkovom zápase kanadsko-americkej NHL sa v hlavnom meste Kanady stretli konkurenti zo Severozápadnej divízie - mužstvá Ottawy a Buffala. Duel začali domáci očakávaným náporom a brankár Sabres Martin Biron sa vy

znamenal najmä pri šanci českého krídelníka Martina Havláta, ktorému naservíroval ideálnu prihrávku jeho krajan Radek Bonk pri úniku dvoch na jedného. Senators mohli dostať do vedenia aj Václav Varaďa a na začiatku druhej tretiny kapitán Daniel Alfredsson, ale ich príležitosti z bezprostrednej blízkosti zneškodnil opäť výborný Biron. Hostia postupne hru vyrovnali a po štyridsiatich minútach bol stav nerozhodný 0:0. O výsledku rozhodla prvá päťminútovka záverečnej tretiny, keď Buffalo v priebehu 14 sekúnd zasadilo Ottawe dva nečakané údery. Najprv center Daniel Briere vykorčuľoval spoza bránky a nezištne našiel J.P. Dumonta, ktorý zblízka nedal šancu českému gólmanovi Martinovi Prusekovi. Hneď po vhadzovaní hráči Sabres opäť zaútočili, ruský útočník Maxim Afinogenov prihral veteránovi Jamesovi Patrickovi a štyridsaťročný veterán presnou strelou ponad Prusekovo rameno zvýšil na 2:0. Domáci síce rýchlo odpovedali, keď v 45. minúte využil presilovku obranca Wade Redden, ale na viac sa už do konca stretnutia nezmohli. Ottawa tak prvýkrát od sezóny 2001-2002 prehrala v dvoch domácich dueloch za sebou a už v treťom zápase v rade nestrelila gól pri vyrovnanom počte hráčov na ľade. "Nehráme to, na čo máme. Nevieme dať gól, či už pri hre piatich proti piatim alebo štyroch proti štyrom. Nevytvárame si dostatok šancí," hľadal príčiny streleckej mizérie kapitán domácich Daniel Alfredsson. Naopak Buffalo pretrhlo šnúru troch stretnutí bez víťazstva a prenechalo posledné miesto v divízii práve senátorom. "V poslednom vzájomnom meraní síl sme v Ottawe zahrali veľmi dobre, a preto sme si verili aj teraz. Hráči podali výborný výkon a chcel by som ich pochváliť najmä za perfektnú prácu pri hre piatich proti piatim," povedal po zápase tréner Sabres Lindy Ruff. Zo slovenských hráčov sa bodovo nepresadili ani Marián Hossa a Zdeno Chára v drese domácich, ani Miroslav Šatan v hosťujúcom tíme.

Pondelkový výsledok a štatistiky:

Ottawa - Buffalo 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 45. Redden (T. White, Havlát) - 42. Dumont (D. Briere, Hecht), 43. J. Patrick (Afinogenov). Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše Neil - Boulton na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0.0. Strely na bránku: 24:25. Brankári: Prusek - M. Biron. Diváci: 15 744.