Zázračný obrat Venezuely

Sportnet|20. nov 2003 o 00:00

PRAHA - Nevídaný zvrat sa v samom závere zápasu juhoamerickej futbalovej kvalifikácie MS vo venezuelskom Maracaibe podaril domácim futbalistom. Od 60. minúty síce prehrávali po góle Botera 0:1, no v poslednej minúte José Rey vyrovnal a v nadstavenom ...

Bolívijčan Miguel Mercado (v strede) bojuje o loptu s Leopoldom Jimenezom (vpravo). Prizerá sa Jose Vallenilla. Zo stretnutia juhoamerickej futbalovej kvalifikácie v Maracaibe Venezuela - Bolívia 2:1.

FOTO - ČTK/AP

PRAHA - Nevídaný zvrat sa v samom závere zápasu juhoamerickej futbalovej kvalifikácie MS vo venezuelskom Maracaibe podaril domácim futbalistom. Od 60. minúty síce prehrávali po góle Botera 0:1, no v poslednej minúte José Rey vyrovnal a v nadstavenom čase zabezpečil domácim na radosť 30-tisíc priaznivcov víťazstvo 2:1 Juan Arango. Spustil tak ohňostroj a ďalšie búrlivé oslavy.

„Vyhrali sme preto, lebo sme do posledných sekúnd o víťazstvo bojovali. Rezignácia je slovo, ktoré už v našom slovníku nie je,“ vyhlásil hrdý tréner tímu Richard Paez. „Raz svitne deň, keď pokoríme aj Brazíliu,“ pridal sa prezident Venezuely Hugo Chavez, ktorý s ostatnými krajanmi rovnako oslavoval cenné tri body.

Venezuelčania, ktorí vyhrali aj v sobotu v Kolumbii 1:0, poskočili na piate miesto tabuľky a živia tak nádej prebojovať sa na majstrovstvá sveta v roku 2006 v Nemecku.

Venezuela je jedinou juhoamerickou krajinou, ktorá ešte na svetovom šampionáte nehrala. Pripomíname, že z desaťčlennej tabuľky si účasť v Nemecku vybojujú prvé štyri tímy, piaty bude hrať play off s tímom z iného regiónu.

Výsledky - Maracaibo: Venezuela - Bolívia 2:1 (0:0), 90. Rey, 90. Arango - 60. Botero, 30 000 divákov, Santiago de Chile: Čile - Paraguaj 0:1 (0:1), 31. Paredes, 60 000.

1. Paraguaj 4 3 0 1 8:6 9
2. Argentína 3 2 1 0 8:2 7
3. Brazília 3 2 1 0 4:2 7
4. Uruguaj 3 2 0 1 8:5 6
5. Venezuela 4 2 0 2 3:6 6
6. Peru 3 1 1 1 6:4 4
7. Čile 4 1 1 2 5:6 4
8. Ekvádor 3 1 0 2 3:3 3