Zedník skóroval po 12 zápasoch

Sportnet|20. nov 2003 o 00:00

NEW YORK - Richard Zedník sa dvakrát zapísal do streleckej listiny v utorňajšom stretnutí NHL. Tretí a štvrtý gól slovenského útočníka v sezóne prehre Montrealu nezabránili. Canadiens podľahli Vancouveru 4:5 po predĺžení. Za remízu po 60 minútach však ...

Slovák Richard Zedník (vľavo) z Montrealu Canadiens sa teší so spoluhráčom Michaelom Ryderom z gólu do siete Vancouvru Canucks. V zápase Vancouver - Montreal 5:4 po predĺžení. FOTO -TASR/AP

NEW YORK - Richard Zedník sa dvakrát zapísal do streleckej listiny v utorňajšom stretnutí NHL. Tretí a štvrtý gól slovenského útočníka v sezóne prehre Montrealu nezabránili. Canadiens podľahli Vancouveru 4:5 po predĺžení. Za remízu po 60 minútach však hokejisti Montrealu získali aspoň bod.

V drese víťazného celku sa najviac darilo obrancovi Edovi Jovanovskemu, ktorý strelil dva góly a na jeden asistoval, a útočníkovi Toddovi Bertuzzimu, autorovi troch prihrávok. Víťazný gól vsietil v štvrtej minúte predĺženia Mattias Öhlund. Švédsky obranca prebral prihrávku od Bertuzziho a strelou medzi betóny Joseho Theodora rozhodol o víťazstve Vancouveru, ktorý na domácom ľade neprehral už deviaty duel v rade.

„Bola to pekná akcia Berta (Bertuzziho). Tréneri od nás obrancov žiadajú, aby sme sa zapájali do útoku, preto dávame toľko gólov,“ narážal Öhlund na fakt, že štyri z piatich gólov Canucks strelili práve zadáci.

Zedníka minul trest

Zedník sa okrem dvoch gólov prezentoval v 30. sekunde druhej časti hry aj tvrdým zákrokom pri mantineli na obrancu Canucks Brenta Sopela. Ten po jeho narazení ostal niekoľko minút na ľade. Na striedačku odkorčuľoval až za pomoci lekára. Zedník však trestu ušiel. O 26 sekúnd otvoril skóre. Druhý gól pridal o päť minút, keď ho pred bránkou presne našiel kapitán Saku Koivu. „Mal som šance a premenil som ich,“ povedal Zedník, ktorý ukončil sériu 12 zápasov bez gólu. „Dúfam, že sa nášmu útoku bude takto dariť aj naďalej.“ Slovák sa po svojich góloch a nečistom zákroku na Sopela stal terčom útokov hráčov Canucks. Tvrdo ho atakovali Bertuzzi a Jovanovski, potom ho zrazil na ľad krídelník Matt Cooke. Zedník sa k tomu odmietol bližšie vyjadriť s tým, že si zákroky príliš nevšímal.

Somík prihrával

Radovan Somík sa po dlhej pauze zavinenej zranením kolena vrátil do zostavy Philadelphie a vo svojom treťom zápase sezóny si pripísal prvý bod za asistenciu. Ľavý krídelník sa podieľal na góle Simona Gagneho, ktorý v 44. minúte otvoril skóre súboja s Carolinou.

Steve Reinprecht a Jarome Iginla zariadili výhru Calgary 3:2 po predĺžení nad Torontom. Reinprecht strelil gól a na dva prihral, Iginla obohatil svoje konto o tri asistencie. Obaja sa podieľali na víťaznom góle Toniho Lydmana, ktorý dorazil za chrbát Eda Belfoura Reinprechtovu strelu.

San Jose doma ešte nevyhralo

Hráči San Jose zaznamenali v súboji s New York Rangers (2:2) už svoju ôsmu remízu v sezóne. Žiadny iný tím nemá na konte viac nerozhodných výsledkov ako Sharks. Rangers vyhrávali po dvoch tretinách dvojgólovým rozdielom. San Jose v tretej tretine skóre vyrovnalo, avšak na domácom ľade v tomto ročníku ešte nevyhralo.