Zedníkove góly pomohli Montrealu k bodu

SITA|19. nov 2003 o 08:13

NEW YORK 19. novembra (SITA) - Richard Zedník sa dvakrát zapísal do streleckej listiny v utorkovom stretnutí NHL. Tretí a štvrtý gól slovenského útočníka v sezóne prehre Montrealu nezabránili a Canadiens podľahli Vancouveru 4:5 po predĺžení. Za remízu po

60 minútach však Montreal získali aspoň bod. V drese víťazného celku sa najviac darilo obrancovi Edovi Jovanovskimu, ktorý strelil dva góly a na jeden asistoval a útočníkovi Toddovi Bertuzzimu, autorovi troch prihrávok. Víťazný gól vsietil v štvrtej minúte nadstaveného času Mattias Öhlund. Švédsky obranca prebral prihrávku od Bertuzziho a strelou medzi betóny Joseho Theodora rozhodol o víťazstve Vancouveru, ktorý na domácom ľade neprehral už deviaty duel po sebe. Zedník sa okrem dvoch gólov prezentoval v úvodnej minúte druhej časti hry tvrdým zákrokom pri mantineli na obrancu Canucks Brenta Sopela. Ten po jeho narazení ostal niekoľko minút na ľade. Až potom za pomoci lekára odkorčuľoval na striedačku. Zedník trestu ušiel a už o 26 sekúnd otvoril strelou medzi betóny Dana Cloutiera skóre. Druhý gól pridal o päť minút, kedy ho pred bránkou presne našiel kapitán Saku Koivu. Zedník sa potom stal terčom útokov hráčov Canucks. Najskôr mu jeho tvrdý zákrok na Sopela vrátil Bertuzzi a potom ho zrazil na ľad krídelník Matt Cooke.

Utorňajšie výsledky a štatistiky:

Carolina - Philadelphia 2:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)

Góly: 51. O´Neill (Brind´Amour, Hill), 58. N. Wallin (Brind´Amour, Cole) - 44. Gagne (SOMÍK, Vandermeer), 47. S. Kapanen (K. Primeau, Gagne). Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:43. Brankári: Weekes - Hackett. Diváci: 12 248.

Colorado - Anaheim 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 55. Foote (Brigley, Skrastinš), 64. Selänne (R. Blake, Nikolišin) - 56. Prospal (Sýkora). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:25. Brankári: Aebischer - Giguere. Diváci: 18 007.

Calgary - Toronto 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 15. Reinprecht (Iginla, Lydman), 35. McAmmond (Reinprecht, Iginla), 62. Lydman (Reinprecht, Iginla) - 11. McCabe (Reichel, Tucker), 44. Sundin (Klee, T. Kaberle). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Oliwa - Belak na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:17. Brankári: McLennan - Belfour. Diváci: 17 509.

Edmonton - Chicago 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

Góly: 11. Dvořák (Hemský, M. York), 14. Stoll (J. Smith, Chimera), 15. Moreau, 50. Torres (Dvořák, M.A. Bergeron), 59. Dvořák (M. York) - 27. Bell, 34. Nichol (Karpovcev, Bell). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:35. Brankári: Conklin - Leighton. Diváci: 16 839.

Vancouver - Montreal 5:4 po predĺžení (0:0, 2:2, 2:2 - 1:0)

Góly: 30. S. Salo (Linden), 37. Morrison (Jovanovski, Bertuzzi), 48. Jovanovski (King, Öhlund), 52. Jovanovski (Bertuzzi, Linden), 64. Öhlund (Bertuzzi) - 21. ZEDNÍK (Ryder, Koivu), 26. ZEDNÍK (Koivu, Ryder), 41. A. Markov (Brisebois, Ribeiro), 52. Ryder (Koivu, Rivet). Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:23. Brankári: Cloutier - Theodore. Diváci: 18 630.

San Jose - NY Rangers 2:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)

Góly: 45. Koroľuk (McCauley), 51. Sturm (Damphousse, Marleau) - 25. Holík (Kovaľov, Ručinský), 25. Simon (M. Messier, Malachov). Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:31. Brankári: Toskala - Markkanen. Diváci: 14 618.