Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Hossa proti Caroline 1+1, Chára 0+2

Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na piatok deviatimi zápasmi.

NEW YORK 21. novembra (SITA) - Vo štvrtkových stretnutiach NHL sa slovenskí hokejisti zapísali do kanadského bodovania iba v zápase Ottawa - Carolina. O výsledku rozhodla druhá tretina, počas ktorej sa domáci presadili až päťkrát. Senátori však nezačali dobre a vyše 18 minút neohrozili hosťujúceho gólmana Weekesa. Desať sekúnd pred koncom úvodnej časti hry vyrovnával na 1:1 Václav Varaďa, asistencie si pripísali Marián Hossa a Zdeno Chára. Pre domácich to bol po vyše týždni prvý gól v hre piatich proti piatim. Posledných osem gólov totiž strelili v presilovkách, čo je neoficiálny rekord NHL. V druhej tretine sa presadil v početnej výhode Marián Hossa a dosiahol jubilejný 10. gól v sezóne. Dva body si do kanadského bodovania pripísal aj obranca Zdeno Chára, ktorý asistoval ešte pri góle Todda Whita.

Hráči Bostonu si pripísali piate víťazstvo z posledných šiestich zápasov. Tentokrát zdolali pred domácim publikom jednogólovým rozdielom Washington. Štyri z posledných šiestich prehier hostí boli o jeden gól. "V poslednom čase sme vždy prehrali o jeden gól. Nepatríme medzi tímy, ktoré hrajú slabo a aj tak víťazia," povedal Jaromír Jágr, jeden z dvoch strelcov Washingtonu v Bostone.

Cory Stillman strelil svoj 10. gól sezóny a rozhodol o víťazstve Tampy Bay nad NY Islanders. Pre útočníka Lightning to bol tretí víťazný strelecký zápis v tomto ročníku. Snaha ostrovanov o vyrovnanie prišla neskoro, gólmi Ashama a Czerkawského len znížili na konečných 2:3.

Víťazstvom nad Minnesotou predĺžili hokejisti Philadelphie svoju sériu bez prehry na osem stretnutí. Spolu s Vancouverom navyše zostávajú tímami, ktoré v tejto sezóne na domácom ľade neprehrali. V úvodných 34 minútach sa ani jedno mužstvo nevedelo strelecky presadiť, potom však v rozpätí piatich minút padli všetky štyri góly zápasu. O víťazstvo domácich sa najviac pričinil Mark Recchi, ktorý zaznamenal 100. trojbodový zápas kariéry.

Po 24 hodinách proti sebe opäť nastúpili tímy Columbusu a Detroitu, tentokrát na ľade Blue Jackets. Domáci vrátili červeným krídlam stredajšiu prehru 1:5 a ukončili svoju päťzápasovú sériu bez víťazstva na domácom ľade. Gólman Columbusu Marc Denis zastavil 25 striel hostí a dosiahol druhý shutout v sezóne, celkovo jedenásty v kariére.

V prvom zápase po výmene zo San Jose vychytal brankár Miikka Kiprusoff pre Calgary víťazstvo nad Montrealom. Víťazný gól domácich strelil pred koncom stretnutia Martin Gelinas, ktorý vynechal predchádzajúce dva zápasy pre otras mozgu a zranenie členka.

Víťazstvo nad Torontom bolo pre hokejistov Edmontonu už ich štvrtým v rade. Tyovi Conklinovi v bránke Oilers, ktorý nahradil zraneného Tommyho Sala a odchytal už šieste stretnutie po sebe, pomohol vychytať víťazstvo aj zákrok Steva Staiosa sedem a pol minúty pred koncom. Obranca domácich zblokoval korčuľou strelu Tomáša Kaberleho.

Útočník Colorada Steve Konowalchuk má od svojho príchodu z Washingtonu koncom októbra na svojom konte už tri dvojgólové zápasy. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal aj v stretnutí s NY Rangers a Avalanche zvíťazili 4:3. Domáci tak získali aspoň bod v posledných deviatich dueloch. Ich gólman David Aebischer si predĺžil osobnú víťaznú sériu na šesť zápasov.

Vancouver zdolal po predĺžení Chicago a produktívni boli opäť najmä obrancovia, ktorí strelili osem z posledných deväť gólov Canucks. Celkovo zaznamenali defenzívni hráči domácich 51 bodov z posledných 20 stretnutí.

Boston - Washington 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 6. Knuble (Gill, Moran), 14. G. Murray (J. Thornton, Knuble), 52. Lapointe (Bergeron, Samsonov) - 39. Jágr (K. Miller), 54. Gončar (Lang, Jágr). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:22. Brankári: Raycroft - Kölzig. Diváci: 14 211.

Tampa Bay - NY Islanders 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Góly: 14. Modin (Taylor), 18. Richards (St. Louis), 45. Stillman (Lecavalier, Boyle) - 55. Asham (Godard, Timander), 59. Czerkawski (Hamrlík, Peca). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:28. Brankári: Chabibulin - DiPietro. Diváci: 14 898.

Ottawa - Carolina 6:1 (1:1, 5:0, 0:0)

Góly: 20. Varaďa (Marián HOSSA, CHÁRA), 22. Spezza (Smolinski), 30. Bonk (Redden, Alfredsson), 30. Schaefer (Smolinski), 33. White (Phillips, CHÁRA), 37. Marián HOSSA (Havlát, Rachůnek) - 13. Vrbata (Staal, St. Jacques). Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše Neil - Boulerice na 5 min, presilovky: 2:0. Strely na bránku: 23:23. Brankári: Lalime - Weekes (od 41. Storr). Diváci: 17 159.

Philadelphia - Minnesota 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Góly: 35. Recchi (Roenick, Johnsson), 39. Amonte (Recchi, Therien), 40. Recchi (Amonte, Roenick) - 38. Daigle (Žoltoks, Brunette). Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše Vandermeer - B. Brown na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:23. Brankári: Esche - Fernandez. Diváci: 19 148.

Columbus - Detroit 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 9. R. Nash (Letowski, Klesla), 25. Cassels (Sanderson), 44. Fritsche (McDonell, Eriksson). Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Ling, Sydor - Bootland 2x na 5 min, Bootland (DET) na 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:25. Diváci: Denis - Legace. Diváci: 18 136.

Calgary - Montreal 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 20. Reinprecht (Iginla, McAmmond), 59. Gelinas (Leopold, Conroy) - 16. Rivet (Perreault, Ribeiro). Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Clark - Rivet, Langdon na 5 min, Oliwa (CAL) 5+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:23. Brankári: Kiprusoff - Theodore. Diváci: 16 139.

Edmonton - Toronto 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 17. M.A. Bergeron (Hemský, Dvořák), 34. M. York (J. Smith, Torres), 39. Hemský (M.A. Bergeron, Smyth) - 11. Tucker (Reichel, Pilař), 56. Roberts (Sundin, Fitzgerald). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:33. Brankári: Conklin - Belfour. Diváci: 16 839.

Vancouver - Chicago 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 24. Jovanovski (Sopel, Morrison), 46. Allen (Bertuzzi, Näslund), 63. S. Salo (King, Linden) - 1. Bell (Nichol, Moen), 16. Berard (Karpovcev). Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:31. Brankári: Hedberg - Anderson. Diváci: 18 630.

Colorado - NY Rangers 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Góly: 7. Konowalchuk (Moore, Selänne), 18. Tanguay (Sakic), 37. Konowalchuk (Morris, R. Blake), 38. McCormick (Moore, Tanguay) - 29. Carter (Holík, Malachov), 33. Ručinský (De Vries, Kovaľov), 57. Barnaby (Simon, Bouchard). Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:34. Brankári: Aebischer - LaBarbera. Diváci: 18 007.